Mìniè napìtí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Brigo

Mìniè napìtí

#1 Příspěvek od Brigo »

Zdravím el.odborníky. Potøeboval bych poradit. Mám na vstupu nestabilní stejnosmìrné napìtí 95 až 115 V a potøeboval bych na výstupu mít napìtí støídavé v rozmezí 100 až 240 V s odbìrem až 1,7 A. Nebo na výstupu stabilizované stejnosmìrné napìtí 18,5 V. Co s tím. Díky Brigo

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DjRix »

Asi měnič step-down s UC2842 na těch 18V,na těch 100-240V je to trošku oříšek,protože bz jsi musel mít měnič který umí být jak zvyšující tak snižující.Na co to má být???
Klídek chlapi,to je nulák...

Brigo

re

#3 Příspěvek od Brigo »

Potøebuji napájet notebook z baterií 110 V - napìtí se na nich pohybuje v rozmezí 95-110 v SS

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od DjRix »

Nejjednodužší bude koupit hotový adaptér z 240V na těch 18V,většina spínaných adaptérů dnes funguje už od 80V,můžeš z něj kuchnout usměrňovač kvůli ztrátám a zapojit vstup přímo na usměrňovací kondenzátor,ale osobně bych to nechal tak jak to koupíš.Skus mrknout u nedisu,tyhle adaptéry tam mají a cena se rovná ceně součástek v případě že by jsi to chtěl stavět.Jen si ohlídej aby byl spínaný a fungoval od těch 80V.
Klídek chlapi,to je nulák...

Brigo

Re adaptér

#5 Příspěvek od Brigo »

Adaptér z 240 V mám originál k NB, pracuje od 100 V, ale já ho potøebuji napojit na 100V SS napìtí, to asi pracovat nebude. potøebuji tedy to SS napìtí pøevést na støídavé.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

Pokud je spínaný tak bude,vždyť uvnitř toho adaptéru se to stejně usměrní a vyfiltruje,tak to vyskoušej,nemáš tím co pokazit.
Klídek chlapi,to je nulák...

Brigo

Díky

#7 Příspěvek od Brigo »

Díky za rady, vyzkouším to hned jak to bude možné a dám vìdìt. Zatím ahoj Brigo.

Brigo

Podìkování

#8 Příspěvek od Brigo »

Díky za rady, adaptér pracuje i na tìch 100 V stejnosmìrných, to jsem vùbec netušil, takže je problém vyøešen. Myslel jsem že je to obyèejné trafo se stabilizátorem a usmìròovaèem, ale to by na SS asi nefachalo.
Toto jede jak báseò. Takže díky a ahoj. Brigo

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“