Windows XP Professional

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vejicv
Příspěvky: 38
Registrován: 17 led 2007, 01:00

Windows XP Professional

#1 Příspěvek od vejicv »

Mám na PC nainstalované Windows XP Professional. Pokud na počítači delší dobu nepracuji a nechám ho zapnutý, uvede se do činnosti hard disk, jako kdyby zpracovával nějaká data. Přitom na PC žádná aplikace neběží. Pak stačí jen pohnout myší a hard disk se zase uvede do klidu. Nevíte někdo čím to může být způsobeno? Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Devo70 »

Indexovanie súborov.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od tandel »

Na počítačových stránkách bývají flejmy, jestli indexování zpomaluje nebo zrychluje práci s PC. Já bych to indexování zrušil.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#4 Příspěvek od Devo70 »

tandel píše:Na počítačových stránkách bývají flejmy, jestli indexování zpomaluje nebo zrychluje práci s PC. Já bych to indexování zrušil.
Tak, tak, vypnúť. Aj mne to len žerie nervy. A keď chcem vyhľadávať, trochu si počkám.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

ja mam indexovanie vypnute a aj tak "srotuje"---viem kto to robi-mal som otvoreny task manager a robil to proces "helpsvc.exe". je to system napovedy a pomoci...po pohnuti mysou tento proces zmizol a srotovanie prestalo...:-))

Uživatelský avatar
vejicv
Příspěvky: 38
Registrován: 17 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od vejicv »

keemo píše:ja mam indexovanie vypnute a aj tak "srotuje"---viem kto to robi-mal som otvoreny task manager a robil to proces "helpsvc.exe". je to system napovedy a pomoci...po pohnuti mysou tento proces zmizol a srotovanie prestalo...:-))
Můžeš mi prosím popsat jakým způsobem jsi tenhle problém odstranil? Je to nepříjemné, když něco stahuji a disk začne šrotovat, stoupá teplota disku i procesoru na horni mez. Děje se mi přesně to co píšeš, pohnu myší a šrotování přestane, ovšem po určité době to začne znovu.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Devo70 »

"Šrotovanie" môže spôsobovať aj defragmentácia na pozadí. A ak to robí aj počas práce s PC na 90% to spôsobuje antivírový program.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“