ALLAMAT 296

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

ALLAMAT 296

#1 Příspěvek od SIDTIM »

Hledám vlastníky CB ALL 296 new verze, kteří mají s tímto transceiverem problémy.
U mé stanice nejdou konkrétně přepínat kanály, nereaguje na stisk žádného paměťového tlačítka. Kdyby byl uPC v *rdeli, tak by nešel zbytek, ale smůla. Vol, SQ, Gain chodí, stejně On/off, F.
Stanice nebyla rozšiřována, závada nastala náhle při provozu v autě.

Poradíte?

A co vaše problémy ?
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Už sa to tu riešilo, otvor stanicu a vybitím pamäťového kondíku resetuj procesor. Malo by to pomôcť, u All 296 to zasekávanie nie je chyba ale vlastnosť tohto modelu...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Vím, že to tu už šlo, ale obecné výsledky neměl nikdo.
Nepomůže ani reset, ani vypájení paměťového kapacitoru, ani šachy s propojkami na procesorové desce. Stanice jde normálně zapnout i vypnout, šumí, na všechny potenciometry reaguje. Reaguje i na fční tlačítko. It's all!!
Majitel ji měl v kamiónu, šlapala spolehlivě a najednou tohle. :cry:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#4 Příspěvek od helios »

Aha, tak potom je to iný prípad. V kamióne sa mohlo stať, že sa zblbol menič 24/12V a stanica dostala 24V na napájanie. V každom prípade zmeraj stabilizátory v stanici, hlavne 5V pre procesor. Občas bývali odídené. Ak budú napätia správne, mohol proc. odísť aj inak, napr. privedením 12V na datový pin v mikrofónnom konektore. Tieto stanice ho nemajú chránený. Nedávno som riešil jednu takúto "mrtvolu", zákazník si sám prehadzoval konektor mikrofónu a "netrafil sa". Výsledok: zničený procesor. Skús to pomerať...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

Díky! Vzpomínám si, jak jsi ten p*ůser popisoval.. :)
Tak manipulaci s mike mohu 100 proc. vyloučit, ten klučina je jen šofér, nebastlí a věřím mu, že skutečně nic nezkoušel.
A díky za ten tip na 5V ! Procák sice jaksi jede - vypíná, zapíná, displej šlape komplet, no uvidíme! Odpol. to prověřím!
PS: samozřejmě jsem i měnil X-tal, ale bez úspěchu.. :cry: :cry: :cry:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#6 Příspěvek od helios »

Ešte jedna drobnosť:
Vysiela a prijíma tá stanica aspoň na tom jednom kanále? Ak áno, je ešte šanca, že procesor prežil.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Tak smůla. Stanice na kanále 01 (ten naběhne při zapnutí automaticky) nevysílá ani nepřijímá ... :cry:
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

SIDTIM píše:Tak smůla. Stanice na kanále 01 (ten naběhne při zapnutí automaticky) nevysílá ani nepřijímá ... :cry:


Aha, v tom prípade prever tie stabilizátory a tiež sa oscilom pozri, či idú hodiny procesora. Ak oboje funguje, ešte môže byť závada v PLL smyčke, ak nefunguje, tvári sa to podobne...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#9 Příspěvek od SIDTIM »

Našel jsem zatím jediný stabilík, na 8V a napětí sedí. Na hodiny jsem se zatím nekoukl, zjistil jsem, že mi bohužel odešel osciloskop. Takže podle priorit...
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#10 Příspěvek od helios »

SIDTIM píše:Našel jsem zatím jediný stabilík, na 8V a napětí sedí. Na hodiny jsem se zatím nekoukl, zjistil jsem, že mi bohužel odešel osciloskop. Takže podle priorit...


Podľa (nečitateľnej) schémy sú tam na vstupe napájania dva integrované stabilizátory: IC303 a IC300. Prever, či ide do procáku BACKUP B+, signál CLOCK nájdeš aj na IC001 vývod11. Procák mohol odísť aj statickou elektrinou cez tlačítka, vstupy totiž nie sú chránené.
Prajem pevné nervy pri hľadaní závady...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“