Panasonic AG450 - clona

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Panasonic AG450 - clona

#1 Příspěvek od urbanek »

Zdravím,
u této kamery se mi po zapnutí neotevře clona a v hledáčku je tak vidět jen "tma". Kameru jsem rozdělal a odšrouboval servo co má otevírat clonu. To se po zapnutí pohne, takže v něm ani v elektronice chyba není. Když clonu otevřu ručně tak vše normálně funguje... A ani se mi nezdá, že by clona šla nějak ztuha nebo tak, ale asi nejde dost lehko na to, aby s ní dokázalo pohnout to servo.
Nemá někdo s něčím podobným zkušenosti? dá se to třeba nějak rozebrat a vyčistit, eventuelně namazat nebo tak něco? Optiku u kamery jsem ještě neopravoval tak bych nerad nadělal víc škody jak užitku...
Jinak na to, že té kameře je skoro 20 let, tak točí pěkně, 1/2" CCD a pořádný objektiv holt dělají své...
Přílohy
kamera.jpg
(137.85 KiB) Staženo 187 x

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Tak kamera už funguje, ale byla to hodinářská práce :) Musel jsem to celý rozdělat abych mohl vyndat ven optiku, ta se pak dala v místě clony rozšroubovat. Zjistil jsem, že olej, kterým byl namazaný ten vačkový kroužek, stekl na lamely clony. Ty pak šly hůř od sebe a servo to neutáhlo. Lamely jsem očistil a znovu seskládal a už to funguje jak má.
Mám ještě jeden problém. Ke kameře jsem nedostal nabíječku, tak přemýšlím, že bych si nějakou ubastlil. Je tam Pb akumulátor 12V/2,3Ah. Nevíte někdo o nějaké osvědčené konstrukci? Nebo případně nemá někdo zkušenosti jak takový akumulátor správně nabíjet? Tzn. jakým proudem a jestli konstantním nebo je lepší pulsní průběh atd.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#3 Příspěvek od helios »

Najlepšie na malé Pb akumulátory je nabíjanie konštantným napätím s obmedzením prúdu. Zdroj s 18V/1A trafákom, gretz, stabák 7815 na vstupe do série žiarovka 12V/5W, na výstupe v sérii dve diódy 1N4001 ktoré zaistia, že aku nebude nabíjaný nad 14V. Ak chceš, môžem nakresliť, je to fakt jednoduché...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Myslím, že jsem to pochopil, zkusím něco ubastlit, díky.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“