DVD player Philips DVP 3040

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

DVD player Philips DVP 3040

#1 Příspěvek od Saturn »

Máte někdo zkušenosti s tímto přehrávačem?
2 měsíce po záruce ( u mne klasika), odmítal postupně číst DVD disky, až se načtení rovná úplně náhodě.
Při přehrávání velmi často vypadne a už nenačte. Někdy při volbě z DO pro zrychlený posuv vpřed vyhodnotí jako rychlý posuv vzad apod..
Díky za každý postřeh, vítal bych i odkaz na schéma.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Vyčištění optiky nepomohlo?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Co motorek?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Moze byt aj zly motor co toci diskom,ale najprv by som som vymenil elity v zdroji,lebo ked zdroj nedava spravne napetie,tak procak moze robit blbiny.Ked nepomoze to tak vycicsti optiku,jej posuv, potom spidle motor.

Uživatelský avatar
sasaopravar
Příspěvky: 279
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od sasaopravar »

Nejspiš špindle-motor,vyměnit.Muže ale i paskovy vodic zlobit,jestli je nalomeny-nepoznaš.Vyměnit.Napřed do motorku střikni treba lih,pomuže li to-tak ho stejně vyměń.To schema neni nahodou stejne jak DVP 3005?To je tady na upload.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

Saturn píše:Máte někdo zkušenosti s tímto přehrávačem?
2 měsíce po záruce ( u mne klasika), odmítal postupně číst DVD disky, až se načtení rovná úplně náhodě.
Při přehrávání velmi často vypadne a už nenačte. Někdy při volbě z DO pro zrychlený posuv vpřed vyhodnotí jako rychlý posuv vzad apod..
Díky za každý postřeh, vítal bych i odkaz na schéma.
Saturn.
Zde se jedná s velkou pravděpodobností o vadný páskový vodič mezi optickou jednotkou a hl. deskou. Závada je typická pro (a nejen) Philips.
Zkontroluj motor a mechaniku posuvu laseru. Také zde již doporučovaný stav spindle motoru.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jancis1 »

A taká podotázka, takéto veci môže spôsobovať páskový vodič, aj keď CD by čítalo normálne a DVD nie? :roll:

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#8 Příspěvek od byKiVi »

Môže. V optike máš dve laserové diódy (jednu pre CD - infračervenú, druhú pre DVD - červenú). Každá má vlastné cesty až po plošný spoj. No a v ťahu bude asi niektorá z ciest pre DVD laser.

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Saturn »

For all: Tak jsem vyčistil optiku,zdá se že načítá rychleji, ale pouze nosiče CD, jak audio, tak video OK, u DVD nenačte ani originál.
Zaujal mne příspěvek, že tam jsou dvě optiky, to jsem nevěděl, zkusil bych vyměnit ten páskový vodič, ale dá se vůbec sehnat? Není to pouze náhradní díl pro opravny?
Saturn.

Jen tak pro zajímavost, u jednoho nosiče CD se motor neroztočí opakovaně ani jednou a hlásí "no disk". Ještě bych měl dotaz, po zasunutí ostatních disků motor jakoby nejdřív dostane na 0,5 s krátký impuls, teprve potom se roztočí jak má.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
hasim
Příspěvky: 57
Registrován: 11 dub 2007, 02:00
Bydliště: Chropyně

#10 Příspěvek od hasim »

Páskový vodiče pro dvd optiky mají v ame.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#11 Příspěvek od martilulin »

O par prispevku nize je jeden co o tomhle zgerbu primo pojednava.Je to ta blba ksanda,nemusis ji objednavat,ja jich tady mam na stole 5 a vsechny maji stejnou zavadu,krome jednoho ktery je na mraky rozmlaceny.Jak kdosi napsal kazda dioda ma svoji cestu,staci aby byla prelomena jedna jedina a nejede bu cd,nebo dvd,pokud mas smulu hned po zasunuti napise no disk.jestli mas doma nejaky vrak ciste si odpocitej potrebne drahy,pak na kazde strane pripocitej jeste jednu a odstrihni ho,pak ho jen jemne dostrihni na okrajich a nasun do konektoru,bez problemu to funguje a zrecyklujes starej bordel co mame doma,osobne objednavam tyhle pasky jen kdyz neni vyhnuti,jsou drahe a vymena je nerentabilni.Pokud je pasek uplne v hajzlu,cd nebo dvd se v prehravaci ani neroztoci,hned po zasunuti napise no disk,mam to odzkousene.

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

#12 Příspěvek od army38 »

Vadný motor zistíš ľahko. po zasunutí disku prístroj trochu nahni, alebo ho otoč úplne bokom- na stojáka. Ak načíta disk, motor je v keli.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

Saturn píše:Máte někdo zkušenosti s tímto přehrávačem?
2 měsíce po záruce ( u mne klasika), odmítal postupně číst DVD disky, až se načtení rovná úplně náhodě.
Při přehrávání velmi často vypadne a už nenačte. Někdy při volbě z DO pro zrychlený posuv vpřed vyhodnotí jako rychlý posuv vzad apod..
Díky za každý postřeh, vítal bych i odkaz na schéma.
Saturn.
Než se pustíme do resekce, autopsie mašiny...to platí o dvd originál či rovněž dvd-r ? čisticí mokré dvd nepomáhá ? vyšší třídy výrobků (přehrávačů) někdy pálenky nenečtou, zato korejské padělky z tržnice přehrají pivní tácek. Zajímavý paradox.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

sayer

#14 Příspěvek od sayer »

Dobrý den omlouvám se ale nevìdìl jsem kam to napsat,nicménì mám doma starou dvd vypalovaèku a napadlo mì jestli by nešlo jak jsou v zadu konektory : POWER
INTERFACE
ANALOG AUDIO
RESERVED
CSM/SLA

Jestli by nešlo zapojit do POWER napájení a do ANALOG AUDIO tøeba zvukovou kartu nebo reprak a potom prostì že bych tam hodil cd a zapnul napajení dal (tøeba reprak) a jestli by mi to nehrálo ale bez pøipojení do pc prostì jenom dvd mechanika napajení a nevím tøeba reprak

je to vùbec možné?
Dìkuji

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#15 Příspěvek od miroja »

AK ma mechanika dve tlacitka na ovladanie, tak zrejme ano.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “