měnič 1,2V na 5V

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beagle
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2007, 01:00

měnič 1,2V na 5V

#1 Příspěvek od beagle »

CHtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá schema na měnič 1,2V na 5V chci to použít pro napájení teplomětu s PIC, LCD displejem a čidlem DS18B20

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Treba tenhle: http://focus.ti.com/docs/prod/folders/p ... ter_062807
funguje dokonce uz od 0,3 V, idealni pro napajeni z fotovoltaickyho clanku.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od tandel »

beagle píše:CHtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá schema na měnič 1,2V na 5V chci to použít pro napájení teplomětu s PIC, LCD displejem a čidlem DS18B20
Kolik předpokládáš odběr celé té tvojí sestavy?

Uživatelský avatar
beagle
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od beagle »

když čidlo převádí teplotu tak to bere něco přes 1mA jinak něco kolem 0,5mA
.Teďkom to je nastavené tak že čidlo měří asi jednou za 3s. Ale bude to sloužit jako venkovní teploměr takže to uptavím zhruba na měření 2x až 3x za minutu.Zkusím ještě procesor v době kdy nebude komunikovat s čidlem uspat,takže by odběr mohl být ještě menší. Jde mi o to aby to vydrželo z 1 AAA co nejdéle.Chtělo by to nějaký levný a dostupný obvod . Ono by stačilo použít 2x AAA , ale zajímá mě jak jsou řešeny zařízení napájené z jednoho článku ,asi různé zakazkové obvody a pod.? Ten obvod co je uveden v předchozím příspěvku jsem u nás v obchodech nikde nenašel.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Pro malé odběry vyhoví skoro cokoliv. Při napájení z jednoho článku se používá "zvyšovací měnič", klidně i s diskrétními součástkami. Publikováno jich bylo spousta, upravit se dá třeba něco podle Vladimíra Hejtmánka www.belza.cz

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“