TU 60.2

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

TU 60.2

#1 Příspěvek od hop »

Mám tu na stole starší časové relé TU 60.2 scívkou a motorkem na 220V.
Problém je v tom že po uplynutí nastaveného času a odpojení od sítě zůstává vnitřní relé přilepené-pomůže poklep na kotvičku aby odpadlo.Pružinku která odtahuje kotvičku jsem skrátil ale moc to nepomohlo.Nepomohlo ani odmagnetování jádra-co s tím?

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#2 Příspěvek od DKL »

Mám za to že TU60.2 je už nová výroba - ta pùvodní byla jen TU60. Patrnì byla velká poptávka a tak je zaèeli znovu vyrábìt. Sám jsem je pøed èasem shánìl, na nìkterých obrábìcích strojích se používají ke spínání mazání kluzných ploch a pro obsluhu je jakékoliv jiné øešení nevyhovující. Tady jen otoèí knoflíkem a nastaví požadovaný èas. Mimochodem tohle nové provedení nic moc nevydrží i když vypadá stejnì jako to pùvodní. Rozepsal jsem se nìjak moc, k tomu problému - vypadá to jako kdyby na dosedacích plochách jádra cívky byla nìjaká mastnota, zkus je dobøe umýt benzínem. Jednou jsem se trápil se stykaèem který odpadal až když se mu zachtìlo a problém byl právì v tomhle...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Na dosedací plošce mezi kotvou a jádrem bývá tenký nemagnetický plíšek, který nedovolí úplný dotek a tím lepení vlivem remanence. Je tam? Případně co tam přidat ještě jeden.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“