Po sobotní vichřici a bouřce nefuguje satelit

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Po sobotní vichřici a bouřce nefuguje satelit

#1 Příspěvek od Jenys »

Chtěl jsem se zaptat zde někoho, v čem je problém? Po sobotní vichřici a i bouřce se pohnula parabola, když jsem jí srovnával a za toho větru to nebylo snadné, nešlo to stále. Včera, když už nebyl vítr, jsem znovu nastavil parabolu podle kompasu na 19,2° východně a elevační úhel na 32° podle stupnice na parabole. Takto jsem to vždy nastavoval, ale nejde to. Při ladění satelitního přijímače, vidím na stupnici síly signálu 90% ale kvalita signálu je na nule. Používám i měření pro nastavení polohy paraboly pomocí přípravku zapojeného mezi LNB a Receiver na nejlepší signál a to vše jsem nastavil co jsem jen mohl. Tak teď nevím, kde hledat chybu. Před tím to šlo normálně. Nevím, zda je něco s LNB, ale to by asi nešlo ani to nastavování přes přípravek, asi by to neukazovalo, nebo je něco s Receiverem? Asi na to budu muset zavolat nějakou firmu, nebo to nějak ještě můžu zkusit sám? Díky za odpověď
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od brtnik »

pokud je kvalita signálu na nule, je pøijímaè nastaven na transpondér s jinými parametry, který na pøijímané družici není. Nastavení parametrù antény jsi asi nemìnil, takže pøi dané úrovni signálu je parabola natoèená na jinou družici než Astru na 19st. Mùže být zdeformovaná parabola nebo pokøivený držák LNB (vyosený ve vodorovném smìru). Spíše než na úroveò signálu bych se pokusil po hrubém nasmìrování a nastavení elevace najít signál konkrétní stanice (taky jsem si to v nedìli zopakoval... :? a nastavení podle znaèek na parabole nesedìlo, pak jsem mìøením vzdálenosti krajù paraboly od rysky na LNB našel ohnutý støedový držák, okem to moc vidìt nebylo ale problém byl stejný).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

No to je neobvyklé, pokud měřák síly příjmu indikuje plnou úroveň, pak tedy LNB i vedení je O.K. a SAT-receiver podle všeho taky...než se pustíš do autopsie mašiny zkusmo jiný cizí přijímač napojit na vlastní parabolu případně svůj receiver odzkoušet někde na prokazatelně funkční anténě...a vylučovací metodou pokus-omyl lokalizovat vadný článek řetězce. Na dálku těžko s přesnou diagnózu. Nebo, že by, kurňa, sobotní vichřice vychýlila z dráhy sondou 36 tis.km vysoko ?! nepravděpodobné !
19.2 st. to je Astra, že. Vyzkouším večer doma.
Naposledy upravil(a) konosuke dne 04 bře 2008, 14:50, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

Jsi určitě na jinném satelitu. Ukazatelé musí ukazovat jak sílu tak kvalitu signálu.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Když to tak čtu, nevidím jinou možnost, než že ten silný orkán vychýlil satelit z dráhy :)

Uživatelský avatar
hobza
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2006, 01:00
Bydliště: Jeníkov 67

#6 Příspěvek od hobza »

Jsi určitě na jiné družici.Někdy stačí 2 mm a je to v háji.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

hobza píše:Jsi určitě na jiné družici.Někdy stačí 2 mm a je to v háji.
Díky za odpovědi, zítra zkusím vzít receiver do servisu, aby se mi na něj koukli a případně bych aspoň věděl jestli je v pořádku, abych se od něčeho odpíchnul. No jestli je zdeformovaná parabola nevím, tak zase jsem neměl čas to zjistit a zatím jsem nic neviděl, ale možné je vše. On je ten držák LNB dost fórový. Je to Mascom MC 1100cr a parabola 80cm. Než přišla vichřice, šlo to v pohodě. Ale zkoušel jsem to nastavovat několikrát a měl jsem napojen satfinder,zdálo se že podle směru kompasu a doladění jsem na Astře, ale bez úspěchu. Nějak tam na půdu budu muset dostat TV a sledovat to na tom měřiči signálu a kvality. Když musím běhat až dolů, tak se to nedá. Zatím jsem to vždy nastavil podle kompasu a podle stupnice na parabole a šlo to, maximálně jsem to jen doladil. No asi to budu dělat pak až v sobotu, kdy na to budu mít čas a hlavně světlo. Zkusím vše překontrolovat a pak uvidím :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem zkusmo nastavil přijímač na fabrické nastavení, proladil a už to jde, ale sice jiné stanice, ale hlavně, že to není rozbié. Pk už to bude chtít jen doladit,Ale dostat na tu půdu tu starou telku,no nějak to zvládnu a to se mi to pak bude nastavovat :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
sabous
Příspěvky: 6
Registrován: 27 úno 2008, 01:00

#9 Příspěvek od sabous »

prvně se ujisti na přístroji jestli máš správné nastavanení antény ,frekvence,polarizace,přenosové rychlosti atd. a pak mužeš ladit.jseš stopro na jine družici těch potvor je tam na jedne hromadě hafo.lepší je nastavit přístroj u souseda na signalu a pak doma jen ladit na stanici.tak at se daří.
martin

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

sabous píše:prvně se ujisti na přístroji jestli máš správné nastavanení antény ,frekvence,polarizace,přenosové rychlosti atd. a pak mužeš ladit.jseš stopro na jine družici těch potvor je tam na jedne hromadě hafo.lepší je nastavit přístroj u souseda na signalu a pak doma jen ladit na stanici.tak at se daří.
Jo, vím že je jich tam hafo, ale zatím mi to vždy šlo nastavit v pohodě na tu správnou družici, měl jsem to tak za deset minut hotové, ale po té vichřici je problém, asi to nějak muselo pokřivit tu parabolu, zkontroluji to a změřím vzdálenosti od krajů ke středu LNB. Je to jen plech a dost se to kroutí a je možné, že nějaký poryv tomu trochu pochroumal fasádu. Nějak zkusím na půdu dotáhnout TV a když tak to budu ladit na ní, jinak když musím vždy pracně sběhnout až dolů je nahouby. Hlavně že není poškozený přijímač a LNB. Trochu se na to ještě podívám a věřím, že se to podaří. Ale co musím někdy udělat, je zesílit ten stožár, mám ho jen z coulové trubky a to se vě větru kýve, což není dobré :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem pěknej blb :( ...už jsem na to přišel, proč to nešlo nastavit. Já jsem sice nastavoval těch 19,2°, ale ne východně ...bylo to vlastně západně. Prostě jsem se koukal na kompas blbě, nějak jsem si to představil jinak, než to mělo být. Ale když jsem to dělal tenkrát, co jsem si koupil tu TT kartu na dekódování, tak jsem to nastavoval v noci a bylo to na to šup a teď jsem to nějak zblbnul. Napadlo mě to, jak jsem koukal na kompas na stole a představoval si jak by to mělo být a pak mi to došlo, tak jsem tam zase vlezl už po tmě, nastavil to jen tak podle kompasu a už to jde. Zítra to jen doladím. Jo chybička se vloudí. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Mě taky nefunguje po EMMě satelit, nemám anténu :cry:
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

mi-ro píše:Mě taky nefunguje po EMMě satelit, nemám anténu :cry:
Hm, tak to si jí nejdřív budeš muset koupit :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Dneska jsem chtěl tu parabolu přesněji nastavit pomocí toho Sat-Finderu s ledkou a pípátkem, ale to spíš bylo horší, když se to podle toho zdálo být nejlépe nastavené, tak to nešlo vůbec. Klasicky jsem to nastavil jen podle kompasu, (asi žádná přesnost), ale vždy to funguje spolehlivě (pokud to já blb nenastavuju na jiné směry). Ať mi nikdo netvrdí, že to nejde nastavovat bez těch přístrojů, jak doporučují servisy.
Když to nastavím dobře podle kompasu na správné stupně, třeba na Astru 1, 19,2°a nastavím elevační úhel, měl by být 32°, ale já ho musím dávat 30°, tak to jde opakovaně a to s tím mám rovnou tu Astru 3, 23,5°a vše je v pohodě. Proto mi bylo divné, že to po té vichřici nešlo a já to nastavoval na blbé směry :(
Co se týká těch servisů na satelity a antény vůbec, tak s tím mám bohužel špatnou zlkušenost. U nich je to jen o penězích a ne o pomoci, když to nejde. Onehdá, když jsem si koupil TT kartu a nešlo to, tak za prvé mi ten servisák říkal do telefonu, že toho má moc, že si to teď mnoho lidí objednalo a že to nestíhá. A to bydlí asi sto metrů ode mně a asi dvacet minut mi vysvětloval do mobilu, jak to nejde udělat doma a že se to musí jen těmi jejich přístroji a jak je to s těma satelitama na prd. Prý by to u mě trvalo tak hodinu a půl, že prý se mi teda nějak ozve, ale, že nemá čas. Jinak jim prý nevadí ani když je tma, to prý není problém, ale že by zvednul zadek, když byl doma a zašel se aspoň podívat, to ne. A celý problém byl v tom, že jsem si kdysi namontoval ten druhý konertor na Hotbird, tedy jiný směr (už jsem to zapomněl) a teprve, když jsem koupil tu TTkartu, tak jsem potřeboval dát konvertor na opačnou stranu (což jsem si v tu chvíli neuvědomil ), zapomněl jsem, kde je vůbec, pak a bylo po problému. To jsem přehodil a s kompasem po tmě nastavil za deset minut. Tak kde je potom ta nutnost dělat to za dost veliké prachy tím jejich přístrojem? :?: Jo chápu, nějak se ten přístroj musí zaplatit :)

Tak doufám, že mě hned seřve nějaký satelitový servisman :oops:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#15 Příspěvek od miroja »

Vacsina prijmacov ma moznost zobrazit silu aj kvalitu signalu, niektore to dokonca indikuju dokonca aj zvukovym signalom.
Daj si telkac tak, aby si nan videl ked to budes nastavovat a potom to nastavis naozaj dost presne.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “