OVP Orava (typ: CTV289B)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Boro202
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2008, 01:00

OVP Orava (typ: CTV289B)

#1 Příspěvek od Boro202 »

sevas, mam doma OVP
Orava (typ: CTV289B) televizor a mam nanom taku chybu.. doteraz stale
nanom vypadol tak po pol roku BU508AF.. tak som ho len vymenil a išiel
v pohode dalej.. ale teraz zase odišiel a ked som ho vymenil, tak mi
naskočil taky zpravej a lavej strany ako stiahnuty obraz a teraz už
nejde vobec už svieti v predu len oranžova ledka..Neviete mi pomoct
poradit včom je asi chyba?? de čo treba premerat??
Dakujem pekne za odpoved..

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Ty BU508 odcházeli proto že jsi neodstranil primární závadu = zřejmě vadný vazební elyt 220u (C145?). Obecně platí že měnit dokola trand v RKS je nesmysl a je třeba hledat příčinu toho proč odchází. Ten další stav jsou jen následky a v tom řádku může být několik chyb které je třeba najít. Pokud se na to necítíš, tak to zaklop a dej to do opravy.

Killroy

Uživatelský avatar
Boro202
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Boro202 »

noo ten kondik som vymenil.. on bol v oprave tak pred 3 rokmi.. a dal mi sučiastky ktore tam menil, tak ked zase odišiel tak som len kupil sučiastky a vymenil toto čo aj on.. a išeil v pohode rok a potom zase to spravilotak som zase vymenil a potom to išlo už len asi pol roka a teraz to už nejde.. keby som to cel dat do opravy tak tam už je ale chcem sa pokusit doma ho opravit s pomocou lidi čo otom vedia viac ako ja..

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:32, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

kondik píše:
Boro202 píše:noo ten kondik som vymenil.. on bol v oprave tak pred 3 rokmi.. a dal mi suèiastky ktore tam menil, tak ked zase odišiel tak som len kupil suèiastky a vymenil toto èo aj on.. a išeil v pohode rok a potom zase to spravilotak som zase vymenil a potom to išlo už len asi pol roka a teraz to už nejde.. keby som to cel dat do opravy tak tam už je ale chcem sa pokusit doma ho opravit s pomocou lidi èo otom vedia viac ako ja..
Aha z toho vypliva - nedavat zakaznikom vadne suciastky :)
Kondik objavil druhykrát Ameriku.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od bumbo »

Řekl bych,že zdroj dává vyžší napětí než má.Ale o tom se tu už nesčetně,krát psalo.Jestli nemáš alespoň základní znalosti z elektroniky,tak bys to měl raději odnést profesionálům.Můžeš nadělat víc škody než užítku.

Uživatelský avatar
Boro202
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Boro202 »

bumbo píše:Řekl bych,že zdroj dává vyžší napětí než má.Ale o tom se tu už nesčetně,krát psalo.Jestli nemáš alespoň základní znalosti z elektroniky,tak bys to měl raději odnést profesionálům.Můžeš nadělat víc škody než užítku.
zakladne znalosti mam.. len ked mi povedia čo rteba vymenit popripade ked sa stým stretli de je chyba väčšinou..

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Mam rad anonymov :evil:[/quote]

Ahoj Kondíku , díky . Ivan

P.S Teï ještì poraï kolegovi co má vymìnit a hajdy na kutì , neb tu odbornou práci už zvládne sám a ty se staneš nepodstatnou epizodou jeho rozbité tv.
Zdravím Ivan

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 20:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od sambiliong »

zakladne znalosti mam.. len ked mi povedia čo rteba vymenit popripade ked sa stým stretli de je chyba väčšinou..

Co vyměnit zjistíš měřením, porovnáním naměřených hodnot se schematem a následnou úvahou. Zde na fóru bývá zvykem pomoci s krokem č.3. Ovšem poté, co nám sdělíš výsledky kroků č.1 a 2. TAKŽE?

Uživatelský avatar
Boro202
Příspěvky: 23
Registrován: 11 úno 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Boro202 »

sambiliong píše:zakladne znalosti mam.. len ked mi povedia čo rteba vymenit popripade ked sa stým stretli de je chyba väčšinou..

Co vyměnit zjistíš měřením, porovnáním naměřených hodnot se schematem a následnou úvahou. Zde na fóru bývá zvykem pomoci s krokem č.3. Ovšem poté, co nám sdělíš výsledky kroků č.1 a 2. TAKŽE?
potrebujem schemu nato, a či tal som par prispevkov tak v pohode napisali toto vymenit tam y si mal namerat taku hodnotu atd.. no nic.. tak asi to poje do oprava.. tak dik za snahy...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“