Nekvalitní video ze støižny

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Nekvalitní video ze støižny

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Prosím poraïte, je to programem, rukama nebo hardwarem? Z VHS pøevod na HDD pøes TV kartu AVER ve formátu AVI OK. Ovšem 10 min záznamu je pøes 2,9 GB a to nemluvím o potøebì udìlat DVD z celé videokazety. Mám problém se støižnou. Po konverzi videa je velmi nekvalitní. Záleží na použitém kodeku. Pokud použiji MPEG1 nebo 2 je to video v pohybu hodnì mázlé. pokud MPEG4 cuká to a nìkdy kostièkuje. Døív jsem používal na Win98 VideoWaveIII do MPEG1 bez problémù a na slabším stroji. Nyní mám Pentium IV 2,2 GHz a zkoušel jsem ULEAD MediaStudio8 a AP CS3. Výsledky nejsou dobré. MediaStudio má pro nastavení výstupních parametrù na Export vela nastavení. AP CS3 oproti tomu vypadá v tìchto možnostech dost chudì.
Kde dìlají soudruzi z NDR chybu?
Naposledy upravil(a) Hejnicek dne 09 led 2008, 11:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#2 Příspěvek od Cust »

spatna komprese, zkus natahnout jiny komprimacni nastroj (kodek) nebo prejdi na jinou striznu. Ja pouzivam Pinnacle Studio na VHS bez problemu.

Uživatelský avatar
zdenel
Příspěvky: 13
Registrován: 14 říj 2006, 02:00
Bydliště: šumperk

#3 Příspěvek od zdenel »

Předem bych chtěl poznamenat, že nejsem přes střih žádný odborník, ale dle zkušeností hodně záleží na video střižně.
Zkoušel 2 videokarty, které měly videovýstup, zkoušel jsem tam všechny možné kodeky v kombinaci s různými rozlišeními...
Taky jsem přišel na to, že při přehrávání v PC na monitoru se film může jevit úplně jinak, než při konečném vypálení na DVD a přehrání na televizi. Proto jsem nejdříve vyzkoušel náhrát stejný video úsek v několika rozlišeních při různých kodecích.(nastavení jsem si zaznamenal) Potom jsem všechny videa vypálil na DVD a z přehrání v TV jsem zvolil nejvhodnější kodek. Zabere to sice hodně času, ale výsledek se dostavil.
Nakonec mi kamarád půjčil video střižnu PINNACLE (cca 2000Kč) a k tomu program Pinnacle 9, a můžu říct, že to bylo naprosto bez problémů, rychlá práce, cokoliv jsem nastavil, tak bylo v bezvadné kvalitě a zabíralo to cca hodina 3GB. Pro pár kazet to však nemá cenu. :(. No, jen jsem se chtěl podělit o mé zkušenosti.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“