Obnova systému windows

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

Obnova systému windows

#1 Příspěvek od haky »

Zdravím všechny. Minulý týden jsem zkoušel do svého počítače nainstalovat LINUX a celkem se dařilo. Byly tam oba operační systémy na jednom disku. Asi 2x po restartu mi to vždy dalo vybrat, jestli chci Windows XP a nebo Linux. Po 3 restartu automaticky naběhl Linux a po Windows ani památky. V OS Linux ukazuje, že je celý HDD prázdný, až na asi 2MB Linuxu. Když dám HDD do jiného PC, tak v Biosu je HDD čitelný, ale ve Windows se už neobjeví.
Nevíte prosím někdo, jak vrátit zpět Windows i s daty na HDD???

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#2 Příspěvek od Radix »

Dej do mechaniky instalacni CD Windows XP a v recovery mode napis fixmbr.

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od haky »

Radix píše:Dej do mechaniky instalacni CD Windows XP a v recovery mode napis fixmbr.
Nejsem takový znalec a proto na mě musíš trošku polopatě. Recovery je asi nějaký program na obnovu??? Ten tam musím mít nainstalovaný, nebo je to součást instalačního CD Windows?

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

vlozis instalcne CD WinXp nechas nabootovat ono zacne nacitavat udaje a potom zvolis recovery mode (nie je to ASR automaticke obnovenie systemu), ked sa to spusti spyta sa ta to ktoru instalaciu windowsu chces opravovat, ty tam budes mat len jednu cize zvolis 1 a enter, ak bude od teba pytat heslo administratora a ziadne si nezadaval pri instalacia tak len odenteruj a mozes napisat fixmbr, ono ta upozorni ze je to nebezpecne a bla bla, potvrdis , restartujes PC a pri zapinani by malo nabehnut WinXp, len mam pocit ze stratis zavadzac pre linux

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#5 Příspěvek od haky »

Tak jsem to zkusil, a na první dojem to úspěšně obnovilo stopu. Když se počítač restartoval, tak píše: Error loading operating system. Co s tím??? :(

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

nechcem byt svina ale mam pocit ze to bude na reinstal...

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#7 Příspěvek od haky »

Tzn, že všechny data jsou nenávratně v ...???

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od half-life2 »

ked si cel mat dva systemi mal si pouzit XOSL a rozdelit si disk...

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#9 Příspěvek od haky »

half-life2 píše:ked si cel mat dva systemi mal si pouzit XOSL a rozdelit si disk...
Tenkrát jsem to nevěděl, ale dneska bych to udělal.

Uživatelský avatar
half-life2
Příspěvky: 184
Registrován: 26 bře 2008, 01:00
Bydliště: Slovensko Poprad
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od half-life2 »

jo ja to poznam clovek sa najlepsi uci na vlastnych chbyach aspon si ich zapameta :) ako ja

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#11 Příspěvek od mikollar »

skus automaticke obnovenie systemu ASR, mne to rozchodilo win aj s datami raz z 5 pokusov tak malu sancu mas, ale ak ti tie data zmazalo tak tu pomoze fakt reinstal

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#12 Příspěvek od haky »

mikollar píše:skus automaticke obnovenie systemu ASR, mne to rozchodilo win aj s datami raz z 5 pokusov tak malu sancu mas, ale ak ti tie data zmazalo tak tu pomoze fakt reinstal
Data to sice smazalo, ale když dám HDD do jiného PC a spustím program "My Recovery Files", tak to ukáže snad všechno, co tam je. Podle mě je problém v tom, že Windows XP používají systém NTFS a Linux nějaký UTF, nebo něco takového. Proto ani ten HDD v jiném PC ve Windows není vidět.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#13 Příspěvek od mikollar »

ak ti ide len o udaje a windows ti je ukradnuty, nainstaluj si do ineho PC ovladace pre system suborov ext3 , http://www.ambience.sk/linux-disk-ext2-windows-driver po nainstalovani a restarte sa ti objavia disky ext3 aj swap, ale niekedy to nejde citat a treba znova restartovat znova.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Pokud máš takovou možnost, tak si z toho HDD vytahej všechna dostupná data na jiný disk, klidně i na RW - a celý ho následně zformátuj, načež budeš muset udělat reinstal - nějaký recovery systém je na malá poškození, takovouhle škodu asi neopraví. Jediné řešení je připravit se předem a po čisté instalaci si udělat mirror HDD někam na jiný disk nebo aspoň na jinou partition, a pak máš možnost si tento mirror (zrcadlo, obraz, image nebo jak se to ještě všelijak nazývá) nakopírovat na zformátovaný disk zpátky - a je to rychlejší než obvyklý instal, protože nemusíš všecko odsouhlasovat a kopírovat hesla a S/N atd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
haky
Příspěvky: 135
Registrován: 27 čer 2006, 02:00

#15 Příspěvek od haky »

mikollar píše:ak ti ide len o udaje a windows ti je ukradnuty, nainstaluj si do ineho PC ovladace pre system suborov ext3 , http://www.ambience.sk/linux-disk-ext2-windows-driver po nainstalovani a restarte sa ti objavia disky ext3 aj swap, ale niekedy to nejde citat a treba znova restartovat znova.
Jde mi sice jen o data, ale myslím, že tohle můj problém nevyřeší. Koukal jsem na to a ono to zviditelní pod Windows Linuxové data na disku. Oni na tom disku v podstatě na první pohled nejsou, protože v Linuxu ukazuje, že je HDD úplně prázdný(až na asi 2GB). Až po připojení do jiného PC kde je Windows a program RecoveryMyDisc to ty data ukáže. Bohužel je to jen stažené, tak data, které to ukáže, tak nejdou nikam uložit. Chce to licenční klíč. Ale aspoň je vidět, že tam ty data jsou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“