pomalé PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

pomalé PC

#1 Příspěvek od kozoka »

Kamarád mi přinesl PC s tím že se chová jako chcíplí Pes. Zformátoval sem disk a zovu instaloval windows. Instalace proběhla uspěšně a trvla cca 20 min. nic neobvýklého ale opět při najíždění windows to trvá tak 3-4 minuty a uplně se to zasekává. Zkoušel sem prohodit vše Hard disk, Pamětí a bez výsledku. Je tam Asus deska Sosket 478 a Celeron 2,80Ghz. Pak jśem zjístil že processor pěkně hřeje. Já mám naštěstí doma taky Celeron 2,80Gz tak sem ty processory prohodil a zjístil že ten processor v mem PC nehřeje a normálně jede. Co s tím? Asi vadná základní deska ale nedala by se nějak opravit?

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

Paradox je že ten můj processor se v té vadné desce chová uplně jinak... najede to jen do Biosu a pak to hned vypne

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Sedi dobre chladic na CPU? Akym napatim sa napaja CPU?

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od half-life2 »

ko skus ten chladic mne sa to par krat stalo vo firme . chladic bol zasraty od prachu alebo bol zle opevneny.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Zajímavé je, že to uvažované přehřívání se neprojevilo už při 20 min. trvající instalaci...

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od kozoka »

half-life2 píše:ko skus ten chladic mne sa to par krat stalo vo firme . chladic bol zasraty od prachu alebo bol zle opevneny.
Chladičem to není, to PC se seká ihmed po zapnutí.
V Biosu to piše +3,3V 3,28
+5V 5,21
+12V 11,63
Vcore 1,37
Cpu fan Speed 2191

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

Navic i ten chladíč je pěkně žhaví.... I při té instalaci to hřeje jako krává ale není to poznat. Až při nabíhání do Windowsu se to seká

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

kozoka píše:Navic i ten chladíč je pěkně žhaví.... I při té instalaci to hřeje jako krává ale není to poznat. Až při nabíhání do Windowsu se to seká
A kondy na desce jsou OK? Mám dojem, že i to bývá příčinou. Všechny kolem procesoru. Navíc pokud sem píšete, tak vždy "Vyměňte elity"
Tohle by myslím mohlo pomoci...pokud není řádná filtrace, mohl by se hřát ten procík :wink:
Jednou v práci jsem to měnil našemu správci PC a pomohlo to, taky se kousalo PC. Ty Kondy jdou z té desky vyletovat, sice blbě ale jdou. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Oldradio »

A co větrák, nejede pomalu? Není chladič ucpaný prachem, to dokáže udělat docela paseku.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#10 Příspěvek od tandel »

Chce to prověřit zvlnění napětí osciloskopem.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Kozoka...jak to dopadlo s tím PC, už jsi na něco přišel :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#12 Příspěvek od PCmaniac99 »

ono kondíkyna desce se projevujou uplně všelijak... náhodné restarty, přehřívání některých dílů, dokonce sem měl ted v ruce PC který zatuhnul takovým způsobem ženešel normálně vypnout ani restartovat cudlikem... musel sem ho vypnout vzadu na zdroji a pak se mu ani moc najet nechtělo... no nakonec byly nemocný kondíky i v tom zdroji xD

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od kozoka »

PCmaniac99 píše:ono kondíkyna desce se projevujou uplně všelijak... náhodné restarty, přehřívání některých dílů, dokonce sem měl ted v ruce PC který zatuhnul takovým způsobem ženešel normálně vypnout ani restartovat cudlikem... musel sem ho vypnout vzadu na zdroji a pak se mu ani moc najet nechtělo... no nakonec byly nemocný kondíky i v tom zdroji xD
Kamos si PC odnes pryc.... nechce to opravit a prý to prodá na ND

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Potěš Pámbu toho kupce takových ND...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“