S-ATA vs PIO

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

S-ATA vs PIO

#1 Příspěvek od ccarloss »

Mam v pc xpsp2 home - pri aktualizacii win po resete mrzne.Potom urobim scandisk a na koniec zistim ze HDD ma rychlost 10Mb/s + zatazenie CPU na 100% - vzdy sa nejakym spôsobom prepne do PIO potom nastavim na sata a je zase vsetko ok. HDD-WDC WD1200JS

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

A co vlastně chceš vědět ? Že máš problém v počítači ?

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od ccarloss »

No neviem,ci je to chyba systemu,ze sa po pravidelnych aktualizaciach prepne HDD do modu PIO kde ma rychlost HDD asi 10Mb/s a pri tejto rychlosti pc mrzne a zatazuje CPU na 100%. Chcel by som poradit od niekoho kto by poradil napr. nastavit nieco v registroch a lebo nieco ine.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

No já nevím, ale PIO atd. je věc nastavení režimu pro PATA a ty máš SATA, takže bych tipoval na problém na desce. Baterka, špatný kontakt v napájecím konektoru atd. Aktualizace OS (WXP) toto nedělá. Mimochodem, aktualizace stejně nedoporučuji. Stačí přece čistá instalace woken v SP1 a doinstalace SP2 a máš pokoj - vše funguje. Zatím ještě nikdo neprokázal, že jiné (další) aktualizace jsou prospěšné - já tvrdím, že spíše škodí zapatláním počítače naprosto zbytečným sajrajtem.

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od ccarloss »

Za odpoved dakujem. Je mozne,ze by to mohla robit doska,lebo vzdy mi tieto problemy robi v tedy ak ja pc uplne vychladnute - izbe mam teplotu okolo 14 stupnou a je mozne ze po zapnuti sa v nutri skrine urobi vlkost,ktora toto moze sposobovat.

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#6 Příspěvek od Insanity »

p32 píše:No já nevím, ale PIO atd. je věc nastavení režimu pro PATA a ty máš SATA, takže bych tipoval na problém na desce. Baterka, špatný kontakt v napájecím konektoru atd. Aktualizace OS (WXP) toto nedělá. Mimochodem, aktualizace stejně nedoporučuji. Stačí přece čistá instalace woken v SP1 a doinstalace SP2 a máš pokoj - vše funguje. Zatím ještě nikdo neprokázal, že jiné (další) aktualizace jsou prospěšné - já tvrdím, že spíše škodí zapatláním počítače naprosto zbytečným sajrajtem.
1.Bohužel, ale PIO a DMA používá PATA i SATA.
2.Instalace SP1 a následně SP2 - tak to je zdroj spousty budoucích problémů (obzvláště u novějších PC).Už při instalaci SP1 se přiřazují "nevhodné" ovladače, někdy dokonce sám uživatel instaluje drivery už pod SP1, instalace SP2 už je pak "zkreslená", neaplikují se některé Patche z SP2...klasický příklad byly problematické Radeony HDxxxx, problémy s TV tunery apod....

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#7 Příspěvek od Insanity »

ccarloss píše:Mam v pc xpsp2 home - pri aktualizacii win po resete mrzne.Potom urobim scandisk a na koniec zistim ze HDD ma rychlost 10Mb/s + zatazenie CPU na 100% - vzdy sa nejakym spôsobom prepne do PIO potom nastavim na sata a je zase vsetko ok. HDD-WDC WD1200JS

Videl bych to problem s radicem ...PIO mod se nastavuje pri problemech s diskem nebo s radicem.Vzhledem k tomu, ze pises o aktualizaci windows...projdi si prohlížeč událostí (pravý klik na tento počítač, spravovat, prohlížeč událostí) a podívej se co tam píšou u těch error nebo warn...to by tě mohlo nasměrovat, kde a co hledat jestli chybu SW nebo chybu HW...já bych to tipnul na Windows Update.Nejspíš nějaká nevhodná záplata pro desku...může být i problém hardu, ale to se většinou projeví ve S.M.A.R.T.u

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#8 Příspěvek od tonyab »

Měl jsem podobné problémy, vyřešil jsem je až nainstalováním SATA RAID DISKETTE.
Zdarec, T

Uživatelský avatar
Insanity
Příspěvky: 37
Registrován: 15 bře 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava a přilehlé okolí

#9 Příspěvek od Insanity »

Ono by nejspis stacilo ve Spravci zarizeni odebrat radice a rst.Kazdopadne bych se ale kouknul do tech udalosti a misto scandiskem
bych z "DOSu" projel disk pres chkdsk x: /v na prikazovem radku totiz uvidis co nalezne za problemy, scandisk si to "nechava pro sebe".Jestli budou chybky, tak dej chkdsk x: /f a az se zepta na: naplanovat kontrolu disku po restartu, tak dej A. Jeste bych v pripade auto. aktualizaci doporucil pouzivat treba CCleaner, rucne mazat tempy apod. je docela opruz. .Kdyz je aspon nekdy nepromazes, tak zbytecne zdrzujou u defragu,scandisku apod.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“