Upgrade CPU

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

Upgrade CPU

#1 Příspěvek od Devo70 »

Mám v PC základnú dosku Intel D845EBG2.

Desktop Boards D845EBG2 and D845EPT2 support the following:
• A Pentium 4 processor in a µPGA478 socket with a system bus of 400/533 MHz
• A Celeron processor in a µPGA478 socket with a system bus of 400 MHz

Otázka znie: bude mi na nej fungovať procesor s 800 MHz systémovou zbernicou? Samozrejme s µPGA478 socketom. Nevadilo by, keby šiel na 533 MHz.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »


Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#3 Příspěvek od Devo70 »

forbidden píše:2 minuty googlovani: http://support.intel.com/support/mother ... 008639.htm
O tej stránke viem. Na moju otázku tam však odpoveď nieje, preto sa pýtam tu, či mi bios rozpozná novší procesor s vyšším taktom systémovej zbernice rovnakého kódového mena Northwood 2,8GHz (pre upresnenie).
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 25 črc 2008, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

jeeeeej aj ty maas soc 478???ja tiez xi.kde si vyhrabal p4??

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#5 Příspěvek od Devo70 »

keemo píše:jeeeeej aj ty maas soc 478???ja tiez xi.kde si vyhrabal p4??
No dal som si poskladať PC pred 6 rokmi. Ale nejak mu sily nestačia s novými aplikáciami. Tiká iba na 1,6GHz - vyrážajú mu dych aj flashové prvky na webových stránkach.
Naposledy upravil(a) Devo70 dne 25 črc 2008, 21:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

To je otazka jestli to pojede :) Proc to ale chces takto provozovat? CPU urceny na takt FSB 800 MHz bude mit nizky nasobic, pri taktu FSB 533 MHz ti pojede vyrazne pomaleji, mozna pomaleji nez mas ted. Chtelo by to hlavne pohlidat napajeci napeti CPU abys ho treba u novejsiho CPU neprekrocil. Chtelo by to vyzkouset, oficialne nepojede, ale neoficialne mozna jo, i kdyz s omezenim rychlosti.
Kdysi jsem takto chvili provozoval PIII 733 MHz kdyz jsem ji dostal v podstate zadarmo a mel jsem v planu menit desku za novejsi. Bezela mi myslim na 550 MHz.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#7 Příspěvek od Devo70 »

Kamošovi odišla doska a ostal procesor 2,8GHz/800, tak preto. A ja sa trápim s 1,6GHz/400.

Uživatelský avatar
keso
Příspěvky: 68
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Sala

#8 Příspěvek od keso »

Ked a tu dosku stiahnes najnovsi BIOS, tak ti 800 MHz Nortwood s najvacsou pravdepodobnostou pojde, ale pojde iba na 1866 MHz. Navyse v kombinacii s chipsetom i845 bude mat ten procesor taky vykon, ze to mozno od sucasneho ani nerozoznas.

A kedze Ti to nevladze ani zobrazovat flashky na nete, tak by som asi chybu hladal inde. Skor by som povedal, ze OS ma uz polcas rozpadu za sebou, treba ho mozno preinstalovat.

P.S.: Ten terajsi procik ma predpokladam FSB 400 MHz. Skus ho pretaktovat. Tie stare Northwoody vacsinou nemali problem, ked sa FSB preplo na 533 MHz.

keso

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#9 Příspěvek od Devo70 »

Ked a tu dosku stiahnes najnovsi BIOS, tak ti 800 MHz Nortwood s najvacsou pravdepodobnostou pojde, ale pojde iba na 1866 MHz. Navyse v kombinacii s chipsetom i845 bude mat ten procesor taky vykon, ze to mozno od sucasneho ani nerozoznas.
Bios mám najnovší, aký vyšiel P08-0015.

A kedze Ti to nevladze ani zobrazovat flashky na nete, tak by som asi chybu hladal inde. Skor by som povedal, ze OS ma uz polcas rozpadu za sebou, treba ho mozno preinstalovat.
OS je v poriadku.

P.S.: Ten terajsi procik ma predpokladam FSB 400 MHz. Skus ho pretaktovat. Tie stare Northwoody vacsinou nemali problem, ked sa FSB preplo na 533 MHz.
Na pretaktovanie nemá doska ani bios možnosti.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Kedze je to doska od Intelu, je dost mozne, ze tam pojdu len tie veci, ktore su specifikovane. Casto maju v BIOSe ochranu, aby to s nepodporovanym procesorom nedovolilo nabootovat aj ked bezi.

Uživatelský avatar
vladimirek
Příspěvky: 89
Registrován: 31 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#11 Příspěvek od vladimirek »

Nepojede to.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Asi to nepojede. Kdyby to bylo 2.4 GHz, tak by problém asi nebyl.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#13 Příspěvek od DolfiG »

Já si myslím, že na iných doskách, ako od Intelu, by to stopercentne išlo. Nevidím v tom žiadny problém. Dokonca si myslím. že FSB 533 MHz by spravila svoje a PC by sa trochu rozhýbalo.

Neznášam matičné dosky od Intelu. Myslím si, že vo všeobecnosti nestoja za to. V BIOS-e nie je ani možnosť manuálne nastaviť FSB CPU ? A čo takto nejaký softík, s ktorým sa dá hrabať v BIOS-e. ?

Nemyslím si, že si poškodíte dosku ani procesor. (Ak je možnosť, tak pozrite napätie jadra procesora). A tak to jednoducho odskúšajte.

Inak, nové dosky na soc. 478 s Intel chipsetmi sú ešte dostať tak za tisícku, (bez DPH). Možno by bolo výhodnejšie vytiahnuť z toho procesora maximum ... (A starú dosku s CPU poslať do sveta ...).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Intel robi kvalitne dosky (len ma dost bugov v BIOSoch - preto zasadne nekupovat novinky) - na bezne pouzitie. Poskladas PC a ono funguje (nie su tam ziadne zbytocne nastavenia napati a pod.) - a kedze pouzivaju kvalitne suciastky, tak to funguje dlho a bez problemov.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#15 Příspěvek od DolfiG »

rnbw píše:Intel robi kvalitne dosky (len ma dost bugov v BIOSoch - preto zasadne nekupovat novinky) - na bezne pouzitie. Poskladas PC a ono funguje (nie su tam ziadne zbytocne nastavenia napati a pod.) - a kedze pouzivaju kvalitne suciastky, tak to funguje dlho a bez problemov.
Myslím si, že na trhu sa nájdu ešte tak dvaja-traja výrobcovia, ktorých železo nezaostáva v kvalite za Intelom. A vybavenie dosiek je neporovnateľné ...

Každému sa občas podarí vyprodukovať zmätok, aj Intelu. (Viď. ten prúšvih s doskami, kde Intel použil prevodník na DDR pamäte. Potom ich vymieňaľ za dosky s RIMM pamäťami).
Naposledy upravil(a) DolfiG dne 26 črc 2008, 16:31, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“