CTV256B

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomzon
Příspěvky: 20
Registrován: 17 srp 2007, 02:00

CTV256B

#1 Příspěvek od tomzon »

Prosím o radu a dopředu děkuji protože nevím,jak pak znovu vstoupit do tématu.Nemůžu si stále poradit se závadou opětovného vypínání televizoru do Stand-by.Když je TV studený,funguje.Až se zahřeje vypne.Je možné ho ještě opětovně zapnout,ale stále se doba zkracuje až vypne doslova ihned.Když pustím +5V a +12V z náhradních zdrojů(zdroje mám dobře),hrůzostrašně vrčí impulzní zdroj(opět zase po zahřátí) protože mu něco způsobuje zkrat,ale televizor už občas sám naskakuje,opět po chvíli vychladnutí.Oteplování a ochlazování součástek nepomáhá.220M v bázi konc.tranz.jsem vyměnil a BU508AF též i ostatní elka změřil.Za provozu jsou napětí všude v pořádku.Televizor již přede mnou někdo dělal,byla tam čerstvá výměna BU v řádku.Asi to pak už technik nevyzkoušel a odevzdal tak.

Uživatelský avatar
maf3
Příspěvky: 202
Registrován: 07 úno 2007, 01:00

#2 Příspěvek od maf3 »

Schema je na uploadu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Do tématu znovu vstoupíš kliknutím na tlačítko "Zaslat odpověď" pod posledním příspěvkem. :wink:

Zaměř se hlavně na filtrační elektrolyty ve zdroji. Také kontroluj velikost a zvlnění napájecích napětí osciloskopem. :wink:

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od ccarloss »

Mal som presne toto iste a boli to studaky okolo vn na nejakom konde a vobec to nebolo vidiet.

Uživatelský avatar
tomzon
Příspěvky: 20
Registrován: 17 srp 2007, 02:00

#5 Příspěvek od tomzon »

Díky moc,také díky za pomoc vstup na téma.S televizí jsem zatím nehnul,tak jsem vydělal desku ven a poctivě proletuji řádek,zdroj i vertikál.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

tomzon mimo jiné píše:..poctivě proletuji řádek,zdroj i vertikál.
Spíše bych se snažil ten studeňák lokalizovat obvyklými postupy a po nalezení bych ho odstranil než bych "na blind" propájel bezmála celou desku. Až si tam někde uděláš nechtěně jehlu, můžeš to poté hledat také celý den...

Killroy

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Jest-li je to závislost na teplotě vyzkoušej ohříváním podezřelých míst např. fénem, zjistíš tak přibližné místo závady. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“