Mechanické díly

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Mechanické díly

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,dlouho jsem nic nestavěl a tak nemám přehled.Chci se zeptat,kde se dají sehnat např.čelní panel s popiskama ovl prvků,plechové přístrojové krabice nebo knoflíky k pot.Zkrátka pokud si chci postavi zesilovač a nechci ho cpát do nějaké hnusné krabice s knoflíky ze starých rádií.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od mtajovsky »

Pokud jde o zesilovač, tak to bude sloužit taky jako kus nábytku, že? To chce osobitý design, z hotových věcí by se daly použít tak některé knoflíky z GME. Stejně ale bude poznat, že je to unifikovaný kupovaný díl. Nějaké plechové skříňky se prodávají, ale hodí se spíš na přístroje do laboratoře a dílny. Knoflíky, nožičky je nejlépe individálně soustružit. Přední panel na nějaké měřáky a jiné užitkové věci se dá udělat pomocí inkoustovky a laminátoru, ale na zesík to chce kartáčovaný hliník nebo ocel, frézované hrany popřípadě matný lak, vkusné popisky - dřív se dělaly propisotem. Dnes by se nechaly udělat jemným gravítováním. Prostě, pokud to má být top, bez odpovídajícího strojního a dílenského vybavení se neobejdete.

Docela dobrý vzhled má panel stříkaný stříbřenkou, popisy černým transotypem a navrch matný bezbarvý lak. K tomu duralové soustružené knoflíky.

Dobrá mechanika přístroje je klidně až 70% práce.
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 07 úno 2008, 12:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Takže nic typizovaného neexistuje. Možná je to i dobře,alespoň máme možnost se vyřádit.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

Tak, tak. Pěkná skříňka na zesilovač je kousek uměleckého díla, jakákoliv typizace je v tomto případě spíš na škodu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pravda je, že solidně udělat kovovou skříň s popisem v běžných amatérských podmínkách je umění. Když dělám čelní panel k měřáku, natisknu to na kvalitní folii a přelepím transparentní. Pak se jen vyříznou otvory, přilepí a hotovo. Tohle samozřejmě u zesilovače nejde. Při vší opatnosti se občas stane, že se to někde škrábne (hlavně u duralu), občas nějakej otvor o desetinku ujede atd...

P.S. Teď si vyrábím mixpult "šitej na míru" a jsem rád, že na většinu mechaniky mám kamaráda strojaře s profi vybavením.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

vůbec se nestydím použít skříň ze starého videa nebo tapedecku a vyměnit jen přední panel.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

No je to tak,sice strojařinu celkem dobře ovládám,ale nemám potřebný strojový park.Nějak se to zmákne až se k tomu dostanu,tak zatím díky za příspěvky
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Crifodo píše:vůbec se nestydím použít skříň ze starého videa nebo tapedecku a vyměnit jen přední panel.
Vidíš to,já jsem úplně zapoměl,že mám skované 2 staré videa pro tyto účely.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od taz »

Nějaké krabice pro zesilovače jsou u EZK a nebo u armel.pl

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

Tohle je malý zesilovač 2 x 10 W, který jsem kdysi (už je to 20let) udělal jako nouzovou zálohu. Čelní panel je 4 mm tlustý kartáčovaný hliník, propisot a lesklý bezbarvý lak. Plášt je děrovaný Fe plech, stříknutý stříbřenkou. Knoflíky dural. Čelní rozměr: 220 x 75 mm.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od stepa »

Nato jaky je to dedecek se mi to libi...pekna prace.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#12 Příspěvek od tandel »

Dobré.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od pajosek2 »

je to pěkný,jsi dobrý.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“