Jakou vybrat gramo přenosku vyšší třídy?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jakou vybrat gramo přenosku vyšší třídy?

#1 Příspěvek od jef111 »

Je to už stokrát probírané téma, ale tak proč to neprobrat po sto prvé...
Měl jsem dosud Lenco M400 (VM2103) a Ortofon OMB5. Jenže jak postupně vylepšuju svůj audioaparát, uvážil jsem že by bylo vhodné gramci dopřát nějakou lepší vložku.
A teď řeším jakou. Představuju si cenu tak do 2000kč.
Asi (možná?) nejlepší by myslím byla Denon DL-110 nebo 160. Jenže tu jaksi moje peněženka nepodporuje (2700kč), a DL-160 už vůbec ne. Snesl bych určitě i jetou, ale nikde jsem ji prodávat neviděl.
Jako další možnost vidím nějakou Shure. Jednu tu mám bez jehly, M74CS. Jak jsem se díval na parametry, nebude to nic hiendového. Chvějka do toho stojí necelé 3 stovky, tak to třeba zkusím. Ale zas je otázka nakolik to bude lepší jak ta Tesla. Firma Shure jak jsem si všiml hodně řeší parametr "trackability", tedy asi poddajnost (max. rychlost posuvu) při určité frekvenci. Třeba u toho Denonu jsem se o ničem takovém nedočetl. Dokonce se mi ani nepodařilo sehnat nějaký ucelený souhrn všech parametrů, což si myslím že při takové ceně je docela ostuda (možná jen neumím hledat). Taky ani nevím v jakých mezích by se měla trackability pohybovat, aby se dalo říct, že ta přenoska je dobrá a zajímalo by mě, jak je to u té Tesly...
Pak tu mám ještě JVC Z4S, ale o té si nedělám velké iluze. Sice vypadá že má pozlacené vývody, ovšem o zvuku to nic neřekne... Taky by potřebovala novou chvějku, ale nikde jsem na ni nenarazil.
Rady typu - tak to kup a uvidíš/uslyšíš se mi nelíbí, nehodlám rozhazovat peníze jen tak na zkoušku. Rád bych předem nějak objektivně zhodnotil situaci a pak podle toho vybral.
Měl by někdo nějakou radu?
Dík Martin
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Rozhodně bych dal přednost Shurce (třeba M44-7) před JVC (Z4S je sice dobrá, ale jen jen v horní polovině střední třídy; kuželový hrot chvějky Z4S-R také poněkud omezuje parametry, přitom v Bavorsku za chvějku chtěli v roce 2001 EUR 30,99, u nás byla k mání celá přenoska za CZK 390,-).
Prostě v té kategorii do CZK 2000,- moc na vybranou nemáš:
Denon uvádí a nechává si zaplatit parametry, které už nikdo neuslyší (zejména kmitočtový rozsah - sice ještě na kvalitním řetězci je znát rozdíl mezi přenoskou, která v pásmu +/-5dB chodí do 20kHz a přenoskou, která takto zvládá 25kHz, ale 45kHz už určitě ne, nehledě k tomu, že ještě ve slyšitelném pásmu může být znát nějaká sotva slyšitelná rezonance chvějky, která pořadím přenosek může docela dobře zamíchat). Zkrátka u Denonu se platí snad to, že by možná zvládl i diskrétní kvadrofonní záznam ve formátu CD-4, což je nám dnes většinou na dvě věci.
Takže se drž Ortofonu nebo Shurky, už jsem tu ale někde napsal, že od dob, kdy se MM i MC přenosky nejvíce rozšířily, se vývoj nezastavil a dnes i ty, které zůstaly mezi střední třídou, tedy mezi levnými, jsou na úrovni tehdejších špičkových, jakkoli konstrukčně vypadají stejné.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

Hille děkuji Ti za zhodnocení.
Ještě bych se chtěl zeptat na nějaké ohlasy ohledně Audio-technica AT110. Četl jsem na ni jednu recenzi která ji sice přímo neodsoudila ale ani nevychválila. Teoretické parametry jsou dobré, cena velmi příznivá. Nejeví se mi špatně, ovšem proti tomu Denonu DL110 nebo Shure M97 to bude poněkud horší. No asi kvalita odpovídá ceně.
Ještě by od téže firmy cenově připadla v úvahu AT120, má teoreticky parametry poněkud přesvědčivější, ovšem je otázka jaká bude praxe.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#4 Příspěvek od PCman »

Taky uvažuju o lepší přenosce hodně se mi líbí sumiko pearl sice jsem ji neslyšel ale udivuje mě frekvenční rozsah který se blíží už MC přenoskám.Máte někdo zkušenost s touto přenoskou?

Bunik

#5 Příspěvek od Bunik »

jef111 píše:Hille dìkuji Ti za zhodnocení.
Ještì bych se chtìl zeptat na nìjaké ohlasy ohlednì Audio-technica AT110. Èetl jsem na ni jednu recenzi která ji sice pøímo neodsoudila ale ani nevychválila. Teoretické parametry jsou dobré, cena velmi pøíznivá. Nejeví se mi špatnì, ovšem proti tomu Denonu DL110 nebo Shure M97 to bude ponìkud horší. No asi kvalita odpovídá cenì.
Ještì by od téže firmy cenovì pøipadla v úvahu AT120, má teoreticky parametry ponìkud pøesvìdèivìjší, ovšem je otázka jaká bude praxe.
http://www.arar93.dsl.pipex.com/mds975/ ... nyl02.html

Na výše uvedených stránkách zkoušeli nìkolik pøenosek na Technicsu SL 1200 MK2. Nejlépe v pomìru cena/výkon vyšla právì Audio Technica AT120E .[/url]

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“