Přepólování napájení AVR

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

Přepólování napájení AVR

#1 Příspěvek od nekmil »

Včera jsem opravoval jistý přístroj vlastní konstrukce(zničen AVR). Vyměnil jsem 78L05, zasunul do patice ATTINY2313, připojil prog. kabel, napájení, spustil programátor a ten zahlásil ERROR.
Koukám na desku a jen tak náhodou jsem šáhnul na 78L05(byl podezřele horký), vypnu napájení znovu koukám na desku a co nevidím AVR vložen v patici naopak :(
Starý mamlas a udělá takovu chybu(hanba mi) :)
Tak ze srandy jsem ho vložil správně a programování proběhlo úspěšně.
Přístroj funguje normálně.
Přepólování tedy nutně neznamená jeho smrt.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PabloX »

Mam podobne skusenosti s ATTINY2313 - opacne strceny do patice asi na 1min, trochu sa zohrial a programator hlasil error...hodil som ho teda do suplika ze je zly a asi po roku som zistil ze v tom programe som nastavil zly typ programatoru :D (ja blbec). Po spravnom nastaveni AVRko fici.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Mìli jsme tu jednoho studenta z Anglie. No problem, všechno vìdìl, všechno umìl (øíkal to). Když pak pøišlo na lámání chleba a mìl zapojit AT90S2313, tak ho zapojil obrácenì. Pojistka na 0.5A, z IO se zaèoudilo, nápisy na zádech zhnìdly, student zrudnul. Po obrácení napájení ale IO fungoval normálnì, jen mìl ta hnìdá záda :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Vzadu byl hnědý ten procesor nebo ten student?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

:D Student by asi nebyl hnědý na zádech,ale kapánek níž... :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“