Automatické aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

Automatické aktualizace

#1 Příspěvek od MOTOROLA »

Ahoj všem. Po reinstall windows xp prof. se mi zablokovala možnost stahování aktualizací.V nastavení je zatržené "povoleno" a přes to nejdou stáhnout.Systém hlásí "Nepodařilo se povolit automatické aktualizace".Měl jsem podezření na průnik viru do počítače než proběhla aktualizace antiviru ale po jeho aktualizaci nic nenašel (myslím tím AVAST).Nechci do počítače cpát další antivir aby nebyl zapatlaný vším možným jako před reinstalací.Nevíte prosím někdo,co to může být? Děkuji moc předem za každou radu. :cry: :cry: :cry:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

a) na co potřebuješ aktualizace ?
b) odkdy je avast antivir ? Jsem myslel, źe je to jen rezidentní zdržovací vir :lol:
c) zkontroluj si spyware pomocí Spybotu 1.5.2 nebo podobným

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

p32 píše:a) na co potřebuješ aktualizace ?
b) odkdy je avast antivir ? Jsem myslel, źe je to jen rezidentní zdržovací vir :lol:
c) zkontroluj si spyware pomocí Spybotu 1.5.2 nebo podobným
Avast je antivir odjaživa. Jako zdržovací rezidentní vir mám AVG 8, spustí se i když jsem mu to nepřikázal a zaneprázdní procesor. Ani ve správci nejde vypnout, vždy se znovu zapne a teprve tak po desátém vypnutí si dá říct. To Avsat takto nedělal :wink:

Jako kontrolu bych zkusil i Ad Aware. Jinak na pročištění PC je dobrý C Cleaner, pročistí i registry a je český :wink: A co se týká Spybotu,..... je dobrý, jen trvá neskonale dlouho :( a nenajde také vše, je potřeba mít i Ad Aware.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Ještě tomu něco chybí - podpora výrobce, AdAware se jaksi v poslední době stal nepodporovaným a neaktualizovatelným pro drobné uživatele...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jenys »

EKKAR píše:Ještě tomu něco chybí - podpora výrobce, AdAware se jaksi v poslední době stal nepodporovaným a neaktualizovatelným pro drobné uživatele...
Jo tak to je pravda, něco se s Ad Awarem stalo, nejde aktualizovat. Na to jsem se chtěl také zeptat, jestli s tím má někdo zkušenost...takže je to jasné. To by tedy znamenalo, asi si je zakoupit v případě zájmu.

Nevíš, jaký podobný program by se dal místo Ad Aware použít :?: Spybot, mám, ale ten trvá moc dlouho a nevychytá vše. Včíl pověz co by jsi na to použil. Ad Aware byl dobrý, tedy ještě mi funguje, jen nejde aktualizovat :(
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

Tak před chvílí jsem jen tak zkusmo udělal Update u Ad Aware, nejdřív to mělo nějaké kecy, že to nejde. Podíval jsem se do nastavení a zrušil proxy server. Zkusil jsem znovu Update a světe div se, Update se povedl a normálně to stáhlo novou databázi. Takže to stále funguje a to jsem rád, ten jedinný mi udržuje systém v pohodě, bez spywaru a adwaru. Jinak jsem koukal, že už je verze 2008. Bylo by dobré, kdyby jí někdo vyzkoušel a pokud by měly být problémy s update, zkuste zrušit v nastavení ten proxy server :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Adware SE jsem v poslední době aktualizoval ručně - update reflistu z původní adresy byly přesunuté jinam a bylo nutné se k nim z hlavní stránky proklikat, stáhnout to v zipu a rozbaleným souborem přepsat ten původní.
To, že po zrušení proxy to něco stáhne, ještě totiž neznamená, že jde o novou databázi. Je nutné si kontrolovat, zda se také představí, o jakou verzi databáze jde (v předminulé verzi, tuším 6.0, se prostě najednou stáhl soubor, ve kterém nebylo nic, také měl jen pár bajtů a nová verze se pak už žádná neobjevila).
Ad-Aware 2008 mám už nainstalovaný, jeho ovládání ve free verzi je ale ve srovnání s verzí SE horší, problémy s update nejsou, jen aktualizace databáze probíhá teprve po odškrtání dotazů, co všechno chcete či nechcete aktualizovat. Mimo jiné i samotný program, dokonce to už chtělo po aktualizaci restart.
To se prý v placené verzi nastaví jednou a už neotravuje (plus pár dalších výhod). I když pominu skutečnost, že ta otravnost je cílená na to, abych si produkt koupil, nejsem novou verzí právě nadšený a frontu na ni stát nepůjdu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Jestli je Avast antivirem odjakživa a Adware zase na spyware, o tom se dá diskutovat a docela úspěšně. Vždycky, když mi někdo donesl počitač s pár viry, tak tam byl Avast a Adware. Těch virů pak byl většinou kolem dvou až čtyř stovek a o spywaru nemá snad ani cenu psát. Většinou to už bylo jen na zálohu dat a celou novou instalaci OS.
Co se týče AVG 8 nebo NODu 32, tak to jsou antivirové programy, firewally i antispywary zároveň. Jen nesmí být někdo líný a musí si to u AVG nastavit a zkontrolovat (to se tam muselo vždycky). Chybou je pak komplikovat si život ještě další instalací jiného programu na ty stejné funkce. To se pak hádá a uživatel nechce přiznat, že problém je on sám a ne programy. Mít dva firewally nebo dva antiviry v PC je opravdu blbost.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#9 Příspěvek od Radix »

Teď je dost chválená Avira. Osobní zkušenost s ní nemám, mám Linux.
http://www.free-av.com/en/products/1/av ... virus.html

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

Téma mockrát omílané i na bastlírně řešené.
Viděl jsem zavirované a zaspywarované počítače na kterých běžel avast i avg, zamalwarované počítače s nod32. Taky počítač, u kterého virus poškodil exe soubor programu adaware...
adaware v.6 toho našel dost, poté co lavasoft přišel s novou verzí která už neběhá pod W98 jsem stahoval ručně aktualizaci z lavasoft center, aktualizace proběhla ale adaware jaksi pak stejně nic nenašel...
Spybot našel podmnožinu vší, které našel starý adaware (opačně nezkoušeno, nevýhoda Spybotu je, že na pomalejším PC zabere celou noc.
Jako dost účinné řešení vidím vyladění počítače do provozuschopného stavu, pořízení mirroru a pak velmi častá obnova systému místo odvšivování.
Samočinné aktualizace za daného stavu firem produkujících OS (no, vlastně té jedné :D ) je věc obousečná, nejlepší je ji zakázat... k čemu je systém, který se rok nedá provozovat bez dodělávek a záplat???

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

p32 píše:Jestli je Avast antivirem odjakživa a Adware zase na spyware, o tom se dá diskutovat a docela úspěšně. Vždycky, když mi někdo donesl počitač s pár viry, tak tam byl Avast a Adware. Těch virů pak byl většinou kolem dvou až čtyř stovek a o spywaru nemá snad ani cenu psát. Většinou to už bylo jen na zálohu dat a celou novou instalaci OS.
Co se týče AVG 8 nebo NODu 32, tak to jsou antivirové programy, firewally i antispywary zároveň. Jen nesmí být někdo líný a musí si to u AVG nastavit a zkontrolovat (to se tam muselo vždycky). Chybou je pak komplikovat si život ještě další instalací jiného programu na ty stejné funkce. To se pak hádá a uživatel nechce přiznat, že problém je on sám a ne programy. Mít dva firewally nebo dva antiviry v PC je opravdu blbost.
Nehodlám se tu dohadovat o tom zda je či není Avast Antivir.....jen mám zkušenost, že ten mi před lety dokázal najít viry, které AVG 6 nenašel a tvrdil, že je vše v pořádku i když systém k vůli virům nešel normálně. Po instalaci Avastu(hlavně zadarmo) nejen u mě, ale i u dalších lidí, systém naběhl normálně. Používal jsem Avast úspěšně asi čtyři roky a bez problémů, že by systém klekl. K tomu jsem používal Ad Aware 1,5 pak 1,6 SE a také dobrý. Trochu nastaly problémy s novou verzí 2007. Ad Awarem jsem kamarádovi vyčistil PC, které také padalo. Tak myslím, že používání určitých programů, je spíš názor od názoru, asi jako jeden má rád určitou značku auta a druhý jinou. Ale asi je jasné, že jediný antivir, či antispyware, antiadware nebude nikdy stačit na záplavu smetí z Internetu.
Také jde o to, jak a kde se lidé pohybují po inetu a zda bezhlavě klikají na kdejaký odkaz. Většinou ani nedělají pravidelnou údržbu systému a pak se diví, že systém padne....jsou to přeci jen wokna :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#12 Příspěvek od MOTOROLA »

Velice všem děkuji za názory a pomoc ale patrně jsem nasál z netu vir,který je dost dobře "vyčůraný". Při jakémkoliv pokusu instalace dalšího programu,to měl tak ošéfované že neumožnil spustit instalaci a tak jsem neměl šanci odstranit antivirem ani adawarem atd. něco škodlivého z počítače.Mé nervy to neustály a tak nastal opět formát disku a nová instalace.Zatím mám AVG8 SECURITY a zdá se že se setará o počítač velice dobře i se svým FIREWALLEm.Je to verze na měsíc a tak zatím musím najít něco,co se spolehlivě postará o počítač na trvalo.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#13 Příspěvek od vav »

WindowsCare 2 Personal, vyskusaj ak budes mat iste niekedy problemy.

Uživatelský avatar
MOTOROLA
Příspěvky: 260
Registrován: 26 úno 2005, 01:00

#14 Příspěvek od MOTOROLA »

vav píše:WindowsCare 2 Personal, vyskusaj ak budes mat iste niekedy problemy.
Děkuji za radu.Stáhl jsem to z webu a opravdu ta věcička udělá v počítači pořádek . :prst: :agree: :aplause:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem také zkusil tento program a je to bezva. Toho bordelu tam bylo něurekom a je znát, že se zrychlil PC :lol: Mám to i v češtině :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“