TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

#1 Příspěvek od Oberleutnant »

U TV TESLA 4245U MARTINO jsem naměřil napájecí napětí kanálového voliče 12,3V, což je v pořádku, když odpojím červený vodič, který vede k regulačnímu napětí AVC, naměřím na něm 10,9V, což asi taky bude v pořádku, ale po připojení vodiče k voliči nenaměřím žádné napětí!Vyměnil jsem svitkový kondenzátor 22k, který je připájen u voliče mezi zem a vstup pro regulační napětí AVC, ale nepomohlo to.Projevuje se to tak, že nejde nic naladit, jenom někdy se během ladění změní intenzita zvuku a zrnění obrazu, na přepínání kanálů a předvoleb TV reaguje, poznám to podle změny intenzity zvuku.V servisní dokumentaci je popsán potenciometr P2 na nastavení pracovního bodu AVC a P3 na nastavení AVC.Dá se to nějak nastavit?Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#2 Příspěvek od martinbbb »

Tys tu telku ještě nezprovoznil?? opravuješ to od 18.září minulýho roku...no co je vidět že pracuješ pomalu a důkladně a neváháš se zeptat několikrát na stejnou věc, zkusím Ti opět poradit, doufám že tentokrát pan Admin mé rady nesmaže, jako tenkrát když jsem Ti radil jak zprovoznit zdroj v TV Colormat...když se podíváš na schéma kanálového voliče, tak svým jistě bystrým okem zjistíš že na "vývod AVC" je přes odpor 100 ohmů připojen do báze tranzistor AF 239 ještě tan jsou asi dva průchodkový kondenzátory....zkontrolovat jestli tento primitivní obvod nemá vůči zemi zkrat jako prase je myslím záležitost velmi banální a myslím že jí zvládneš :D Ještě jsem se Tě chtěl zeptat, jsi ženatý?? na co se Tvá choť kouká když jí nejsi za celý rok schopen opravit televizor??

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 19:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marostv »

kondik píše:Toto bude zase vlakno... :D :D
ASPOň TO BUDE ZAUJIMAVE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Ale nechajte ho...kym sa snazi tu TV normalne opravovat a nekruti vsetkimi cievkami a trimrami v tej TV....

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Oberleutnant »

Možná na tom připojeném červeném vodiči nenaměřím žádné napětí kvůli tomu, že je volič špatně ukostřený, někdo ho ukostřil tak, že ho spojil s tím trafem u zvukové části.Na odpojeném vodiči naměřím 10,9V

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

To spojení s tím trafem určitě tam klidně může zůstat (tedy, pokud je s ním spojená kostra voliče), to tam nejen nevadí, ale bývá i užitečné.
Otestuj, jestli na vstupu AVC nemáš zkrat.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Oberleutnant »

posílám schéma vstupu OMF, mezi vstupem OMF a zemí je ve schématu C706 s hodnotou 33.Mě tam nejspíš chybí
Přílohy
Martino.jpg
(63.79 KiB) Staženo 98 x

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Oberleutnant »

Ještě posílám foto zapojeného voliče
Přílohy
KTJ 92.jpg
(274.79 KiB) Staženo 174 x

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od sambiliong »

1. Když chceš pájet něco na tak masivním kusu kovu, jako je tenhle volič, vezmi nástroj, který to pořádně prohřeje - pistolová pájka nestačí.
2. Tady máš obrázky.
Přílohy
Untitled-Scanned-02.jpg
(114.9 KiB) Staženo 169 x
Untitled-Scanned-01.jpg
(87.67 KiB) Staženo 163 x

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Oberleutnant »

Díky za obrázky, ten kondenzátor C706 s hodnotou 33 mezi vstupem OMF a zemí mi tam chybí, C705 tam někdo dal s hodnotou 22k místo 33k.Možná proto je to nefunkční.Zelený vodič napájení +12V mám připojený k vývodu 3 místo vývodu 4, to ale asi nevadí, vývody 3 a 4 jsou mezi sebou propojené.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#12 Příspěvek od Peterseal »

A mohol by mi niekto polsat servisny manual na TESLA Martino? Lebo mam jednu v dezolatnom stave,a schema mi nestaci....
Diky :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

martinbbb píše:...na co se Tvá choť kouká když jí nejsi za celý rok schopen opravit televizor??
To je jednoduchý - má vytaženou obrazovku a žena se zepředu dívá na seriál o kutilech a opravách TV :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#14 Příspěvek od martinbbb »

Já nevím, ale já si připadám jak u blbejch...proč se zabejváš jestli je tam kondík 33n nebo 22n, je jasný že tam je vůči zemi zkrat jak prase, píšu to už v prvním příspěvku, je opravdu tak strašně těžký zkontrolovat ten jednoduchoučkej obvod s jedním odporem, jedním tranzistorem, a dvěma kondíky??? když se dívám na ty fotky, máš to pěkně zasmrkaný od cínu, nejspíš si tam u vývodu AVC ukáp kapičku cínu a ta udělala zkrat vůči zemi, ale to poznáš svým zrakem a jestli špatně vidíš tak ohmetrem.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Oberleutnant »

Tak jsem to zkontroloval, vypadá to, že mezi vývodem AVC a zemí není žádný zkrat.Mezi vývodem OMF a zemí mi ale chybí kondenzátor C706 s hodnotou 33, jak je označeno ve schématu, možná proto mi to neladí.Měl bych kondenzátor C705 mezi vývodem AVC a zemí s hodnotou 22k vyměnit za hodnotu 33k?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“