Sony KV-32FQ86K

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

Sony KV-32FQ86K

#1 Příspěvek od xxxe »

Dostala se mě domů tahle telka která jde zapnout jen když se několikrát zkouší vyp-zap tak po době naskočí a jede. Jinak nenaběhne a bliká jen ledka.Neřešil jste někdo podobnou závadu nebo neví někdo kde hledat?Snad to není procesorem?Dík za radu.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od bumbo »

Zkus kondíky ve zdroji.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Tak mě naskočí až po nějaké době když vytahuju přívodní šňůru.Jinak jen sepne,žhavení jede ale VN ne , asi po 10 sekundách vypne a bliká 16x ledka pak pauza a pořád dokola.Ty kondy ve zdroji nevím na který se zaměřit,měřák kapacity nemám :roll: Když už pak naběhne a vypnu ji tak jde už zapnou potom v pohodě ale jak si odpočine dýl tak už zase nenajede.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To je typicky priznak zlych elytov. Ked na to nemas merak, tak to bud daj niekomu, kto ma, alebo ich vymen vsetky.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Taky myslím že elyty. Pro info - zdroj téhle telky je dost složitý a tak postupuj opatrně abys sis nenaběhl a nebylo z toho ve výsledku víc škody než užitku.. :wink:
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

No právě nechci jen tak zkoušet pokus omyl.Myslel jsem že někdo třeba už podobnou závadu řešil a poradí na jakým napětí třeba hledat ty kondy nebo tak něco.Žhavení jede,zvuk jede,jen VN ne.A servisní manuál jsem nenašel nebo někde něco co znamená 16x bliknutí ledky.
Naposledy upravil(a) xxxe dne 07 pro 2009, 07:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Ten manuál najdeš na http://tv-remont.my1.ru/ (nutná registrace). Zadej KV-32FQ86 a stáhni si chassis AE-6BA. Je tam komplet 55stran/12MB
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Má to ještě svůj zvlášť zdroj u VN ,jsou tam 2 opta a nejde vůbec napětí na VN trafo.Může se takhle chovat opto že jednou jde a pak ne?
Naposledy upravil(a) xxxe dne 14 dub 2008, 23:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

Zkus na něm trochu měřit ve stavu kdy jede/nejede, ale podle mě vadné nebude. Otevírá jen tehdy pokud se mu dostává odpovídajícího napětí na diodu a tak je otázkou zda na něj v té době něco jde. Jak už jsem napsal, měřit a hledat. To se po netu jen tak nějakým tipem na součástku asi nevyřeší. Sony jsou vždycky průser, mají podivné závady a bývají i plné studeňáků :!: Tohle je navíc dost složitá bedna.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od xxxe »

Vypadá to jak jeden velkej studeňák.Měnil jsem kondy na desce VN a telka pak šla i po půl hodině co byla vypnutá.Zadělal jsem ji a zas nejde.Na VN trafu není nikde ani Volt.Jak vystydne tak nejede.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od xxxe »

Tak když ohřeju jedno místo na desce VN tak telka maká.Přikládám místo na obrázku,je to VN deska ,jsou tam smd součástky a IO.Proletoval jsem co se dalo a jdu testnout výsledek.Může takhle zlobit třeba I.O. nebo smd trand,kond?
Přílohy
Bez názvu.JPG
(60.87 KiB) Staženo 134 x
Naposledy upravil(a) xxxe dne 31 bře 2008, 15:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#12 Příspěvek od Killroy »

Určitě může. Zkus opatrně chladicí spray pokud máš.

Killroy

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od xxxe »

Vypadá to tedy na IO MCZ3001D je to řídící obvod impulzního zdroje,ten když zahřeju fénem tak telka jede normálně.Je to možný??Ještě jsem se s tímhle nesetkal,boď obvod jede nebo je zfajrovanej a nejede.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#14 Příspěvek od xxxe »

Vyřešeno,telka už maká.Bylo to tím MCZ3001D,měl jsem jeden doma z moňasu soňáckýho.Dík za rady.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#15 Příspěvek od xxxe »

Tak po roce mám tu telku zase tady se stejným příznakem,to ty MCZ tak odcházejí nebo tam bude zrada kterou jsem neodstranil?Asi nějaký elytík kolem toho IO. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“