Video rozjíždí se treking - poraďte! (přesunuto)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

Video rozjíždí se treking - poraďte! (přesunuto)

#1 Příspěvek od daton »

Jedná se o video LG, hlavička trekingu je ještě ok ale při nahrávání se po určité době (zřejmě se něco ohřeje ale nezjistil jsem co) začne při následném přehrávání v obraze periodicky objevovat zrnění asi po 30s a zase zmizí. už jsem se s tím setkal a byla v haji hlavička ale tato vypadá a i měřením se zdá být dobrá. Nenapadá někoho čím by to mohlo být??? Díky za odpověd jakoukoli.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DjRix »

Kladka,nebo brzdný pásek napínáku pásky.Co myslíš hlavičkou trekingu??
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od riker »

Co takhle ještě zkusit nastavit AC hlavu ( to je ta myšlená tracking hlavička), popř. pásk dráhu.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

Taky to vidím na vedení pásku-kladka atd.

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

Video

#5 Příspěvek od kybl »

Podle zkušeností dávám 99% na kladku.Zbytek ložiska kapstanu atd..
Roman

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od daton »

No s hlavičkou jsem samozřejmě pohnul a zkoušel ji nastavit ale vysledek byl negativní, kladku ještě zkusím ale nezdá se mi že by třeba hrnula pásek k jedné straně nebo tak ale zkusím to. Brzdy bouhužel nastavovat u tohoto LG nejdou jen přihýbáním plechu se začátkem brzdného pásku. Nejhorší variantou kterou by snad ani nemělo cenu spravovat jsou ložiska motou capstanu, nebo on sám rozhodně dík za rady . Jo ještě pásková dráha je nastavená dobře tedy dle možností přístroje , alespoň jsem to zkoušel podle jedné staré měrné kazety kterou vlastním. Ještě jsem chtěl poznamenat že přístroj má dost potíže s detekcí lp modu třeba vydrží i několik desítek sekund až jednotky minut při lp nahrávce jít v sp modu.
Pánové a prosím jak nastavujete treking hlavičkou , když nemá vypínání automatiky ani škálování ve které části nastavení se momentálně hlavička nachází. já to řeším tak že posouváním hlavičky najdu střední hodnotu (mezi přechody obrazu do zrnění) ale nejsem si jist zda je to tak nejlépe nemáte na to někdo nějaký fígl??
Jo a vše je dnes řízené mukroprocesory nevíte zda tato videa mají i servisní menu?
Díky za odpověd zatím ahoj

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

signál z hlavičky?

#7 Příspěvek od Hill »

A co takhle zjistit, jak vypadá signál z té hlavy? Jestli jako jsou elektrolyty ve snímací cestě v pořádku atd.? Třeba se fázový závěs nemá čeho chytit (nebo se chytá víceméně nedopatřením)

Uživatelský avatar
Lacer
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Lacer »

A co kapstan jestli je to pravidelne...

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od daton »

Obávám se že po dalších marných pokusech to bude asi kapstan a tím je vymalováno. No už se mi to jednou stalo a koupil jsem integráč a bylo vše ok ale ten stál 850 v AME Hradec. Ten co tam mám ted není v žadným katalogu a myslím že dnes už spíš budou chtít prodat celý motor než IO.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od DjRix »

Často se stává že jen vyschnou ty elyty co jsou na desce vedle toho švábu na capstanu,mají kolem 200uF.Skusil bych je vyměnit,bývají tam tři(capstan je vlastně třífázovej motor).
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od daton »

Dobrej nápad zítra na to juknu to by byl goool kdyby to tak bylo!!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “