Domácí pekárna chleba

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

Domácí pekárna chleba

#1 Příspěvek od Carel »

Zdravím! Bude to asi první dotaz na tento přístroj značky Clatronic i celkový na pec.Proces míchání proběhne v pořádku,pak se zapne topení a po cca5min.začne hlásit error,stopem se nevypne. Mám podezření na senzor teploty,nebo přímo procesor do kterého to leze direkt.Když ho oddálím od přímého kontaktu nádoby,tak jede bez erroru,ale přirozeně nereguluje.Takže vypnu ze zásuvky,než by se přetavily term.pojistky.Senzor vypadá jako skleněná dioda 1N4148,úplně bez označení,Na diodový test neměří,ohmicky má v jednom směru asi 120kOhmu.Ještě zkusím zahřávat samotné čidlo,jestli mění hodnotu.Setkal jste se někdo s tím,nebo víte,co je to za čidlo(senzor)? :oops:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#2 Příspěvek od Carel »

Takže je to jasné.Čidlo má,po měření lepším multmetrem ohmicky 100k v každém směru.Po zahřávání odpor klesá a po dosažení cca 80°C se přeruší.Teď zbývá jen,co to je za čidlo a je-li k sehnání.Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od renda15 »

Podobné "termistory" jsou v indukčních vařičích, slouží ke snímání teploty plotýnky a druhá k teplotě chladiče igbt tranzistoru. Vzhledem k tomu, že mají docela velkou poruchovost !ty vařiče)někde ho určitě seženeš.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#4 Příspěvek od Carel »

Díky za typ,nevím zda na indukční vařič v brzké době narazím.Pekárnu dám zatím k ledu a budu zase kupovat chleba z velkopekárny.Snad si zvyknu,ten domácí mě chutná líp :cry: Jinak čekám na další rady,děkuji předem. :)

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od sasaopravar »

Dle popisu je to termistor NTC, jsou k sehnani, napřiklad
http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo ... 6&id=51231
V tvem připadě ale 100kOhm, hledej, at´ si nemusíš zvykat :D

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#6 Příspěvek od Carel »

Přesně tak vypadá,jen má 10k.Zkusím tam zavolat,či nemají M1.Přesto díky za info.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#7 Příspěvek od Carel »

Hurrá,už peču!Sehnal jsem indukční vařič i když by šel opravit,ale dal jsem přednost chlebu.Ten termistor z ind.vařiče je přesně on.V el.raji NTC M1 nemají. Renda15 díky moc za radu. :D

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od zdenoeddie »

ta pekarna mi strasne pripomina tuto poviedku
http://www.kiv.zcu.cz/~herout/zaujalo/humor/friteza.txt

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#9 Příspěvek od zouzel1 »

zdenoeddie píše:ta pekarna mi strasne pripomina tuto poviedku
http://www.kiv.zcu.cz/~herout/zaujalo/humor/friteza.txt
To nemá chybu, skoro jsem se potrhal smíchy...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel, svět k této realitě stále silněji a silněji směřuje... zanedlouho bude i v pitomém otvíráku na pivo čip a pivovary budou sledovat, kolik jejich flašek se kterým otvírákem otevřelo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#11 Příspěvek od kbulda »

To EKKAR
a nejhorší bude, když ty otvíráky budou blokovaný pouze na 1 pivovar ( jako telefony ), to bude peklo. Buď budeš muset mít víc otvíráků, nebo si ho nechat odblokovat.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od zdenoeddie »

kbulda píše:To EKKAR
a nejhorší bude, když ty otvíráky budou blokovaný pouze na 1 pivovar ( jako telefony ), to bude peklo. Buď budeš muset mít víc otvíráků, nebo si ho nechat odblokovat.
dufam ze ti co dokazu si lahvac otvorit zubama,budu od toho uchraneny :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

Dneska jde vsechno cracknout...pujdou i otviraky 8-). Ale friteza mazec, pekne se to cetlo.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#14 Příspěvek od Carel »

Jsem rád,že můj přikrášlený příspěvek k nezbytnosti pekárničky nabyl tolik zájmu.Jsem také kritik nepřiměřených "vynálezů"i když ta dom.pekárna ještě není to nejhorší,co komerce přináší a ostatně nebyla také moje.Jen jsem chtěl,jak říkám přidat do příspěvku trochu pikantnosti a co nepřiznat i radost,že jsem dostal tip na ten termistor,kde ho sehnat. :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

kbulda píše:To EKKAR
a nejhorší bude, když ty otvíráky budou blokovaný pouze na 1 pivovar ( jako telefony ), to bude peklo. Buď budeš muset mít víc otvíráků, nebo si ho nechat odblokovat.
To by mne teda zajímalo, kdo mi zabrání použít na lahváče futro od dveří... A jakým způsobem toho bude chtít docílit... :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“