Sdílení ADSL připojení -> USB modem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

Sdílení ADSL připojení -> USB modem

#1 Příspěvek od Jirka »

Zdravím,
potřeboval bych dočasně sdílet ADSL připojení k internetu pro klasické PC a notebook. Mám ADSL modem připojitelný přes USB, notebook má WiFi (os Win Vista), PC jen síťovku (os Win 2000NT). Napadlo mě řešení koupit USB WiFi adaptér pro PC za 400Kč a internet sdílet přes WiFi. Který počítač spustím první, k tomu budu mít připojený modem (přepojování USB kabelu nevadí) a počítač spuštěný jako druhý se připojí k internetu přes první pomocí WiFi. Počítače jsou v jednom bytě.

Problém je, že nevím jak počítače nastavit, resp. jaký software k tomu budu potřebovat? Nějaký proxy server? A půjde to takto vůbec vyřešit?

Protože se jedná o dočasné řešení, nechci kupovat další ADSL modem router s WiFI za 1500Kč.
*****

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Dočasně je pojem relativní a tohle se vyplatí i jen na měsíc:
http://shop.infernal.cz/product/8defe60 ... 657c7.aspx (i když existují lepší, tento model vede v nabídce kdekdo).
Jinak dočasnost je zvykem u nás počítat na desítky let...

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Udelej to jak radi Hill,koupis,vybalis,pripojis,nastavis jde to.Tak jak navrhujes Ty to je krkolomne,navic asi malo USB za 400 umi rezim AP.Spis pokud nebudes chtit pouzit variantu Hill sesituj PC a NB pomoci BT a nastav ve Win sdileni internetu.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

Pojmem dočasně jsem myslel několik měsíců (4-5). Nechtěl jsem kupovat další modem, neboť to pak jen bude další nevyužitá "krabička" ve skříni. Použitý modem už nikdo neodkoupí, dávají se za korunu k nové smlouvě od operátora.
A USB Wi-Fi adaptér by asi měl využití i později ( http://dlink.mironet.cz/dlink-dwlg122-- ... s+dp42955/ ).

A proč potřebuje režim AP? Nestačí jen peer-to-peer, když dále bude připojení ADSL modemu po USB? A jak se nastaví ve Win sdílení internetu?

Pardon, že se takhle ptám, ale nejsem odborník na "sítě".

PC ani notebook nemají Bluetooth (jestli rozumím zkratce BT správně)
*****

Uživatelský avatar
maxim
Příspěvky: 118
Registrován: 06 led 2005, 01:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od maxim »

V podstatě by se to dalo vyřešit koupí PCI Wifi karty do pc a nainstalovat do pc proxy server např. tento http://www.winproxy.cz/ , pak by to fungovalo jak popisuješ, čili spustit pc s proxy připojit jej USB modemem k internetu a ostatní obstará proxy server. Z proxy serverů se dá použít taky tento http://www.602.cz/cz/produkty/602lan_suite_2004 je to starší ale spolehlivá verze tuším že pro domácí použití tří uživatelské zdarma. USB Wifi kartě bych se raději vyhnul nemám s tím dobré zkušenosti.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Jirky píše:Zdravím,
potřeboval bych dočasně sdílet ADSL připojení k internetu pro klasické PC a notebook. Mám ADSL modem připojitelný přes USB, notebook má WiFi (os Win Vista), PC jen síťovku (os Win 2000NT). Napadlo mě řešení koupit USB WiFi adaptér pro PC za 400Kč a internet sdílet přes WiFi. Který počítač spustím první, k tomu budu mít připojený modem (přepojování USB kabelu nevadí) a počítač spuštěný jako druhý se připojí k internetu přes první pomocí WiFi. Počítače jsou v jednom bytě.

Problém je, že nevím jak počítače nastavit, resp. jaký software k tomu budu potřebovat? Nějaký proxy server? A půjde to takto vůbec vyřešit?

Protože se jedná o dočasné řešení, nechci kupovat další ADSL modem router s WiFI za 1500Kč.
Přepojovýní USB kabelu od ADSL modemu ti nevadí ? Ale těm počítačům to bude vadit, jednou chceš po něm, aby byl sdílený a pak zase aby to bral sám odněkud ....
Kup si např. Edimax 6104 za 600 Kč a ten ti udělá všecko. Být závislej na tom jestli se zapne ten nebo druhý počítač, tak to tě po pár dnech přejde. Investovat 400 Kč do karty je ok, ale přidej ještě 200 Kč a nemusíš to pak vůbec řešit.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#7 Příspěvek od paveltl »



p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Hlavně pro automatické nastavení připojení jakéhokoliv PC k internetu a docela dobrý hardwarový firewall.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“