set top box genius tvgo dvb-t31 vypadávání obrazu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wiktor
Příspěvky: 62
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

set top box genius tvgo dvb-t31 vypadávání obrazu

#1 Příspěvek od wiktor »

u tohoto set top boxu se stává že vypadává obraz někdy se to stává nepravidelně jindy třeba dvakrát za minutu a někdo to napíše i že není signál tak jsem se chtěl zepta myslíte že se stím dá něco dělat nebo to je už jen na vyhození kámoš říkal žeby to mohl být tuner, taky jsem na internetu do toho novej soft ale nenašel jsem nic ten původní je tam asi z roku 2006.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Nemůže to být tím, že skutečně nemá signál?
Blbě připojená anténa, někdy stačí orezlý rozbočovač s obyčejnými konektory na půdě; křížová modulace blízkým accesspointem v pásmu NMT vznikající v širokopásmovém zesilovači v anténě; křížová modulace analogovým signálem, třeba i odraženým, na kmitočtově blízkém kanálu; nefiltrující filtrace v napájecím zdroji toho zesilovače; atd atd

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Je to tak, digitální příjem se chová úplně jinak než jsme zyklí u analogu a protože tady u nás je příjem "na hraně" mám zážitků že bych mohl psát knihu ale žádnou radu jak to 100% udělat aby to chodilo. To co by v analogu nijak nezměnilo příjem u digitálů může vadit a naopak. Kde to přijímáš?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od martilulin »

Nic si z toho nedelej,ja mam fergusona dvr9000 a ten zmetek dela to same,signal indikuje vyborny,ale nekdy za 5 minut jindy dvakrat do pul hodky,napise pri seklem obraze ze detekoval CW kartu,pak ze zas je program zakodovany,neni signal atd.Nevim jestli mas DVB-T nebo S ale ja vidim chybu v UNI ctecce.Musim nekde pujcit CW modul a zkusit to.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Čau. Chystám se teď taky na jednu opravu toho DVB-T Genius. Vím už odjinud, že se takhle většinou chovaly hned některé nové kusy, nějaké problémy se zdroji. Také si myslím, že se nehodí do míst se slabým signálem, nevím jestli něco řeší update FW. Pokud bych něco zjistil, dám vědět. Tohle asi nebudou moc povedené stroje.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “