Hlášky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

Hlášky

#1 Příspěvek od Jezibabak »

Zdravím,
možná už jste narazili na stránkách danyka na tyhle hlášky, ale pokud ne, čtěte. Já sem si místy málem ucvrnknul smíchy...
http://danyk.wz.cz/otazky.txt

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

No tohle je na presdrzku :D , fakt samy chutovky. To teda i Obrlajtnant je na tom o mnoho lip.

Uživatelský avatar
Jezibabak
Příspěvky: 259
Registrován: 06 led 2008, 01:00
Bydliště: v dědině s Jízdou králů

#3 Příspěvek od Jezibabak »

mě nejvíc dostalo asi toto:
Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů?

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#4 Příspěvek od mety »

Proč se vyhodí jistič když měřim ampéry v zásuvce ? Taková bomba eště se klepu.
:lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Oldradio »

Divím se, že lidi, co položili nějakou podobnou otázku, ty pokusy přežili :-)

Stan3

#6 Příspěvek od Stan3 »

mety píše:Proè se vyhodí jistiè když mìøim ampéry v zásuvce ? Taková bomba eštì se klepu.
:lol: :lol: :lol:
Kolega v práci mìøil napìtí v zásuvce,bohužel si nevšiml že má mìøák na rozsahu mìøení odporù. Následovala ohlušující rána,mìøák na dvì pùlky a kolegovi nebylo ještì pùl hodiny moc do øeèi. :D :D

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#7 Příspěvek od miroja »

To je vtedy, ked sa meria kolko Ohmov ma elekraren :lol:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Mně se povedlo měřit ampéry na dvou fázích, při měření odporu topných tyčí měřákem PU500. Jištěno už nevím jestli 32 nebo 63A.

Metra dokázala ten měřák opravit :wink: , dokonce má od té doby pokovenou plastovou skříňku zevnitř.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Kdybys měl měřák příslušné bezp. kategorie, tak si toho skoro ani nevšimneš, na dílně vyměníš pojistku (v něm) a měříš dál :D

Nejlepší zážitek měl známý, pedagog jednoho učiliště, kde se jako nějaká povinná praktická dělalo něco z asi 10 osvědčených zapojení, skoro každý měl něco jiného. Jeden nadaný expert si vybral reflexní přijímač, který fungoval naprosto každému, jen jemu ne. I ptal se kolega : Osadil jsi všechny součástky ? Ano. Osadil jsi je dobře, podle schématu ? Ano. Nemáš obrácené napájení ? Ne. Tranzistor ve vstupu máš KC509 ? Ano. Ani to nešumí ? Ne. Reproduktor máš připojen ? Ano. Diody nemáš obráceně ? Ne. Tak to ukaž..... kde máš vstupní tranzistor ?! No mi se ulámaly nožky, tak jsem ho tam nedal. To je tak hloupě vymyšlený, že stačí jedna součástka když chybí, a už to nehraje ? :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Zkouška z fyziky a tady každá sranda končí ! Studente: co je to kondenzátor ? No, přístroj na kondenzování mléka ! Záchranná otázka: co je to potenciometr ?! Prosím, pane docent, přístroj na měření...potence !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Urban legends.... ale realita je někdy horší, spolužačka na VŠ dostala záchrannou otázku v Technice vysokého napětí naprostou pitomost, řez talířovým izolátorem. I nakreslila hrušku na jedné straně, hák na druhé a talíř v řezu, jen tu hrušku i s hákem nakreslila v kuse ze železa, což poněkud izolátor i zkoušku znehodnotilo :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

A proč se ten talíř gramce netočí opačně když dám vidlici do zásuvky naopak ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dotaz:
******

Nevíte někdo jaké je v Anglii napětí (220 V??) a jaké tam jsou zásuvky?
Jedu tam ted v úterý a nevím jestli mi tam bude pasovat nabíjěčka na baterky? díky

Odpověď:
********

..bude, akorát budeš potřebovat redukci na zásuvku. A 220 je myslím proud, a ne napětí....
proud je v UKmyslím stejný, ale mají 2 x vyšší napětí (ampéry), proto všechny spotřebiče
mají v zástrčce malou pojistku....vždcky když nám v Londýně zdechl spotřebič, tak to bylo
pojistkou. A protože se nám je nechtělo kupovat, tak sme tam cpali rýsováčky....ty neshoří

Pak nám ale jeden Brit řekl, že je tam právě to vysoké napětí, a že naše rýsováčkové
pojistky jsou "rather dangerous"

..have fun!!!!


Reakce...
*********

díky Michale za radu - koupit si redukci. Jen jsem to trochu nepochopil,
Volt je přeci jednotka napětí a ampér jednotka proudu ne? , takže tam mají podle toho co
píšeš asi 2x větší proud, protože čím větší proud, tím větší pravděpodobnost smrtelného
úrazu - nezabíjí napětí, ale PROUD!


Odpověď
*******
...jo, máš pravdu....je to prostě tak jak sem napsal, akorát prohozený

= mají taky 220 ale proud vyšší...

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

To mně taky jeden varoval, ať na tu 12 V baterku nešahám, aby mě to nezabilo. Když se mu dostalo odpovědi, že je tam jen 12 V, tak mi oznámil, že přece nezabíjí napětí, ale proud.
Kdosi mi jednou nabízel televizi. Když jsem se ptal jakou, tak mi bylo řečeno, že elektrickou!

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Oldradio »

Můj kolega z elektroprůmky chtěl jednou zkusit opravit přenosnou čb televizi a dospěl k názoru, že když ji zapne na 12V, uvnitř vyšší napětí nebude a nemůže se mu tak nic stát. Tak ji otevřenou zapnul, sáhl mezi plošňáky, odletel na druhý konec stolu a dlouho nechápal...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“