Smart UPS 620

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
knedlajz
Příspěvky: 13
Registrován: 10 úno 2008, 01:00

Smart UPS 620

#1 Příspěvek od knedlajz »

Mám starší APC Smart-UPS 620 (SU620INET). Ještě donedávna chodila, ale jednoho krásného večera se stalo, že zas vypadly pojistky a UPS začla ječet a rozsvítila se led signalizující přetížení (samozřejmě odpojila výstup). Od té doby ječí a hlásí přetížení kdykoliv musí bežet na baterie (tj. když vypadne eletrika, nebo když jí spustím cold startem) a to i když je zcela nezatížená, nebo zatížená jen minimálně. Sice je to už nějakej pátek, co jsem s elektronikou seknul, ale rád bych se jí podíval na střívka a zjistil, co se jí nelíbí. Nemáte někdo prosím schéma? Samozřejmě ocením i každou radu. UPS zatím slouží jako poměrně nepraktický podstavec na kafe a nechci se jí zbavovat, když by se dala ještě rozchodit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Těch příčin může být mnoho a část z nich je tajné servisní know-how. :)

Začni (při odpojené baterce a síti) tím ,že zjistíš kapacitu aku, změříš výkonové FETy na zkrat a následně v provozu zkontroluješ to relátko s průhledným krytem, jestli nejiskří při sepnutí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Skontroluj batérie, či majú dostatočnú kapacitu.

Uživatelský avatar
knedlajz
Příspěvky: 13
Registrován: 10 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od knedlajz »

Dík za rady, baterie ok, FETy ok, relátko nejiskří. Opravdu by se nedalo sehnat schéma? Žádné ze schémat UPSek co se mi podařilo sehnat neodpovídá.Nějak tomu celému zařízení nerozumím, např. se mi nepodařilo odhalit účel zapojení těch relátek - asi jsem natvrdlej.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

knedlajz píše:Dík za rady, baterie ok, FETy ok, relátko nejiskří. Opravdu by se nedalo sehnat schéma? Žádné ze schémat UPSek co se mi podařilo sehnat neodpovídá.Nějak tomu celému zařízení nerozumím, např. se mi nepodařilo odhalit účel zapojení těch relátek - asi jsem natvrdlej.
V principe je to UPS typu offline(line interaktiv). Musi teda mat relatka. 1 alebo 2 relatka prepinaju medzi rezimamy siet a bat. Ak je tam viac relatiek, tie mozu byt sucastou obvodu AVR(automatic voltage regulation)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Relátka jsou tam 4, ovšem většinou odchází jen to jedno "průsvitný". Další 3 v černým plastu se kazí málokdy, navíc se to pak chová tak, že někdy to naskočí na zálohu, někdy ne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Smart 620 ma myslim proudove trafo a za nim A/D prevodnik a dale procesor.relatek je tam tolik protoze ona pomoci podpeti/prepeti korikuje pomoci odbocek na trafu.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DannyC
Příspěvky: 20
Registrován: 02 srp 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od DannyC »

Tak našlo se nìjaké øešení?
Mám tu podobnou UPS, je v ní nová baterie a po nìkolika testech kdy nasimuluju výpadek elektriky se místo na baterie dostane do stavu "overload" a vypne se..
mám tam 150W zátìž.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Chcem sa informovat, ci ste postupili dalej s tou spominanou zavadou.

Uživatelský avatar
knedlajz
Příspěvky: 13
Registrován: 10 úno 2008, 01:00

#10 Příspěvek od knedlajz »

Sorry za opožděnou odpověď. Už funguje. Ne nadarmo jsem se učil rusky, pomohli mi kolegové na nějakých ruských stránkách :) Odešel tam jeden kondík, už nevim kterej (i když mi to tenkrát přesně řekli). Stačí vyměnit všechny ty prťavý elektrolyty (je jich tam asi 6) a začne to chodit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jojo, měnič....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od cabernet »

knedlajz píše:Sorry za opožděnou odpověď. Už funguje. Ne nadarmo jsem se učil rusky, pomohli mi kolegové na nějakých ruských stránkách :) Odešel tam jeden kondík, už nevim kterej (i když mi to tenkrát přesně řekli). Stačí vyměnit všechny ty prťavý elektrolyty (je jich tam asi 6) a začne to chodit.
Tak dik za odpoved.

Uživatelský avatar
lukacpe
Příspěvky: 26
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukacpe »

Ten isty problem pri UPS APC 350VA. UPS po zapnuti zacala vydavat cudne zvuky a rozsvietil sa napis overload.
Vadne kondenzatory 22uF v riadiacej elektronike.
Viac obrazok.
Přílohy
overload.JPG
(115.99 KiB) Staženo 126 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“