UVOLNĚNÍ ROTORU KONDENZÁTORU

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jojoadr
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2008, 02:00
Bydliště: Hronov 4

UVOLNĚNÍ ROTORU KONDENZÁTORU

#1 Příspěvek od jojoadr »

Kdo má zkušenost s uvolněním rotoru u kondenzátoru.Opravuji Lorenz 3000 a je zaokousnutý rotor.Složitá lanková dráha mne odrazuje od demontáže.Po lehkém ohřátí hrotem pájky je možné ladit,radio funguje bezvadně a po ochlazení se opět vrátí do puvodního stavu.Pokoušel jsem se kapat benzín a podobně.Co zkusit vyvrtat dírk.Určitě nejsem první kdo měl tento problém.Dík

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Ja som tam medzi nafukal obyčajný detský púder aby sa zmenšilo trenie a skoro vždy to povolilo.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#3 Příspěvek od Ivan_Ryger »

ja som to vyriešil obvykle takéto problémy riedkym olejom na šijacie stroje, tie prevody s plastovým uložením sú horšie na tom.
Obvykle sa na vazelínu v prevode dostane špina, alebo jednoducho stuhne.

Ináč mohla by pomôcť i brzdová kvapalina, no je to sra...a

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Já bych tam zkusil stříknout trochu WD40, tím se mi většiou takové zaseknuté mechanizmy podaří uvolnit...

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

urbanek píše:Já bych tam zkusil stříknout trochu WD40, tím se mi většiou takové zaseknuté mechanizmy podaří uvolnit...
Jj, s wédéčkem mám také výborné zkušenosti u čehokoliv a už léta.
Ještě existují takové dryáky na povolování zarvaných šroubů, měl jsem kdysi něco z mototechny v malém spreji. Šly pak povolit i šrouby na raketoplánu pouhým kýchnutím při jeho přeletu nad naší republikou.. :D
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
jojoadr
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2008, 02:00
Bydliště: Hronov 4

#6 Příspěvek od jojoadr »

Tak se mi to povedlo.Nakonec jsem použil přípravek firmi Puresolve -Meinpover Red.Účinek byl takřka okamžitý.Injekční jehlou jsem se dostal stranou od lamel k ložisku a po vstříknutí se rotor během minuty uvolnil.
Asi po 5 minutách jsem vstřiknul podruhé a tím došlo k vyplavení kousků
zaschlé vaseliny.Plánuji ještě jeden proplach a potom lehké promazání.Hold to je daň za miniaturizaci,u 70 let starých koďanů ten problém nebývá tak hrozný.
Dík a zdravím

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“