Prosim o pomocc s kamerou JVC GR-D240

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tom86
Příspěvky: 15
Registrován: 21 dub 2007, 02:00

Prosim o pomocc s kamerou JVC GR-D240

#1 Příspěvek od tom86 »

Mám kameru JVC GR-D240 je plně funkční.Jen ji potřebuju propojit s PC.
Mám kabel (do kamery DV a PC asi HDMI) . Jen nevím jakej software je pro komunikaci.. poradí někdo? :cry: :cry: 8O

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od taz »

po zasunutí kabelu, se ti objeví přímo v systému
jinak stáhnout můžeš třeba Pinacle, Videostudio.....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

nepíšeš nic o systému, verzi...
pro DV kameru musíš mít v hardwaru firewire řadič a konektor, v systému pak DV kodek a nějaký střihový/obslužný program. Základy zvládá i W XP se svým programem, ale nic moc to není. Jinak Premiera, Vegas, něco od Ulead nebo nějaké ty firemní prográmky dodávané s kamerami. K nové kameře je určitě CD se softwarovým příslušenstvím, takž evíc informací na stránkách výrobce.
Po naistalování a nastavení převoleb se ti nabídne menu pro zachytávání videa, obyčejně i se softwarovým ovládáním funkcí kamery.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

tom86 píše:Mám kameru JVC GR-D240 je plně funkční.Jen ji potřebuju propojit s PC.
Mám kabel (do kamery DV a PC asi HDMI) . Jen nevím jakej software je pro komunikaci.. poradí někdo? :cry: :cry: 8O
Asi nejlepší bude Pinacle, jinak to asi neuděláš. Možná že něco by dokázaly Windowsy, ale chce to stříhací program, což Pinacle splňuje báječně :wink: Jo a pokud to používám doma, je potřeba FIREWIRE vstup, pokud už ho v PC nemáš, není problém dokoupit kartu :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
tom86
Příspěvky: 15
Registrován: 21 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od tom86 »

V PC mááám FIREWIRE . ale když to spojíím..tak pc kamerku nevidíí..a mam i ULEAD STUDIO a taky nevidiiii.... vidi jen WEB KAMERU..jinak nic

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

tom86 píše:V PC mááám FIREWIRE . ale když to spojíím..tak pc kamerku nevidíí..a mam i ULEAD STUDIO a taky nevidiiii.... vidi jen WEB KAMERU..jinak nic
A to firewire je funkční? Zkusil bych se podívat do správce zařízení, zda je tam všechno OK. Já když zapojím kameru do PC a zapnu jí, tak mi hned zareaguje PC zvukovým signálem, jako když připojím jakékoli USB zařízení, ale je to FIREWIRE. Když se kouknu do Tento počítač, tak tam vidím tu mou kameru a když připojím Webovou kameru, objeví se i ta. Cože máš za Win systém? Já to mám ve Win XP a tam to normálně detekuje všechna připojená zařízení. Jestli máš v pořádku Firewire, mělo by to normálně PC najít a ukázat a pak by to mělo jít i v těch programech na zpracování videa. Když na Tento počítač poklepeš pravým tlačítkem a dáš vlastnosti, nabídne se ti okno, kde klikněš na Hardware a pak v nabídce zařízení, najdi Síťové adaptéry a tam by mělo být 1394 síťový adaptér, povolený, neměl by být přeškrtlý křížkem, jestli není, klepni na něj pravým tlačítkem a dej tam dole používat toto zařízení povolit, a potvrď OK. Ještě zkontroluj jestli je tam ovladač v pořádku, pod záložkou obecné, by jsi měl najít že toto zařízení pracuje správně, jinak by jsi musel aktualizovat ovladač, vše najdeš pod záložkou Ovladač.
Pak jdi níže a tam se podívej na Zařízení na zpracování obrázků, tam by se měly objevovat všechny video zařízení, která připojuješ k PC.
Je možné, že ten Firewire vstup je potřeba nainstalovat, nebo aktualizovat a pokud toto uděláš, mělo by to chodit. Tak to zkontroluj a pak se ozvi :wink: Jo a jestli náhodou nemáš nějaké CD k té kameře, můžou tam být ovladače.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

tom86 píše:V PC mááám FIREWIRE . ale když to spojíím..tak pc kamerku nevidíí..a mam i ULEAD STUDIO a taky nevidiiii.... vidi jen WEB KAMERU..jinak nic
musíš ji přepnout na PLAY/EDIT.
v režimu REC může fungovat jako WEB kamera

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

dj_Paul píše:
tom86 píše:V PC mááám FIREWIRE . ale když to spojíím..tak pc kamerku nevidíí..a mam i ULEAD STUDIO a taky nevidiiii.... vidi jen WEB KAMERU..jinak nic
musíš ji přepnout na PLAY/EDIT.
v režimu REC může fungovat jako WEB kamera
No copak to je pravda, že by měla být zapnutá na Play, ale na to, aby kameru vůbec viděl v PC, stačí ji jen zapnout. Z toho co píše, to vypadá, že jí PC vůbec nevidí. Aspoň já když ji jen zapnu, PC ji registruje a hlásí připojení, u mě Sony kamery. Jestli ji vidí PC, bude ji vidět i Ulead studio. Ano, v REC režimu bude fungovat jako WEB kamera, ale jen v případě, že na ikonu s kamerou dvakrát klikne. Já si myslím, že on jí vůbec nevidí.... :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Pokud není FIREWIRE přítomno ve správci zařízení, bude třeba vstoupit do BIOSu a tam zkontrolovat, zdaje toto zařízení povoleno. :wink:

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

Jenys píše:
dj_Paul píše:
tom86 píše:V PC mááám FIREWIRE . ale když to spojíím..tak pc kamerku nevidíí..a mam i ULEAD STUDIO a taky nevidiiii.... vidi jen WEB KAMERU..jinak nic
musíš ji přepnout na PLAY/EDIT.
v režimu REC může fungovat jako WEB kamera
No copak to je pravda, že by měla být zapnutá na Play, ale na to, aby kameru vůbec viděl v PC, stačí ji jen zapnout. Z toho co píše, to vypadá, že jí PC vůbec nevidí. Aspoň já když ji jen zapnu, PC ji registruje a hlásí připojení, u mě Sony kamery. Jestli ji vidí PC, bude ji vidět i Ulead studio. Ano, v REC režimu bude fungovat jako WEB kamera, ale jen v případě, že na ikonu s kamerou dvakrát klikne. Já si myslím, že on jí vůbec nevidí.... :wink:
měl jsem tu čest s jednou JVC a v REC módu jsem ji prostě na PC neviděl

to se ale můžeme dohadovat.Tom86 musí říci jestli má ve správci firewire (iee1394)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

dj_Paul píše:
Jenys píše:
dj_Paul píše: musíš ji přepnout na PLAY/EDIT.
v režimu REC může fungovat jako WEB kamera
No copak to je pravda, že by měla být zapnutá na Play, ale na to, aby kameru vůbec viděl v PC, stačí ji jen zapnout. Z toho co píše, to vypadá, že jí PC vůbec nevidí. Aspoň já když ji jen zapnu, PC ji registruje a hlásí připojení, u mě Sony kamery. Jestli ji vidí PC, bude ji vidět i Ulead studio. Ano, v REC režimu bude fungovat jako WEB kamera, ale jen v případě, že na ikonu s kamerou dvakrát klikne. Já si myslím, že on jí vůbec nevidí.... :wink:
měl jsem tu čest s jednou JVC a v REC módu jsem ji prostě na PC neviděl

to se ale můžeme dohadovat.Tom86 musí říci jestli má ve správci firewire (iee1394)

Hm, nemůžu to posoudit, mám Sony. Ale dokud se neozve autor dotazu, nebudeme vědět, jak to vše vlastně je a tak tu budeme něco řešit a ono to třeba bude jinak :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
tom86
Příspěvky: 15
Registrován: 21 dub 2007, 02:00

#12 Příspěvek od tom86 »

[tak jsem to vyřešíl ..propojil jsem to TV kartou a šlape to.ale ještě to budu trapit přes FW vstup dokud na to nepřijdu proč to nejde :-)

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“