Osciloskop PHILIPS

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

Osciloskop PHILIPS

#1 Příspěvek od juracak »

Mám osciloskop PM3211 a na kanále A mně začala poskakovat stopa nahoru a dolů v nepravidelných intervalech. Vyčistil jsem přepínače ale zlepšení je jen trochua jen na některých rozsazích. Můžete někdo poradit jak a čím ůčinně vyčistit přepínače jsou otevřené otočné a isostaty, ty je velký problém dostat ven a rozebrat.
Díky za radu.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Tento jav nebude spôsobovať zlý kontakt prepínača. Skôr bude závada v napájaní alebo vo vadnej kapacite /najskôr elektrolit/, prípadne v studenom spoji.

Ale kontakty prečistiť môžeš. Je na to dobrý Kontox. Je možné ho pomocou hadičky nastriekať priamo na miesto, niekoľkokrát poprepínať a kontakty by mali byť prečistené. Doporučuje sa ešte po aplikácii kontoxu vyfúkať čistené miesto vzduchom. Všetko samozrejme pri vypnutom prístroji.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od tandel »

Pokud to dělá na všech rozsazích kanálu A, tak bych otočný přepínač moc nepodezříval. Izostaty jsou u tohoto scopu na přepínání "funkcí", no... Spíše bych viděl závadu v obvodech kanálu A, možná v napájení. Mimochodem, potenciometr pro řízení polohy je v pořádku?

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#4 Příspěvek od juracak »

dělá to na všech ale na mV jen nepatrně ale na V jsou ty skoky velké ale nepravidelné. Potenciometr pro řízení polohy se zdá být v pořádku protože když měním polohu stopy tak se stopa posouvá pěkně plynule.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Bez schématu těžká rada. Ale aspoň napiš, jak se to vyvíjí, prostě, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#6 Příspěvek od juracak »

několikrát jsem otočný přepínač vystříkal kontoxem a na některých rozsazích to přestalo ale jen an chvíli. napájení je společné pro oba kanály. někdy se ten pohyb projeví hned a někdy až za 2 min. Schéma od něj nemám.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od pajosek2 »

Já bych to viděl bu´dto na potenciometr polohy nebo přepínač invert,teda pokud tam je.Ten poťák mi to taky dělal.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#8 Příspěvek od tandel »

Napájení většinou není úplně společné pro oba kanály. Elyty, popř. další kondenzátory, prostě nějaké filtry bývají pro každý kanál zvlášť. Mrkni na obrázek (bohužel jiný typ přístroje)

Obrázek

Máš tam taky integráky v zesilovačích ?

Barbucha1m

#9 Příspěvek od Barbucha1m »

zkus schena najít na http://bama.sbc.edu/

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od tandel »

To anonym Babrucha1:

Kdyby to bylo tak jednoduché, tak už by měl schéma 3211 asi dávno stažené. Dělej si legraci na serveru o vtipech, třeba http://www.e-vtipy.cz/

barbucha1m

#11 Příspěvek od barbucha1m »

tak promiò, já nevìdìl, že mùže být nìkdo tak háklivý na to, když nìkdo jiný dá typ kde by se to dalo stáhnout. Já tam našel co jsem potøeboval. èus.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#12 Příspěvek od tandel »

Problém je v tom, že jsi dal tip na odkaz, kde to není.

barbucha1m

#13 Příspěvek od barbucha1m »

že tam není zrovna manual pro tenhle typ jsme nezkoumal, v každém pøípadì to byl typ a na druhou stranu je tam spousta jiných manuálù, které nejsou zase až tak lehce k sehnání - jo vím neøeší to tento problém, ale mohlo by se to hodit tøeba i nìkomu jinému, kdo ète tuto rubriku. èus

Uživatelský avatar
juracak
Příspěvky: 114
Registrován: 20 pro 2005, 01:00
Bydliště: Sev. Morava

#14 Příspěvek od juracak »

Barbucha1m píše:zkus schena najít na http://bama.sbc.edu/

dík za tip , na stránky se dostanu ale ta stránka se schématem nejde otevřít,

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od masar »

Našel jsem jen schema PM3212, ale snad tam nebudou velké rozdíly. Na níže zobrazeném schematu je diskutovaná oblast. Vzhledem k tomu, že se chyba projevuje se změnou zesílení stupně (relé K501), spadá do okruhu podezřelých součástek obvod s tranzistory V504, balance(R504) a integrovaný obvod D501. Nejprve prověř všechna ss napětí porovnáním s kanálem B. :wink:

Celé schema jsem dal na upload: pm3212.pdf
Přílohy
kanala.gif
(249.11 KiB) Staženo 117 x

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“