Hledám schéma na osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

Hledám schéma na osciloskop

#1 Příspěvek od Kutil_Tim »

Ahoj, prohledávám už pěkně dlouho stránky internetu, ale nemohu nikde najít schéma na stavbu dvoukanálového osciloskopu. Elektronkový ani PC-osciloskop zapojení nehledám. Měl by někdo typ, kde hledat ? Na stránkách AR A 4/86 jsem našel jeden a na link: http://michaelgellis.tripod.com/scope.html ještě další, ale to je asi tak vše co stojí za povšimnutí. Už jsem tady otravoval jednou s obrazovkou 11LO101i , na kterou taky nemám a sháním katalogový list. Info zašlete na mail. R11R@seznam.cz dík.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#2 Příspěvek od Filda »

Dvoukanál jsem snad na udělání ani nikde neviděl. Nebylo by lepší si ho koupit? :D

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Zeptam se jinak...jde o to postavit levneji, nez koupit hotovy, nebo si postavit dvoukanal at to stoji co to stoji, protoze me to bavi?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Stavět osciloskop může být pěkný koníček, jako stavět auto :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Mám plánek na dvoukanál, vyšel v Amáru cca 20 roků zpátky, můžu eventuálně oskenovat a poslat, ale přidám se ke Stepovi: bude to postavené levnější/přesnější/stabilnější než koupené, nebo je to truc-akce - A JUST SI HO POSTAVÍM?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Radix »

Jeden dvoukanál je v AR 6,7,8/84.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Je ke stavbě osciloskopu potřeba osciloskop? :D

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »

Není, když všechno funguje na první zapojení.

feryakt

#9 Příspěvek od feryakt »

Já jsem si ten dvoukanál z 84r postavil a slouží dodnes.Není konkurence
schopný prodávaným oscilùm ale já pøes 10MHz nepotøebuji.
Konstrukce škopku je propracovaná,pøístupná z obou stran.Nízká èelní stìna
Obrazovka na opaèné stranì jak trafo./rozptyl/
Osciloskop budeš urèitì potøebovat.Vstupní dìlièe se musí frekvenènì
kompenzovat pomocí obdélníkového signálu.
Nìkde mám ta amára ale jsou poèmárána pøi stavbì.

Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od Kutil_Tim »

Zdravím, je mi jasné, že osciloskop nepostavím tak, že bude fungovat do 100 MHz. Už jsem stavěl v dřívějších dobách dva. Jeden s obrazovkou 12QR50, ale ta měla vypoukle stínítko a tím je horší odečítání naměřených údajů na rastru a druhý měl obrazovku plochou o průměru 7 cm. Typ si již nepamatuji, musel bych ho rozebrat, slouží mi dodnes. Mám obrazovku 11LO101i se stínícím krytem a je mi líto, aby zahálela. Má ploché obdélníkové stínítko včetně rastru. Vysokofrekvenční techniku nedělám a tak mi stačí, aby vertikál jel tak kolem 20 MHz. V číslu AR, jak jsem uváděl, jsem se seknul. Měl jsem namysli AR 6,7,8/84. Mám kolem sebe hodně časopisů a tak se stala ta chyba. Materiálu na stavbu mám celkem dostatek a novější součástky, co do parametrů se týče, lze celkem levně dokoupit. Síťový transformátor mám také, tak že ty hlavní díly bych měl pohromadě. Nejdražší bude přístrojová skříň. Nikde jsem nenašel firmu, která dodává skřínky hluboké 43 cm vysoké 11 cm a šíře tak kolem 35 cm.
-Takže, postavit osciloskop ano, ale auto ne. Se stavbou automobilu jsou veliké problémy.
-Nestavím osciloskop za cenu ať to stojí co to stoji, nebo pro tu truc-akci, jak tady někdo uvedl, ale hlavně stavím podle mojí představy.
Zatím, a jestli má někdo ještě nějaký nápad, tak ho sem hoďte. Schémata můžete hned zasílat na mail. Dík.

Uživatelský avatar
Kutil_Tim
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od Kutil_Tim »

Mám dotaz na anonymního pisatele - feryakt - , který stavěl ten dvoukanál z AR. časopisy mám, tak mám z čeho čerpat. Chci se zeptat na časovou základnu. Jak dobře synchronizuje a jestli jste měnil, nebo doplňoval přepínač (kroky) časové základny z 1, 3 na 1, 2, 5.
Případně jestli nebude vadit, zašlete na sebe kontakt.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Je to ekonomická sebevražda... ten čas atd. se naprosto nezaplatí.

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Filda »

Sendyx píše:Je to ekonomická sebevražda... ten čas atd. se naprosto nezaplatí.
No podle mě taky :?. Bude v tom hodně času a peněz..... Já bych se do toho osobně nepouštěl, ale proč ne.... Aspoň má projekt na dlouhou dobu a nebude přemýšlet co by si zbastlil :D

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#14 Příspěvek od Davidsev »

Myslím, že když si chce člověk zabastlit, tak proč ne. Dnes se dá koupit totiž všechno. :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Vždyť bastlit se dá tolik věcí, které jsou nedostupné...

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“