SONY XR-5890R -- Zapne se až 2. nebo třetím stiskem SOURCE

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

SONY XR-5890R -- Zapne se až 2. nebo třetím stiskem SOURCE

#1 Příspěvek od Pepa59 »

V bazaru jsem koupil autorádio Sony XR-5890R. Funguje dobře, ale většinou se mi ho nepodaří zapnout na poprvé, tlačítko SOURCE musím stisknout 2x nebo 3x. Po kratším vypnutí se zapne na jeden stisk.
Zatím nemám přesně vysledovaný čas, po němž už musím SOURCE stisknout 2x (3x). Do jedné hodiny se obvykle zapne na poprvé, na druhý den většinou už ne (ale někdy se i to podaří).
Podržení SOURCE nebo jeho rychlý trojitý stisk nefungují. Při stisknutích s intervalem asi 1s se po druhém nebo třetím zapne.
Při stisku je cítit, že mikrospínač pod tlačítkem jednoznačně a vždy stejně lupne.
Netušíte někdo, v čem by mohl být problém?
:?:

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marostv »

skus pozrieť mikrospinač,došť časta chyba v autoradiach SONY

Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#3 Příspěvek od Pepa59 »

marostv píše:skus pozrieť mikrospinač,došť časta chyba v autoradiach SONY
Nojó, ale co ta časová závislost? Anebo že by to byla tepelná závislost?!?!?
Každopádně mikrospínač zkusím, to snad zvládnu (i když do mechanizmu není moc dobrý přístup :( )

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#4 Příspěvek od niko231 »

Oprava není tak jednoduchá, je nutné nejdříve vyletovat i rotační kodér, neboť je to tlačítko v jeho středu, tlačítko je smd s 5 vývody a pokuď není patřičné vybavení je to docela náročné. Kdyby byl zájem mám jeden tento panel volný.

Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#5 Příspěvek od Pepa59 »

Dík za nabídku, já ale myslím, že prblm není v panelu.
Ke spínači je mizerný přístup, ale pomocí tenkých tvrdých drátů jsem spínač prozvonil multimetrem (dva protilehlé vývody na opačné straně než jsou LEDky). A spíná stejně jako ostatní mikrospínače na panelu.

Uživatelský avatar
Pepa59
Příspěvky: 9
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00

#6 Příspěvek od Pepa59 »

Závadu jsem nevyřešil, ale sehnal jsem stejné autorádio Sony XR-5890, a chová se úplně stejně! Zapnu-li ar při vypnutém motoru, naskočí na poprvé. Ale při nastartovaném motoru většinou nenaskočí na poprvé, musím SOURCE stisknout asi po nejméně 2 s znova.
Zřejmě to souvisí s instalací v autě (je to stará Felicia). Předchozí ar Panasonic RD 110 se ale zapínalo normálně.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“