Rozobratie DO rc5840

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lalibook
Příspěvky: 26
Registrován: 16 čer 2008, 02:00

Rozobratie DO rc5840

#1 Příspěvek od lalibook »

Zdravim, nevie nahodou niekto z vas ako sa rozobera tento DO, ziadna skrutka a ani vycvaknut ho sa mi nedari akurat som kus poyebkal design.
Dakujem.
Přílohy
OVP-RC5840.jpg
(17.08 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Ono je to nasadené na kolíkoch. Čize opatrne zvislo od seba oddelovať po obvode. Ale aj tak sa podarí nejaký ten kolík ulomiť :wink:

Uživatelský avatar
lalibook
Příspěvky: 26
Registrován: 16 čer 2008, 02:00

#3 Příspěvek od lalibook »

Vybavene z 10 kolikov odlomenych 6, som dobry :D . Hlavne ze DO po vycisteni slape, polepim ho sekundakom :)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Na prvý pokus bežné skóre 6-K.O. :P Ja som sa už dopracoval k vyššiemu Levelu: 2- K.O. :P Okraje vždy ešte obrúsim pilníkom, aby si zákazník nedorezal pazúry a ten sekunďák dávam iba kvakpu na tie ,,odumreté" kolíky, aby sa to dalo ešte niekedy otvoriť. Teraz ma napadlo: Ľudia, aké sekundové používate? Môj jediný, rokmi overený je SUPER ATTAK. Je síce drahý, ale dá sa s ním zlepiť a kvalitne ozaj skoro všetko. Akurát pri niektorých plastoch treba čakať dlhšie.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdybyste to raději lepili silikonem, kdo to má potom podruhý rozlepovat :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#7 Příspěvek od Mysteri »

Zdenku, ten silikón som používal v začiatkoch, lenže zákazník mi to po pár dňoch vrátil v OPEN stave :lol: , ako stavebnicu MERKÚR, pretože v domácnosti sa mu nachádzalo niekoľko malých svišťou, ktoré D.O. používali ako strelu súrodenec-súrodenec :D A obtočiť ho izolačnou páskou mi pripadalo trochu neprofesionálne. Preto ten sekunďák, ALE mierne! Základ, aby boli zafixované spoje na hranách, a tie bočné - stačí jeden na každej strane.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je dar z nebes, když někdo přinese např. ručku a akupack tam má natvrdo sekunďákem.

Problém u těch vyčištěných bývá to, že některý za měsíc už zase nefungují a musí se to znovu rozebrat - proto ten silikon či chemopren či nakonec i tu černou pásku. Je to možná neprofesionální, ale účinný :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#9 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#10 Příspěvek od Mysteri »

Prečistenie kontaktov je podla mňa riešenie pre začiatočníkov. Má to výdrž tak 2-3mesiace. Ja mám tester, ktorý som si spravil podla nejakého AMÁra, len už neviem, v ktorom čísle to bolo, otestujem odozvu tlačítok D.O., zapíšem si na kus ,,hajzľáku", ktoré funkcie sú K.O. a až potom D.O. otvorím, vyčistím, a na ,,mŕtvych" mačkadlách vymením-dolepím nový kontakt.Čiže to D.O., pokiaľ nie je vystavené nadmerným záťažiam v detských bojových hrách, by malo vydržať :D A čo sa týka toho sekunďáku, už som po 2-3 rokoch takéto ovládače otváral, a v pohode! Ide o tú JEEEMNOSŤ pouzitia Super Attacu :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
lalibook
Příspěvky: 26
Registrován: 16 čer 2008, 02:00

#11 Příspěvek od lalibook »

Mysteri píše:Prečistenie kontaktov je podla mňa riešenie pre začiatočníkov. Má to výdrž tak 2-3mesiace. Ja mám tester, ktorý som si spravil podla nejakého AMÁra, len už neviem, v ktorom čísle to bolo, otestujem odozvu tlačítok D.O., zapíšem si na kus ,,hajzľáku", ktoré funkcie sú K.O. a až potom D.O. otvorím, vyčistím, a na ,,mŕtvych" mačkadlách vymením-dolepím nový kontakt.Čiže to D.O., pokiaľ nie je vystavené nadmerným záťažiam v detských bojových hrách, by malo vydržať :D A čo sa týka toho sekunďáku, už som po 2-3 rokoch takéto ovládače otváral, a v pohode! Ide o tú JEEEMNOSŤ pouzitia Super Attacu :lol: :lol: :lol:
Cize podla toho som zaciatosnik :cry: DO ma 6 rokov a problem bol len na tlacitku VOL+ a ziaden tester mi nebolo treba, ked som ho rozobral divil som sa aky bordel tam je, vycistil som to izopropylom a facha, a ak vravis ze vycistenie ma ucinnost cca 3mesiace dat tych 300 korun za new ma nezabije. Ale predsa asi pouzijem ten silikon abo chemopren bo 300 korun to je 15 piv :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#12 Příspěvek od Mysteri »

Sorry, nerumázgaj :lol: :lol: :lol: Iba ide o to, že skutočná závada spočíva vo väčšom prechodovom odpore uhlíkových kontaktov.To prečistenie plošáku a kontaktov liehom a tak pod. spočíva iba v tom, že uhlíková vrstva má na niekoľko dní menší odpor.Ozvi sa za 3-5 mesiacov... :wink: , keď to D.O. bude na tom rovnako, ako bolo pred pár dňami.A samozrejme tester nie je potrebný, keď si D.O. môžem overiť priamo na príslušnom TV :D Tester používam iba keď mi niekto dovlečie D.O. bez TV :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 24 čer 2008, 21:43, celkem upraveno 1 x.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

:wink: :wink: a čo je na tej gume? Podla mňa uhlík...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“