Nefunguje VCR LG LV2788

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

Nefunguje VCR LG LV2788

#1 Příspěvek od krutor »

Zdravim. Najednou se mi rozbil VCR. Normálně jsem ho chtěl přendat k jiný TV, tam ho zkusim a v pohodě. Tak ho chci urovnat, píchnu tam anténu (od digi TV) a s TV ho propojim SCART kabelem. A chci ho dát do elektriky, a oni už se ani nerozsvítily diody, ani to nebere kazety. Tak odendam horní kryt. A když to dam do elektriky, tak se jen "pootáčí" snímací hlava. Co tam mohlo odejít?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Napriklad vyschnute elyty v zdroji. Raz som mal na opravu nejaky Philips - vraj odisiel uplne rovnako - fungoval, preniesli ho a uz nefungoval. V zdroji bol plosak na jednom mieste uplne tmavy od teploty - a v strede toho bol elyt, uplne suchy :)

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DiGiCo »

Podobnou závadu jsem řešil nedávno u jednoho Thomsona, nakonec se ukázalo, že je poškozený plochý vodič mezi DPS a motorem videohlavy. Ale vzhledem k tomu, že autor threadu nepíše, jestli alespoň zkontroloval funkčnost zdroje (kontrola elytů, jak píše rnbw), tak je dost těžké radit co a jak...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Určitě prověř zdroj, to je na prvním místě! Jak už Ti tu ostatní psali, nejčastěji odcházejí elyty - viz i 100vky ostatních diskuzí - a pokud najdeš "startovací" elyt kolem 1uF/400-450V, skoro jistě bude po něm.
Otázkou je zda Ti zdroj nastartoval. Během připojení v sítí neměř nic na primáru, nebo Ti to bouchne pod rukama!
V případě, že elyty budou OK (kontrola C-metrem a ESR testerem), pak prověř optočlen, výkonový prvek na primáru a pokud tam je, tak i TL 431. Schottky na sek. bývají většinou OK.
Toto jsou snad ty nejčastější špeky, snad Ti to pomůže.
Ať se daří!
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od DiGiCo »

SIDTIM píše:Během připojení v sítí neměř nic na primáru, nebo Ti to bouchne pod rukama!
OT : Je zvláštní, jak často poslední dobou čtu taková varování v různých tématech na bastlírně... Spínaných zdrojů jsem opravoval snad stovky a nikdy se mi nestalo, abych během měření odpálil primár. Nezdá se mi, že by vliv přívodních kabelů k měřáku byl až tak fatální, maximálně by zdroj vysadil. Nicméně pokud má někdo výše popsanou zkušenost, rád se poučím.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

DiGiCo píše:
SIDTIM píše:Během připojení v sítí neměř nic na primáru, nebo Ti to bouchne pod rukama!
OT : Je zvláštní, jak často poslední dobou čtu taková varování v různých tématech na bastlírně... Spínaných zdrojů jsem opravoval snad stovky a nikdy se mi nestalo, abych během měření odpálil primár. Nezdá se mi, že by vliv přívodních kabelů k měřáku byl až tak fatální, maximálně by zdroj vysadil. Nicméně pokud má někdo výše popsanou zkušenost, rád se poučím.
No třeba mě se jednou stalo že jsem po flámu měl tak rozkepaný pazoury že sem si při měření spojil +U přímo do řídícího IO. A bylo vymalováno. Co ty víš jak to kolegové myslí. Safety first!!!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od DiGiCo »

mi-ro píše:No třeba mě se jednou stalo že jsem po flámu měl tak rozkepaný pazoury že sem si při měření spojil +U přímo do řídícího IO. A bylo vymalováno. Co ty víš jak to kolegové myslí. Safety first!!!!
Jj to znám, kolegovi se takhle smeknul hrot měřáku a polovina ho zmizela. Samo že měřil na primáru impulsního zdroje.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od krutor »

Takže sem dávam foto části plošňáku, kde je ten zdroj. Ten kroužek 1 by měl bejt primár, 2 startovací kondík (možná že ten vysušenej) a 3 sekundár. Zkoušel jsem měřit napětí di diodách (informativních) a naměřil jsem cca 4,6 V. Kondíky měřit nemůžu, páč zatim nemam čim.
Přílohy
video2.JPG
(196.46 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Z tvého popisu je zřejmé,že bude lepší,když to dáš opravit někomu,kdo tomu rozumí. :wink:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od durkovic »

krutor píše:Takže sem dávam foto části plošňáku, kde je ten zdroj. Ten kroužek 1 by měl bejt primár, 2 startovací kondík (možná že ten vysušenej) a 3 sekundár. Zkoušel jsem měřit napětí di diodách (informativních) a naměřil jsem cca 4,6 V. Kondíky měřit nemůžu, páč zatim nemam čim.
4,6V je málo to ti už nenabieha procesor. vymen kondik vo vetve 5V alebo kondiky ak su tam viacej :wink: držim palce pretože LG VCR aj ked su to novodobe stroje su kvalitne a zaslužia si dalších 10 rokov chodu :)

inač nezakrúžkoval si asi spravne sučiastky, prvá je ta menšia cievka "kompenzačna", bráni vniku rušivých interferencii z videa do siete, druha je primárny elyt tipujem 22uF/400V. dalšia je sietove trafo pre sekundár. takže fakt ak tomu nerozumieš tak to nechaj servisu :roll:
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#11 Příspěvek od Miri »

Tak to první kolečko - označené je odrušovací cívka, to druhé kolečko je sice kondenzátor, ale je filtrační pouze pro primár a to třetí kolečko je sice trafo, ale impulzní!!
Přenechej to prosím někomu, kdo tomu alespoň trošičku rozumí.
Miri

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DiGiCo »

OT : Nevím, jestli je to špatnou fotkou, ale ten plošňák je krásně vyhřátý... Jinak jsem celkem nepochopil, na kterých diodách jsi měřil napětí, pokud je to v pětivoltové větvi, tak přesně jak píše durkovic, chce to vyměnit kondíky v této větvi. Přesto bych rád upozornil asi na nejběžnější závadu takto řešených zdrojů a to je zvýšené ESR (nebo ztráta kapacity) "startovacího elektrolytu" - to je ten druhý na primáru - zde je značený, pokud dobře vidím, jako C109, bývá řádově v desítkách mikrofaradů. V takovém případš se zdroj tváří jako mrtvý, jen při zapnutí dá krátký impuls na výstupech, jak se pokouší naběhnout.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od durkovic »

tak odpovedám ešte raz :D

A plne súhlasím z Digico, ten veľký elyt podla mna nebude špatný, skôr ten menší ihned na pravo od IO, ten veľký ak je špatný tak sa prejavý v obraze ako šikmé pruhy v "takte" 50Hz, alebo ti bude pri práci s páskou vysadzovať zdroj. inač v ňom nevidím chybu. :?
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#14 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od durkovic »

kondik píše:
Miri píše:Tak to první kolečko - označené je odrušovací cívka, to druhé kolečko je sice kondenzátor, ale je filtrační pouze pro primár a to třetí kolečko je sice trafo, ale impulzní!!
Přenechej to prosím někomu, kdo tomu alespoň trošičku rozumí.
Presne tak, neviem preco sa do toho chyta.
asi chce ušetriť 500 korun zaopravu zdroja :D.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “