Vysoká škola (přesunuto)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pejsvidek
Příspěvky: 200
Registrován: 10 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Vysoká škola (přesunuto)

#1 Příspěvek od Pejsvidek »

Nevim jestli tohle tema poatři zrovna sem, ale kdyz tady ctu a vidim ty zkusenosti, tak mi mozna poradite. Nevim na jakou skolu mam jit kdyz me zajima elektrotechnika a audiotechnika ? Letos koncim na elektro stredni skole a rozhoduju se kam na vejsku. Nejvic me zajima ZCU - fel - elektrotechnika, ale az do doktorantskyho studia tam neni ani zminka o audiotechnice :( Doufam, ze vzdelavani v audio oboru nenechavaj skoly jenom na samostudiu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Kdybys trochu hledal, tak se to tady probiralo pred nekolika mesici, kam jit na skolu! Audiotechnika/televiznitechnika se dela na CVUT-FEL(o ostatni skoly se nezajimam), ale je to spise na magisterskem studiu, v bakalari jsou nejake volitelne predmety.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Někde je elektroakustika... Plzeň ?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

bohužel akustika je trošku "vedlejší" obor. Já jsem měl nějaký úvod zaměřený na medicínskou, ale ony všechny obory vyžadujou samostudium. Super je pak, když se o to téma zajímá některý vyučující jako koníček a ty se s ním dáš dohromady a budeš u něj dělat semestrální či bakalářské práce. Ono to bez toho samostudia nejde nikdy. Pokud chceš být v něčem dobrý, tak to bez samostudia fakt nejde.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

JO Cust ma pravdu...bez samostudia to nejde. Oni nato stejne vetsinou nejsou skripta, takze nic jineho nez samostudium neexistuje :wink: . Jinak na to FELu je par ujetych lidi timhle smerem a jsou to pohodari. Ja jsem se vydal trochu nekam jinam.

BTW ten medicinsky uvod byt musi...proste jde o ty principy sireni zvuku, vnimani zvuku uchem, atp.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#6 Příspěvek od tandel »

Běž na Univerzitu obrany, tam je dobrý výběr oborů a skoro jisté uplatnění v praxi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Svého času byla akustika i na VUT FE v Brně, katedra na Antonínské 1.
Jak je to tam nyní, nevím. A samostudium, to byla naprostá samozřejmost. Teda, pokud se člověk chtěl opravdu něco naučit..
..a co shoří, nezhnije..!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“