C469 jas

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

C469 jas

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Prosím o radu. Obrazovka bola vysvietená do modra a bolo vidno spätné behy. Po premeraní som usúdil že je zlý IO TDA4580. Po jeho výmene je obrazovka čierna, ani OSD nevidno, ale obraz tam je, lebo po pridaní UG2 len na skúšku sa objavý aj keď len veľmi slabý a do zelena. Keď odpojím konektor XC702, tak obrazovka svieti na bielo s ešte bielšími spätnými behmi. Osciloskop nemám, na IO TEA5101 vstupy RGB som nameral približne na každom 3.4V. Na obrazovke RGB (8,6,11)som nameral okolo 180V, presne to mám zapísané doma. Myslím že v tom koncovom obrazovom zosilovači to nebude. Ešte by som rád vyskúšal TV bez TXT modulu či nie je chzba v ňom, ale neviem čo treba doplniť. Tak isto sa to chová aj cez skart konektor...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 18:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Jancis1 »

Nemyslím si že je to správne, ale keď som odpojil ten konektor a obrazovka svietila na bielo, tak tam bolo približne 80V na katódach. Keď bol ten IO TDA4580 zlý, tak na vstupe toho TEA bolo 1,6V na RG a na B bolo až 6V a aj na výstupe bolo na B 80V a na RG okolo 130, už si presne nepamätám a preto si myslím že ten IO TEA je dobrý, alebo sa mýlim? Len mi nejde do hlavy že keď je na vstupoch teraz 3,4V a prečo výstupné napätie je také veľké...?

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#4 Příspěvek od rolis7 »

Tých 180V na katódach obrazovky je veľa. Pri správnej činnosti RGG stupňa je tam okolo 90-120V, podľa druhu zobrazovanej scény. Ja si myslím, podľa toho aké sú príznaky poruchy, že by to mohol byť TEA5101.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Jancis1 »

No tak díky, skúsim vymeniť ešte aj ten, lebo už neviem kde by mohla byť chyba.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

No a ešte jedna otázka a to keďže odišli tieto asi dva IO, tak to nebolo asi bez príčiny. Keď som ho mal pustený, tak asi po desiatich minútach som počul preskok, ale neviem v ktorom mieste to bolo. Potom išiel TV aj pol hodiny, ale preskok už som nepočul. Obávam sa že môže byť načaté aj VN trafo, ale nechcem ho zasa zbytočne meniť, keď to neviem naisto. Ako by som to mal zistiť, alebo mám ho radšej vymeniť? Dík

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Jancis1 »

No tie dva IO som vymenil a TV ide, ale chýba červená farba :( . Napätia na RGB vstupoch IO TEA sú približne 3,4V. Na výstupe k obrazovke sú napätia približne 95V RGB. Na niektorých programoch skáče obraz asi v sekundových intervaloch vertikálne asi 5cm. Skúšal som vymeniť RGB signály aj na vstupe IO TEA aj na obrazovke a obraz bol potom do červena, akurát že chýbala tá farba s ktorou som ju vymenil. Pri normálnom stave, keď chýba v obraze červená, tak na OSD tie symboly zobrazuje červeno tak ako majú byť. Cez scart konektor sa to správa rovnako. Prosím poraďte ako mám odstaviť ten TXT modul, aby som to mohol vyskúšať ešte bez neho.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“