dvdr panasonic dmr-e30 a potřeba udělat cz zvuk

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

dvdr panasonic dmr-e30 a potřeba udělat cz zvuk

#1 Příspěvek od wiktor »

dostal jsem tendle dvdrecorder byl přivezený z německa ale je tam akorát zvuk B/G 5,5mhz tak jsem ho chtěl předělat jak na 5,5 tak i na 6,5mhz je tam použitý dvojtý saw filtr G3361K tak jsem se chtěl zeptat jestli byste někdo neměl jeho elektroschéma chtěl bych místo něj tam použít dva saw filtry K3565M potřeboval bych vědět jestli jsou spolu ty filtry propojený v tom filtru g3361k.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jak, propojené? Jde o keramický výbrus s jedním budičem a tvarovaný tak, aby snímače na jedné i druhé straně snímaly požadovanou kmitočtovou oblast.
Připojit k němu paralelně druhý filtr, ...no, jestli si troufáš zajistit impedanční přizpůsobení obou, aby se v obraze neobjevily duchy, kterých se nedá zbavit, tak prosím. Ne, že by to nešlo, ale je to blbost.
Vždycky je lepší výměna filtru OMF za "náš", tím projdou signály obou norem, jak D/K, tak B/G. Ve zvukové části pak filtry 6,5 a 6,24MHz paralelně připojit můžeš.
Pozor na jednu věc: v přístrojích s tunerem pro normu CCIR-G se také počítá se selektivitou vyhovující i v kabelových rozvodech. To znamená, že před PAV filtrem je oblast kolem 32,4MHz (žádaný zvuk) značně zeslabená zádrží 31,9MHz (sousední obraz). Takže výměna PAV-filtru za K nebo I někdy nepřinese očekávaný výsledek.
Abys nebyl zklamaný.
Pro tyto případy se prodávají kvaziparalelní konvertory zvuku, které si berou signál z výstupu tuneru ještě před PAV filtrem, takže je jedno, zda obrazový filtr je pro "naši" nebo "jejich" normu. Udělají si úplný kompozitní signál, z něj se použije zvukový, zkonvertuje do normy B/G a vrátí zpět do původní ZMF. A je pokoj i bez přizpůsobování filtrů a zhoršení kvality obrazu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “