Odpojení USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

Odpojení USB

#1 Příspěvek od Saturn »

Měl bych dotaz,

když chci odpojit USB z PC, a klasicky odpojím jednotku, tak mi na jednom PC natvrdo píše, že zařízení nelze odpojit. Na jiných PC mi to nedělá, takže problém v rukách bych neviděl. Myslím si, jestli to není někde v nastavení, ale na všech PC mám mnou instalovaný Win Xp, takže si fakt nevím rady.
Díky předem za každou radu.
S pozdravem Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Neco ti na tom zarizeni (predpokladam disku) hrabe. Muze to byt antivir, nejaky prohlizec. Proste kde co.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#3 Příspěvek od DKL »

Ve vlastnostech pøíslušného disku na kartì "Zásady" nastav "Optimalizovat pro rychlé odebrání". Jinak je ještì dobré pøed odpojením zavøít pøípadná okna s obsahem tohoto disku anebo v manažeru pøepnout na jinou jednotku.

Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od dudan »

rezis píše:Neco ti na tom zarizeni (predpokladam disku) hrabe. Muze to byt antivir, nejaky prohlizec. Proste kde co.
ano znamena to jedine to ze nieco ten disk pouziva. Ale vo win xp by som to nevidel tak tragicky, za cely cas co pouzivam taketo zariadnia som ich vo win xp neodpajal a este som nemal stratu dat. V linuxe clovek musi, ale vo wine to nieje ziadna tragedia.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Mělo by to jít naprosto normálné a bez nějakých úprav. Vinu asi ponese nějaký rezidentní program nebo něco podobného, co si na sebe váže práci s tímto zařízením. Nepochopil jsem z dotazu jestli jde jen o flešku nebo foťák či harddisk. Je moźné, že to bude právě foťák, protože u těch je to různé. :lol:

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Saturn »

4: all - dělá mi to pouze flash paměť 4GB, ostatní používané flash (menší kapacity) jsou v pohodě. Foťák mi to taky nedělá.
Zkusím ten přepínač pro rychlý odběr, pak se ozvu. Díky za všechny rady.
Zatím jsem o data taky nepřišel, ale radši nechci riskovat.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

ta volba s rychlym odobratim je vo wine nastavena defaultne-ja som ju po instalacii nikdy nenastavoval-vzdy bola zvolena...pokial sa v tom ovcem nikto nehrabal...vista moze pouzivat swapovaci subor...

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Saturn »

Zdravim, tak jsem na to přišel. V kartě disku (tento počítač) ve Vlastnosti - Hardware-Vlastnosti - Zásady jsem přepnul přepínač na - povolit ukládání do mezipaměti disku a bylo po problému.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

lenze bacha teraz ked tu kartu (disk) vytiahnes zo slotu (portu) tak mozes stratit data lebo sa tam pri pouzivani tvori cache...

Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Saturn »

4: Keemo - to je fakt, ale zatím to funguje, tak doufám, že když napíše, že můžu disk odpojit, tak snad cash už má vytvořenou a aktualizovanou, ale kdo ví je to jenom technika.
Saturn.
Pěkný den přeje všem
Saturn

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“