Myčka BOSCH SRS 4662

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

Myčka BOSCH SRS 4662

#1 Příspěvek od havela »

Myčka se po 7 letech začala chovat podivně. Provede umytí a oplach (těleso hřeje). Vyčerpá vodu, pak se zapne nějaké čerpadlo a jinak se nic neděje. Zhruba po deseti minutách čerpadlo vypne a program běží dál jak má. Někdy ale program sice doběhne, ale myčka nesušila. A z toho běží zcela normálně . Tlak vody je nezměněn, síta čistá. Typuju na nějakou chybu v elektronice. Má smysl to opravovat ? Poraďte prosím. Dík.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Nebude někde něco ucpané?

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#3 Příspěvek od havela »

Nebude. Tak už vím co to nedělá. Nenapustí vodu před leštěním. Ovšem program na 65 ° běží normálně. Takže to vypadá na 99% na programátor. Předpokládám, že se mění celý, že firmware se přehrát nedá..

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#4 Příspěvek od havela »

Vyřešeno, myčka běží a nic to nestálo. Asi bylo fakt někde něco zablokovaný nebo ucpaný. Kompletně jsem ji rozdělal, žádné výrazné znečištěná jsem nenašel, ale po smontování běží všechny programy jak mají.

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Tunelprokop »

Mohl být problém někde na přívodu vody do myčky. Asi zaseklá zpěrná klapka ve vodovodním ventilu, aquastop, nebo nap. ventil z tlak spínačem. Někdy to stačí jen pročistit.

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od havela »

Prosím o radu - na myčce nejde zavřít víčko zásobníku mycího prostředku. Za 8 let se opotřebovaly plastové výstupky a zdá se že i lyžiny ve spodní části. Nemáte s tím někdo zkušenost. Mám totiž obavy, že jenom výměna víčka nepomůže a bylo by třeba vyměnit celý zásobník. Do toho se mi ale vzhledem ke stáří stroje moc nechce jít, protože prý stojí kolem 2000 Kč. Díky .

Uživatelský avatar
Katka_Ptacatko
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2012, 02:00

#7 Příspěvek od Katka_Ptacatko »

Dobrý den, máte někdo návod k této myčce? Dosatala jsem ji od příbuzných bez návodu a je to moje 1. myčka, tak abych věděla, co a jak.

Uživatelský avatar
havela
Příspěvky: 38
Registrován: 26 lis 2004, 01:00

#8 Příspěvek od havela »

Hezký den,myčka, na kterou jsem se dotazoval v roce 2008 je stále v provozu. Problémy tehdy dělal elektromagnetický ventil, který se zasekával. Tehdy pomohlo pročištění. Nyní se závada čas od času opakuje, pročištění už nepomáhá. Prosím o radu, kde se dá ventil zakoupit: TYP 220 - 240 V 50 Hz 90.915.00 2211020 (viz. obrázek). Díky.
Přílohy
DSC07042_small.jpg
Demontovaný ventil
(68.47 KiB) Staženo 107 x

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“