pomoc: spravne pripojenie reprosustavy Tesla k zosilnovacu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VladimirR
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

pomoc: spravne pripojenie reprosustavy Tesla k zosilnovacu

#1 Příspěvek od VladimirR »

Dobry den,

Chcel by som sa spytat, ako spravne pripojit reproduktorovy stlp Tesla k zosilnovacu (Marantz SR7500, 105 W na kanal).

Nie som elektrotechnik a nechcel by som nic poskodit, a preto by som chcel niekoho prosit o vyjasnenie symbolov na reproduktoroch (preco su tam Volty?, atd.),

Je to stary typ bedni Tesla (vyska cca 140cm, sirka ca 35 cm a hlbka ca 20 cm, vyzera, ze vnutri su(asi) 3 reproduktory, vyskovy, stedy a basy)a nemohol som najst ziadne vyrobne cislo ani oznacenie.
Na zadnej stene, v dolnej casti sa nachadzaju vstupy (vid foto). Po pripojeni kablov s "bananovymi" koncovkami do vstupov na reprosustave nie je pocut ziadny zvuk, iba po pripojeni kabla od zosilnovaca ku kablom, ktore su na reprosustave.

Pripajam fotografiu vstupov.

Dakujem za radu.
Přílohy
vstupy.jpg
(89.68 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »

To nepripojis, pretoze su bedne maju 100V vstup. Musel by si ich rozobrat a odpojit to prevodove trafo co je vo vnutri. Ale k tommu zosiku by som ich aj tak nepripajal, toho zosiku je pre nich skoda.

Uživatelský avatar
VladimirR
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2008, 01:00

#3 Příspěvek od VladimirR »

Hop377 píše:To nepripojis, pretoze su bedne maju 100V vstup. Musel by si ich rozobrat a odpojit to prevodove trafo co je vo vnutri. Ale k tommu zosiku by som ich aj tak nepripajal, toho zosiku je pre nich skoda.
Vdaka za odpoved, ale ja ich chcem pouzivat na reprodukciu tzv. reverbu (a pripojit k multiroom vstupom...) k mojej 7+1 sustave, takze nemusia byt az take kvalitne..

Pod stromcek si potom chcem kupit KRK PR5, ale musim byt opatrny, aby ma nevyhodila zena von spolu s nimi....;-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Ale když ho nepřipojí, nebude nic slyšet. :wink: Jinak zesíku škoda nebude. A pokud odejde, tak za moc nestál. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“