"rotující gobo"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

"rotující gobo"

#1 Příspěvek od Filda »

Je to mírně mimo elektro ale přez to se zeptám :D . Už jsem tady uváděl že stavím flower efekt (je to např. tady . Nevím jak tam mám udělat to rotující gobo. Má být otáčející a nemělo by mít hřídelku (mělo by mít uchycení z venku). Zkoušel jsem ložisko (obří) má vnitřní průměr jen 4,5cm (já bych potřeboval 5-6cm), stejně je těžké jak svi*a. Nevíte jak by to šlo ještě udělat?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Možností je vícero. Třeba dát po obvodě toho "goba" alespoň tři kladky, uvnitř kterých by se točil. A nějak zamezit axiálnímu posuvu.

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#3 Příspěvek od honza_jan »

Ttochu rozvedu Radixovu myšlenku. Nech si vysoustružit...
Naposledy upravil(a) honza_jan dne 22 lis 2009, 09:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Kup si vrak nějakého scanu a máš to. Vyrábět mechaniku je ztráta času, pokud na to nemáš vybavení. Aby to fungovalo spolehlivě, musí to chodit za vysokých teplot, mít vůle atd.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Radix »

Co takhle:
Přílohy
gobo.jpeg
(25.78 KiB) Staženo 87 x

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

OK dík ....to je docela dobrá myšlenka. Možnost osoustružení naštěstí mám ...... takže to zkusím :)

Uživatelský avatar
honza_jan
Příspěvky: 425
Registrován: 22 lis 2007, 01:00
Bydliště: Doma

#7 Příspěvek od honza_jan »

Sendyx: Jenože když se naučí problém, obzvlášť mechanický, jenom nějak o... , tak i sebedokonalejší zařízení budí stejnou důvěru, jako toto sváředlo.[/img]
Přílohy
lepidlo.jpg
(20.8 KiB) Staženo 93 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když to chytneš ve středu na úzkou děrovanou "traverzu", tak to určitě výslednýmu efektu neuškodí a pohánět to už můžeš po obvodu.

Já jsem dělal se světlama daleko větší kejkle - měnil jsem kruhový a drahý "omega" žárovky se životností 40 hodin za obyčejný halogeny-trubičky apod. a nikomu to nevadilo, i když výslednej efekt už nebyl tak ostrej a čistej :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“