Memorandum o spolupráci a la Microsoft

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Memorandum o spolupráci a la Microsoft

#1 Příspěvek od Crifodo »

Na PC které používám na brouzdání po netu mám W98 a krátce nainstalovaný Spybot, včera mě IE zavedl iniciativně na stránku Microsoftu s nabídkou nového softwaru od Malého Měkkého (pro Vista a Windows Server 2003) a Spybot sice vyhodil varovnou hlášku, ale nezabránil přepsání registrů. Zkoušel jsem měnit nastavení, ale pořád zůstávala domovská stránka s tím microsoftím spamem. Nakonec jsem manuálně vymázl z registru HKEY_CURRENT_USER/software/Microsoft/Internet explorer/Main/First homepage položku s tím přesměrováním a byl pokoj. Původně jsem chtěl volat nebo mailovat českému oddělení Malého Měkkého s dotazem proč mi přesměrovali spamem homepage, ale pak jsem usoudil, že zazmrdování téhle firmy asi nebude zárukou pro příčetný hovor :(
Tak nevím, jestli prasečí metody MS převzal ten buran co je za velkou vodou momentálně na návštěvě nebo jestli se to naopak oni naučili od toho normalizačního lampasa? :flipa:
položky v registru First homepage, Homepage a Start page si zřejmě normálně nekonkurujou?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od tandel »

Používej prohlížeč Opera nebo něco takového a máš pokoj.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

jo, to je sice reálný únik jak ze šlamastyky, ale zůstává tu fakt, že jsem zaplatil kdysi legálně za software, který obsahuje v ceně prohlížeč a zaplatil jsem za jeho funkčnost a ne za to, abych si stahoval náhradní řešení. Tady jde o princip, tu poměrnou částku mi už Malý Měkký nevrátí. Za chvilku bychom se dostali tam jako s koncesionářským poplatkem za rádio nebo s poplatkem z prázdných médií a tonerů. Navíc nepřímo musím z daní podporovat obrovsku sumu instalací MS ve školách a v úřadech. Umíš si představit jakou sumu daly školy za téměř výhradní nákup Office, ve kterým pak učí budoucí 🤐 powepointové leštění prdů? Microsoftí produkty jsou ve veřejním sektoru všude, sice předstíráme tržní společnost ale v operačních systémech funguje dvacet let hegemon. Tak ať se aspoň chová :twisted:
Ale mně šlo spíš ten Spybot, proto jsem ho instaloval. Asi je něco blbě.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Proč nemáš na brouzdání po netu nainstalovaný Linux?
Žádný Spybot pak nepotřebuješ.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já se obávám, že MS skrz IE je naprostým pánem nad tvým počítačem bez ohledu na jiný software. Jedině oddělit prohlížeč od systému, nebo systém od zbytku světa.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Panove, predevcirem jsem presel na Ubuntu! Udelejte to same, nebo jinou distribuci...a vsichni si spolecne zakricime :doublefuck: :doublefuck: :doublefuck: FUCK OFF MRKVOSOFT :doublefuck: :doublefuck: :doublefuck:

Nevim, jak jsem mohl tak dlouho vydrzet u 🤐 Branky.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od tandel »

Jsem vážně zvědavý, jak dlouho u toho Linuxu vydržíš. A máš Ubuntu nebo Kubuntu?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

to oddělení od zavšiveného světa právě řeším druhým PC do kterého web nesmí, tam jsou klientská data a osobní data. Tenhle PC je něco jako tácek na noviny ke snídani a současně počítač, na kterém běží starší okenní software pro hardware který se jinak provozovat už nedá a který potřebuju (třeba kdysi drahá zachytávací karta pro analogové video s ovladači pro W98 naposledy, když potřebuju kvalitně digitalizovat VHS). Různé ubuntu a susexy na tom běží pokud vůbec, tak 6,5x pomaleji než celé Pindows98, případně bych je musel očesat, že už by to připomínalo příkazový řádek CP/M :twisted:
Ale to je pořád sekundární řešení problému: zaplatit hegemonovi za používání a pak jeho drahý sebechvalný produkt tiše a nasraně nepoužívat. Tímhle ustupováním jsme si vypěstovali i tu OSA, ČEZ a další svinstva.
Jen jsem myslel, že ten tolik vynášený Spybot umí aspoň to, to zvládal Adaware než se taky po...Vistoval.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

tandel píše:A máš Ubuntu nebo Kubuntu?
Cist umis? :)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

stepa píše:Panove, predevcirem jsem presel na Ubuntu! Udelejte to same, nebo jinou distribuci...a vsichni si spolecne zakricime :doublefuck: :doublefuck: :doublefuck: FUCK OFF MRKVOSOFT :doublefuck: :doublefuck: :doublefuck:

Nevim, jak jsem mohl tak dlouho vydrzet u 🤐 Branky.

Až to udělají mí zákazníci, tak to udělám taky. Jinak se na to dívám jako na výrobní nástroj - budu používat ten, který přinese zisk. (Je to husné, no, ale co už nadělám ...). V práci dělám zase na Solaris, Alpha OSF1 a Red Hat, protože přinášejí výplatu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#11 Příspěvek od tandel »

To stepa: Někdy ano, někdy ne. Záleží na tom, kdo to napíše, co napíše a jak to napíše.

Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#12 Příspěvek od zyggurat »

Ja som skusal MANDRIVU 2006(alebo 2007?) - nastupca linuxu mandrake a odradila ma ta zlozitost, proste som zvyknuty na jednoduche ovladanie, avsak v blizkej dobe planujem skusit prave UBUNTU.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když jsme u těch oken - kdybyste měl někdo nepotřebnou legální krabici WIN98SE, tak ji beru. Na mašinu, kde běží ICPROG a AcroRead to vyhovuje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od alovka »

Krabice od Windows o legalitì nesvìdèí, ani originální cédeèko, ani registraèní list.
Legální software se MUSÍ dokladovat fakturou o nabytí. Pokud tu fakturu nìkdo z Vás už nemá, tak okamžitì formátovat :twisted:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když se narazí na blbýho úředníka, tak nezbyde, než patřičný doklad vyrobit uměle :D Stojí to za hovno a ještě aby měl člověk strach to vůbec používat.

Nicméně brát všechno podle byrokratických zákonů, tak nafasujem všichni doživotí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Software“