NS660 a SPT16 diagnostika

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

NS660 a SPT16 diagnostika

#1 Příspěvek od vombat »

Po 10letech co jsem naposledy programoval a servisoval SPT16, jsem ho nyní oživoval, ale bohužel mám jen skripta s programováním, úplně mi z hlavy vypadlo jak se dostanu do diagnostického režimu a co znamenají jednotlivé pozice. Existoval plán, kde to bylo popsáno - vstupy, výstupy aj.

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#2 Příspěvek od tonyab »

Taky jsem to už dlouho nedělal, ale do diagnostiky se dostaneš po stlačení samostatného tlačítka na panelu vlevo od LED segmentovek (myslím, že mělo značku oka v šipce...).
Zdarec, T

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Petras »

klidně poskytnu informace vsupy-výstupy závady atd..

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od triumf »

no pokud ten plán nemáš, tak jen tak, že budeš postupně přepínat jednotlivé osmice vstupů a zkoušet na který vstup, případně výstup ti určítý úkon,sepnutí spínače, aktivace ventilu apod., funguje. Teoreticky to odpovídá polohám vstupů v automatu, ale není to vždy pravidlem, je to dané plc programem, jak je udělaný, měli jsme jednu šestnáctku, kde jedna karta se vstupama nešla vůbec zobrazit, protože na jeho místě už diagnostika ukazovala výstupy, ale to je spíše vyjímka.

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Petras »

o jakým plánu to hovoříte?Chcete nějakou dokumentaci?Diagnostika je popsaná v návodu pro obsluhu.

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od triumf »

jak říká petras, vstupy výstupy bývají v návodu k obsluze, případně ve výpisu plc, ale pokud není, tak je to smůla, tak jedině zkoušet-ale pravdou je, že spt 16ky bejvaly typově podobné, takže by tam mohl sedět i jiný výpis vstupů a výstupů

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#7 Příspěvek od Petras »

Jestli chcete vstupy/ výstupy tak ofotím a pošlu.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“