Tesla B 73

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kosmit
Příspěvky: 134
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Bydliště: Praha - Řepy

Tesla B 73

#1 Příspěvek od kosmit »

Rozebíral někdo tento magnetofon? Při zapnutí na 19 něco drhne(cinká jako tramvaj) o setrvačník a při přepnutí na 9 se setrvák zastaví.Musím to rozdělat celé nebo zná někdo nějaký fígl?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

kosmit píše:Rozebíral někdo tento magnetofon? Při zapnutí na 19 něco drhne(cinká jako tramvaj) o setrvačník a při přepnutí na 9 se setrvák zastaví.Musím to rozdělat celé nebo zná někdo nějaký fígl?
Tak pokud se dobře pamatuju, tak budeš muset otevřít kryty a myslím že se k tomu setrváku dostaneš spodem. Vypadá to že je něco s tím přesmýkačem na řemínek,možná spadnul a zaseknul se o přesmýkač a setrváčník. Já už si to tak moc nepamatuju, ale možná budeš muset odklopit plošňák, nevím, musel bych se podívat, leží vedle mě a budu ho muset stejně otevřít, neb prasknul řemínek. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

Tak sundáš spodní kryt, vyšroubuješ tři šroubky na plošňáku a odklopíš ho, ale ještě před odklopením musíš odklonit táhla od přepínaču a pak vyklopit desku. Odšroubuj dva šrouby na setrvačníku a zvedni ho úplně ho vem ven a očisti hřídel. Pokud je v háji řemínek, vyměň ho za nový a zpětně to smontuj ma mělo bny tpo být OK. Jem při montování setrvačníku zkontroluj zda je řemínek v drážkách a přesmýkači, jsou to drátové vydličky. Pak dej vědět jak jsi dopadl :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

Hill píše:Duplicitně založené téma smazáno.
Hille máš za jedna, jsi šikulka :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#5 Příspěvek od DKL »

Žádná typická závada to není, budeš jej muset rozdìlat. Setrvaèník je na høídeli pøilepený, je tedy možné že po nìjakém pádu popojel níž a teï o nìco drhne. Hlavnì si pøi demontáži setrvaèníku všimni že jeden ze šroubù má zápustnou hlavu a jeden válcovou. Je bezpodmínìnì nutné jejich umístìní zachovat a zápustný šroub pøi zpìtné montáži utahovat jako první. Jedinì tak nenarušíš kolmost tónového høídele.

Uživatelský avatar
kosmit
Příspěvky: 134
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Bydliště: Praha - Řepy

#6 Příspěvek od kosmit »

Hoši díky za rady, rozeberu to dle vašich rad v sobotu a dám vědět.
Hillovi přidávám bod za smazání a díky :D . Cvak jsem to asi 2x. Holt mobilní připojení není tak v odezvě ryhlé... :evil:

Uživatelský avatar
kosmit
Příspěvky: 134
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Bydliště: Praha - Řepy

#7 Příspěvek od kosmit »

Tak jsem to rozebral, ale na překlopeném magiči jsem zkusil jemně zatlačit na setrvačník a on jakoby zapad o necelý milimetr zpět. Tak vše zpátky, hrál hodinu a zase tramvaj, Tak do toho půjdu znova. Tím že jsem jej tedy nevyndaval mám přitroublý dotaz. To je skutečně nalepené kolo na hřídeli?To bude opravářskou pomůckou lepidlo? :roll: Takže ještě jednou: sejmu táhla z přepínačů,odklopím plošňák a pak sundat ségrovky na táhlech, sundat táhla a vyšroubovat ten spodek co v něm končí setrvačníková hřídel a pak uvidím ty šroubky s různými hlavami? Ve stavu(viz obr.) nejsou nikde patrné.
P.S.ještě prosím DKL zda nevíš co je tam za potenciometry,zapomněl jsem se podívat, jsou ulámané vršky, koupil bych nové, zda se daj sehnat, abych je měl než do toho polezu. Díkes
Přílohy
fotka_polovinab73.jpg
(53.37 KiB) Staženo 109 x

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenys »

Nic nemusíš rozebírat, jak píšeš, žádné ségrovky. Hlavy neuvidíš, ani není proč. Normálně na tom plošňáku jen uvolni ty táhla odtlačením od desky dozadu, aby se uvolnily přepínače a předem vyšroubuj ty dva šroubky, M3 na to plechovém stínícím krytu nad plošňákem, pak ten u setrváku a po uvolnění táhel odklop plošňák a něčím ho podepři. Pak vyšroubuj ty dva šroubky na tom třmenu, co drží setrvák jsou dole vedle setrváku M4 a jeden je zapuštěný, ten by měl být ve stejné dírce co je , pokud ho už někdo nedal jinam. No a pak sejmi ten třen stranou a vytáhni setrvačník nahoru, není to problém a uvidíš jak vypadá. Jinak když měníš jen řemínek, stačí ho jen vytáhnout a spodem navlécti řemínek nový a zase ho zasunout zpět a zašroubovat šroubky ve správném pořadí. Zaklop plošňák a zašroubuj zpět ty M3 šroubky a je to. Jo teď jse se díval na ten můj B73, také mě zlobí že ten setrvák někde drhne, ale jen když je na ležato. Mám dojem, zda nemá na té hřídeli být dole kulička, bylo by to dobrým zvykem. Zkusím zítra nebo někdy zapátrat. Ale po smontování to šlo potichu, jakmile jsem dal kladku na hřídel začalo to zlobit, no chce to vyzkoumat, podívat se co to vlastně dělá. Tak zatím :)
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kosmit
Příspěvky: 134
Registrován: 26 zář 2006, 02:00
Bydliště: Praha - Řepy

#9 Příspěvek od kosmit »

Díky všem za poznatky, někdo tomu dal zahulit přede mnou. B73 už vrčí v plné síle. Skutečně se pohybuje setrvák po hřídeli, najustoval jsem přesnou výšku a zakáp vteřinovým lepidlem, dosunul do konce podložku nahoře pod pružným plíškem vedle hlav nebyla plastová čepička, po kontrole vnitřku jsem ji našel.Ve vodící vidlici byl řemínek od setrváku i motoru!Motorový jsem vyvlékl. Navíc jsem objevil rozprasený přepínač v plošňáku, tak jsem ho jakžtakž dal do funkčního stavu. Jedinou chybou jsou !ukecané! indikátory. Trimrama P 6 a P206 se mi je nepodařilo srovnat. Pravý ukazuje méně, ale hraje to stejně.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

Zeby kondiky bez kapacity pre obvody indikacie ..... hlava je vycistena ?

Uživatelský avatar
honza637
Příspěvky: 526
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od honza637 »

Zdarec, když už ho takhle řešíš, tak si taky srovnej předmagnetizaci a zkoukni jestli ti oba kanály jdou stejně hlasitě. Občas se to potvora hne díky stáří součástek. (Tedy předmagnetizace ani ne, tu je třeba nastavit na konkrétní pásek)
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“