Výroba DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Výroba DPS

#1 Příspěvek od Aqarel »

Zdravím, někdy potřebuju protáhnout cesty mezi nožičkami IO v SMD provedení, ale nejsem schopný toho dosáhnout. Pomocí fotocesty bez větších problému vyrobím desky s třídou přenosti IV, s větší nikoliv. Zajímalo by mě jak jste na tom vy, pokud dosahujete mnohem lepších výsledků tak jak (vybavení atd.). Já používám inkoustovou tiskárnu na tist matric, na osvit halogenovou žárovku. Vím že jsou firmy pro výrobu dps určené, ale jsou mimo mé finanční možnosti.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

místo inkoustovky osvitku v DTP studiu, film musí být na DPS přitlačený dokonale (fólií pomocí vývěvy), zdroj světla musí být bodový a poměrně daleko aby nevznikaly stíny). Musíš eliminovat ty části procesu, které rozmažou setiny mm na hranách.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od markoni »

Zdravím
Co se týče výroby plošných spojů foto cestou v amatérských podmínkách to znamená doma na koleně a ještě ke všemu v SMD to nevidím moc schůdné, já bych potřeboval poradit která Firma ve Zlíně ty tiščáky dělá na podkladě předlohy poslané emailem předem díky za tipy.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#4 Příspěvek od Split »

no mne sa teraz podaril doma vyrobit SMD nazehlovacou metodou..a celkom dobre...
Přílohy
Snímek 059.jpg
(247.58 KiB) Staženo 103 x
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#5 Příspěvek od Atlan »

robil som plosak doma s 0,4mm ciarami ale nikdy nie pomedzi nozicky SMD. Ked som na to teraz tak povedal teoreticky by to slo.... ale pajkovanie by bolo o nervy. vychadza to na chlup. A to sa bavim o obycajnom SMD 1,27 roztec :)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od markoni »

Split píše:no mne sa teraz podaril doma vyrobit SMD nazehlovacou metodou..a celkom dobre...
kde se dají koupit ty nažehlovací folie????

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#7 Příspěvek od Split »

naco folie?Staci obycajny leskly papier z magazinov a nan to vytlacit laserovkou...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“