Tv BEKO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

Tv BEKO

#1 Příspěvek od niko231 »

Dostal jsem na rozebrání tv Beko TVB 3090,u které nešel obraz. Bylo mi líto ji hned zrušit. Zjistil jsem, že je spálený odpor R101 u budícího transformátoru výkonového tranzistoru BU 508 pro Vn trafo. Vyměnil jsem jej, avšak dochází k přeskoku Vn napětí na vývodu vn káblu z trafa na samotné tělo trafa. Trafo jsem očistil od prachu, ale to nepomohlo. Je chyba v tom trafu nebo mám hledat jinde. Hodilo by se schéma té televize. Děkuji za případné rady a názory.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Vyzerá to skutočne na závadu VN transformátora.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#3 Příspěvek od adept »

niko231 píše:Dostal jsem na rozebrání tv Beko TVB 3090,u které nešel obraz. Bylo mi líto ji hned zrušit. Zjistil jsem, že je spálený odpor R101 u budícího transformátoru výkonového tranzistoru BU 508 pro Vn trafo. Vyměnil jsem jej, avšak dochází k přeskoku Vn napětí na vývodu vn káblu z trafa na samotné tělo trafa. Trafo jsem očistil od prachu, ale to nepomohlo. Je chyba v tom trafu nebo mám hledat jinde. Hodilo by se schéma té televize. Děkuji za případné rady a názory.
Ihned bych vyměnil VN trafo,než to odpálí něco dalšího.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Chassis 11.2 na www.eserviceinfo.com. To trafo je na 100% vadné. Problém je, že po investici do jeho výměny a opravy toho RKS se můžeš setkat s tím že to bude už nekoukatelné (obrazovka.. :cry: ). Ale za zkoušku to asi stojí...
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Hledal jsem ho na téhle adrese ale 11.2 jsem nenašel. Co tam je za to trafo ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

Kaca píše:Hledal jsem ho na téhle adrese ale 11.2 jsem nenašel. Co tam je za to trafo ?
Zadej tam do vyhledávače 11.2 a je to ten hned první soubor nahoře "bekoTv.zip". Co je týče typu VN trafa, tak to ve schématech bez kusovníku nebývá a ty bys snad měl ty vědět nejlíp co tam máš ne? Opiš sem označení.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

To BEKO já neopravuji. Opravuje ho niko231. Já se jen chtěl podívat jestli ho náhodou nemám doma. Taky si myslím že by bylo nejjednodušší opsat typ trafa z té televize přímo. Zatím ahoj

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Kaca mimo jiné píše:To BEKO já neopravuji. Opravuje ho niko231....
Sorry, nějak se mi to pomotalo. Pokud se ti nepodařilo stáhnout 11.2, tak napiš SZ, pošlu ti to mailem v PDFku.. :wink:
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Kaca »

Já mám to BEKO stažené ale potřebovat ho bude niko231. Také mu ho můžu poslat. Jenom mě zajímalo co tam je za VN trafo abych se podíval jestli ho nemám.

Uživatelský avatar
alino2
Příspěvky: 50
Registrován: 18 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od alino2 »

niko231 píše:Dostal jsem na rozebrání tv Beko TVB 3090,u které nešel obraz. Bylo mi líto ji hned zrušit. Zjistil jsem, že je spálený odpor R101 u budícího transformátoru výkonového tranzistoru BU 508 pro Vn trafo. Vyměnil jsem jej, avšak dochází k přeskoku Vn napětí na vývodu vn káblu z trafa na samotné tělo trafa. Trafo jsem očistil od prachu, ale to nepomohlo. Je chyba v tom trafu nebo mám hledat jinde. Hodilo by se schéma té televize. Děkuji za případné rady a názory.
Pokiaľ nevieš aká je obrazovka, tak asi nemá význam kúpiť VN trafo. Ja v tom prípade okolo vývodu VN dávam izolačnú fóliu z transformátorov a priestor medzi vývodom a jadrom vyplním lepiacou pištolou. U jednoho TV to už drží 2 roky, ale nie je to technické riešenie. Na odskúšanie kvality a opodstatnenosti inestície sa zíde.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Tento způsob jsem udělal u své televize doma OTF, použil jsem pouze sanitární silikon a telka běhá bez problému už čtyři roky. Bylo to jen nouzové řešení ale dokud běhá nebudu kupovat jiné trafo. Ostatním to ale doporučovat nemohu. Na vyzkoušení obrazovky to však stačí jal píše alino2.
Mám ale na stole od kamaráda nějaké BEKO bez štítku. Je v černé bedně, je bez ovladače a pouze na základní desce jsem objevil : 5LZ 190-42. Na štítku který je nalepený na zákl. desce je : 5UP 110. Nevím které z nich je označení chassis, nevím ani který ovladač na to použít. Funguje na to ovladač z OTF : RC 5471, televizi nastavím na kanál který potřebuji a ona ukazuje ale nejde to uložit do paměti. Hlasitost a jas, kontr. a barvy fungují. Chassis podle uvedených znaků jsem hledal ale nenašel. Nevíte někdo prosím o co by mohlo jít ? Děkuji

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Kaca mimo jiné píše:..mám ale na stole od kamaráda nějaké BEKO bez štítku. Je v černé bedně, je bez ovladače a pouze na základní desce jsem objevil : 5LZ 190-42. Na štítku který je nalepený na zákl. desce je : 5UP 110.
Myslím že to je TVB2830 = chassis 11.1 na www.eserviceinfo.com, ale ověř si to.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Kaca »

Díky ! To 11.1 mám ztažené ale nenapadlo mě že to může být ono. Je tam přidávanej směšovák na zvuk. Ta závada, to by možná mohla být paměť, co vy na to ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

Někdy může být s uložením problém - když tu telku neznáš, nemáš origo dálku a popisy tlačítek na panelu jsou používáním tak ošoupaný že nevíš co je co.. No ale pokud ukládáš správně, tak bych zkusil vyměnit tu PCF8594. Ale budeš mít problém jí koupit.

BTW: je tam k nalezení něco z původního naladění?

Killroy

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Kaca »

Právě je tam ten problém že telka má jen zvuk a přepínání programů. Orig. dálku nemám, tak se pokusím někde splašit to PCFko. Díky

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“