svetlo

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

svetlo

#1 Příspěvek od Puma17 »

Mam stropne svetlo na 4 ziarovky GU10. Zo zaciatku to fungovalo dobre, ale teraz uz som vymenil 3 ziarovky co mi za kratku dobu prestali svietit. Ale divne je, ze stale prestane svietit na tej istej objimke. Kontakty tam su napevno, cize vyhnut alebo inak napravit sa nedaju. Je to normalne, ze tie ziarovky prestanu fungovat tak skoro ?

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Zalezi co tam davas za ziarovky, tie z lacnomarketu moc nevydrzia, no v poslednom case sa aj mne dari vychytat znackove osramy s zivotnostou daleko pod udavanu strednu zivotnostou 1000 hodin. Mam jednu lampu osadenu ziarovkov 100W zo 70.rokov, svieti uz 4roky denne 2-3hod a to je na 220V. Zeby sa vtedy daril lepsi wolfram? Alebo sucasny vyrobca schvalne pouziva primesy na skratenie zivotnosti na 1k hodin aby mal odbyt aj po roku?
Ono bude zalezat aj na intenzite zapinania, na trvalom napati v konkretnej sieti, pocte prepeti pri burkach a pod.

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#3 Příspěvek od Maxell »

Já si třeba koupil krásné tříbodové světlo v marketu. 430 Kč. Paráda. Namontoval jsem je. Svítilo úžasně, ale asi půl hodiny. Potom mi odešly žárovky. Koupil jsem osram, dám je tam a stejná věc. Asi půl hodiny a nic. Tak sem světlo rozdělal, objímky byly skoro černý a kontakty skoro spálený a z nějakého mně neznámého materiálu. Tak sem světlo vzal, vyhodil do popelnice a šel si koupit do svítidel pořádný. Lepší obětovat peníz a jít si koupit dražší, než měnit neustále žárovky, nebo nedejbože vyhořet.....
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ja zas mel problem se svetelnou rampou na 5 zarovek. Daval jsem tam zrcadlove osramy, ale prumerne kazdych 14 dni jsem menil nekterou zarovku.

Nakonec jsem dal misto vypinace stmivac se softstartem a od te doby (2 roky) jsem nemenil ani jedinou zarovku...

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#5 Příspěvek od Radimosso »

Kdysi jsem tady řešil ten samý problém na bodovkách nad zrdcadlem v koupelně.
Asi rok to svítilo normálně a pak jsem v jednom svítídle měnil zárovku asi 5x za 2 měsíce.
Občas to vypadalo na špatný kontakt.
Stačilo trochu klepnout a jela.
Po té páté žárovce jsem vzal a vyměnil patici za novou a už mi to svítí 1,5 roku bez problému.
Koukni se na nějakou z těch nesvítících žárovek.
Vlákno mají v pořádku, ale v místě kolem toho, kde je drátek zatavený ve skle ,najdeš občas tečku a v té to bývá přerušené.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Davidus »

Já mam taky problemy s bodovkama, sou to takový ty malý 40W a 25W. Dávám je k želvičkám do akvária a měnim co 2 týdny... usporku jim tam dát nemůžu :(

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#7 Příspěvek od Radimosso »

Ješte to byly ty bodovky s paticí z boku , kde je místo na výšku cca 1,5cm a všude plech doplna.
Takže neskutečné horko bez úniku.
V těch starých paticích se až vytvořily mikroskopické praskliny.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od stephunk »

Ak sa na kábli nachádza medzišnúrový vypínač, pozor na to. Predvčerom sa mi stalo toto: Pozerám sa na televízor, a čosi mi opäť na zvuku vadí, myslel som si dovtedy, že cvrčky za oknom majú sladké chvíľky. Vypol som zvuk na TV, či to nejde z neho. Furt rovnako. Behal som po izbe ako Marek po pekle, až kým som nepritisol ucho k lampe. Vrčanie, cvrlikanie(superslabé) vyludzovala práve obyčajná 60W žiarovka. Vybral som ju, vrazil do lustra, zapol som a ticho. Zobral som dobrú žiarovku z lustra, vrazil som ju do lampy a ejhle, zas ten zvuk. 2-3 krát som zapol a vypol medzišnúrak, a zvuk stíchol. Zapol som ho zas a opäť sršanie. Takže na vine bol šnúrový vypínač. Dosť často nám kôli nemu odchádzali žiarovky práve v tejto lampe. Takže bacha na ne :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

ešte ma napadlo či nerobia šarapatu tie cínové guličky na konci závitu-keď spomínaš že kontakty sú napevno....že sa tá gulička tým teplom zlisuje a potom to nemá dotyk...

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#10 Příspěvek od PLV »

I u obyčejných žárovek značka nic nezaručuje. V podniku koupili větší množství žárovek věhlasné značky Philips a každá svítí vždy tak 10 hodin.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zkuste tu samou žárovku provozovat se síťovým filtrem, ochranným varistorem a plynulým (či aspoň dvoustupňovým) náběhem. Docela by mě zajímal výsledek.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Marie Fùrie

#12 Příspěvek od Marie Fùrie »

PLV píše:I u obyèejných žárovek znaèka nic nezaruèuje. V podniku koupili vìtší množství žárovek vìhlasné znaèky Philips a každá svítí vždy tak 10 hodin.
Philips je píííp, nejspíš šídí vlákna. Žárovka pak sice díky vyšší teplotì vlákna svítí hezèím svìtlem než jiná neošizená (pozná se to tøeba v kombinaci TUNGSRAM 1985 - PHILIPS 2007), ale o 1000 hodinách provozu si mùže nechat leda zdát.

Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

#13 Příspěvek od turbok »

v baumaxu koupíte za těžký peníz značkové žárovky philips a za pár korun polské pila.Když je porovnáte tak jsou jak kdyby si z pr... vypadly.
Na krabičkách Philips je malinkatým písmem dole napsáno vyrobeno v polsku fy. pila pro fy. philips cenový rozdíl je více jak 30kč za 60W mléčnou žárovku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Vyrabaju sa este vobec kvalitne obycajne ziarovky? Ako je na tom OSRAM?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“