Nepravidelné zapínání PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

Nepravidelné zapínání PC

#1 Příspěvek od Jarda4x2 »

Stává se mi v práci že se mi docela často sám z ničeho nic ZAPNE počítač . Ví někdo důvod ? Nemam tam naistalovaný žádný programy automatického spouštění a žádný podobný software .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

V biosu mas povoleno zapinani pres lan.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jarda4x2
Příspěvky: 44
Registrován: 01 srp 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Jarda4x2 »

Já ho nemam na síti PC

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#4 Příspěvek od jardajar »

Muze to dělat sítovka i kdyz je odpojená i kdyz je to hodně nepravděpodobné... Ve správci zářízení u lanky zakaž probouzení a v biosu wake on lan....
Ale tohle bych spíš typoval na nějaké el. pole které způsobí start... stává se to v blízkosti silných vysílačů, vysílaček... Přinejhorším na desce přepni jumper, který se stará o to že do desky jde proud i kdyz je vypnuto...

Uživatelský avatar
tevi
Příspěvky: 59
Registrován: 23 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od tevi »

Můžeš mýt špatné tlačítko pro start na kejsu a při sebemenším otřesu se spojí ,nebo vada na základové desce ,která dává impuls pro start zdroje ,nebo je vadný zdroj .Zjednodušeně to pracuje tak ,že zdroj se spouští a tím i celý počítač ,když po zmáčknutí tlačítka základová deska přivede na vstup zdroje PS ON 0 V .

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Vypni v biosu vsechny features typu probuzeni po siti, probuzeni stiskem klavesy, atp.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od tandel »

.. stává se to v blízkosti silných vysílačů, vysílaček...

A taky v blízkosti některých jiných "silných" elektrospotřebičů, např. různých průmyslových.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“