Dá sa v súčasnosti uživiť elektronikou ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

Dá sa v súčasnosti uživiť elektronikou ?

#1 Příspěvek od DolfiG »

Zdravím,

dámy a páni, mám na Vás jednu ťažkú otázku. Ako sa v súčasnosti dá uživiť elektronikou ...? Ak viete, poradte.

Vopred vďaka.

(P.S.: Otázku som myslel absolútne vážne. A odpovede typu: "ťažko", ma nezaujímajú !)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Myslíš ako zamestnanie, alebo vlastnú výrobu ako SZČO?
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

Co myslis tou elektronikou? Jako opravar televizi, radii, atp.? Nebo navrhar IO? Pripadne nekde ve vyvojovym stredisku?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »

Podle mě záleží na způsobu. Myslím, že rukama asi ne v tom našem :bordel: . Nejlepší je levně koupit a draze prodat. Zboží ani nemusíš vidět jak vypadá.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Myslim si, ze nie je to nemozne, avsak slovo uzivit si moze vysvetlit kazdy sam podla svojho nazoru. Dolezite je vsak to, aby clovek mal bohatu zasobu teorie, ktorou je odvodena jeho prakticka zrucnost. Elektro odbor ma velmi siroky zaber. Bud sa niekto snazi venovat celemu spektru, alebo sa venuje trebars len spotrebnej elektronike alebo automobilovej technike atd. Urcite to je zaujimava robota, aj ked obcas boli a je toho dost. Kazdy to pozna. Ak by som mal v tomto obore podnikat, nebolo by to opravovanie, ale vyroba, resp. nejake instalacie, kde je vopred dohodnuta cena. Idealne by bolo mat este nejaky obchod pri tom. Tam sa da zarobit asi najviac. Bastlenie a opravy by som si nechal len tak bokom, pretoze tam sa neda zarobit velky peniaz.
Toto je moj nazor, ktory som si na vlastnej kozi overil. Momentalne so zamestnanec firmy, kde pracujem ako servisny technik zariadeni, ktore firma vyraba.

Ahoj

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#6 Příspěvek od ivan116 »

Ja som servisakom TV plus ostatna cierna technika 22rokov (18 rokov szčo)
a da sa z toho uživit aj rodina. ale nie zbohatnut.Čo bude o par rokov toť otazka?????

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#7 Příspěvek od DolfiG »

Asi takto: celý život som sa motal okolo hardware počítačov. (Najskôr sálové. Po veľkej nežnej, keď nás vyhádzli na ulicu, tak osobné.)

Doba sa za tých takmer 20 rokov radikálne zmenila. Já som tiež "neomladol". Za posledné 3 - 4 roky som nič rozumné nevymyslel. A už ani nemám energiu sám niečo nové začínať. ( Živím sa v podstate sám doteraz).

A z toho pramení moja (smutná) otázka ...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Žijeme v dosť divnej dobe. Ja som po nežnej začal samostatne ako servis spotrebnej elektroniky, neskôr elektroinštalácií, potom som servisoval vysielačky, neskôr ich aj montoval. Popri tom som premietal filmy. Neskôr som začal servisovať priemyselnú elektroniku.
Dnes sa zamýšľam nad tým, čo robiť ďalej, aby som o dva-tri roky zasa nemusel meniť predmet činnosti. Už ma to trochu unavuje, začínať stále odznova... :smutny:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

DolfiG píše:Zdravím,

dámy a páni, mám na Vás jednu ťažkú otázku. Ako sa v súčasnosti dá uživiť elektronikou ...? Ak viete, poradte.

Vopred vďaka.

(P.S.: Otázku som myslel absolútne vážne. A odpovede typu: "ťažko", ma nezaujímajú !)
Diky za temu, ma to uroven. Kazdemu z vas prajem, aby bola spkojnost na jednej aj druhej strane.

Ahojte.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

Já myslím, že se dá univerzálně pro jakékoliv povolání říci, dobrý obchodník a špatný odborník je na tom lépe než naopak , ale pokud se tyto dvě vlastnosti sejdou dá se slušně uživit čímkoliv.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

DolfiG, plne chápem túto Tvoju otázku! Pracoval som ako servisák vo firme, ktorá vyrábala frekvenčné meniče. Po ,,revolúcií" niektorí moji kolegovia tú istú robotu začali robiť ako ,,čorky",/popri zamestnaní v pôvodnej firme/.Počas tých prvých 6-7 rokov, pokiaľ firma ešte normálne fungovala, si oni prevekslili všetkých zákazníkov na seba. A za nasledujúce 2-4 roky /ako SZČO/si zarobili na nový barák, auto, dovolenky atď. Pretože sa jednalo o priemyselnú elektroniku a tam sa pohybujú ceny za opravu v iných sférach...Ale po záplavách, najmä v ČR, kde bolo dodaných cca 70% našejej produkcie, majú teraz problém sa uživiť, pretože tie zariadenia boli vyhodené.A v spotrebnej elektronike? Opravovať pri súčasných cenách za nové výrobky Hi-Fi veže, videá, DVDčka nemá zmysel.Ešte, ako-tak TVP. Ale, pokiaľ má človek na krku rodinu, ktorú má živiť, tak jedine vo veľkom meste, a to ešte len tak-tak...Jedine počítačový maniaci, t.j. programátori, sa uživia.Ale to už nie je elektronika :evil:

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#12 Příspěvek od mihal »

"Uzivit sa" je mozne v kazdej cinnosti, zalezi na sikovnosti, podpore z rodiny, a trochu stasti. Dnes je doba, kedy musis stale sledovat nove informacie, to co plati dnes zajtra uz nemusi, a ak na chvilku zaspis, tak sa to tazko dohana. Lepsia otazka by bola, "Ako je mozne na elektronike zbohatnut?" a to uz je tazsie, ale ide to. Treba cmuchat tam kde su financie - velke a bohate firmy, internet, stat.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#13 Příspěvek od DolfiG »

helios píše: Dnes sa zamýšľam nad tým, čo robiť ďalej ...
Zdá sa, že sme z jedného mesta ... Nemáte záujem vykorisťovať o jedného človeka naviac ...?

Alebo, poďme niečo rozumné vymyslieť ... :oops:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#14 Příspěvek od helios »

DolfiG píše: Zdá sa, že sme z jedného mesta ... Nemáte záujem vykorisťovať o jedného človeka naviac ...?

Alebo, poďme niečo rozumné vymyslieť ... :oops:


Ledva sa uživím sám, ale stretnúť sa a porozprávať by určite nebol zlý nápad. Pridá sa ešte niekto z Prešporku? Je nás tu takých viac... :?:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#15 Příspěvek od Cust »

:-)
ja jsem relativně mladý, živím se elektronikou od začátku a dokonce jsem si u toho dovolil hypotéku
jsem zaměstnanec - jediný elektrikář v daném úseku, práci mám od oprav soustruhu, frézy, přes instalace měřících kabeláže, výroby měřících zařízení, programování PLC a výroby automatizovaných kryogeních čerpacích aparatur až po řídicí techniku s umělou inteligencí...
všechno je to pro interní potřebu, nic neprodáváme, jsem placený slušně ale rozhodně ne královsky. V podstatě to dělám jen pro to, že mě to baví. Za prachama bych šel jinde (prodej a výroba speciálek pro vojáky), ale jak už jsem psal - hypotéku mě to zaplatí a žena si nestěžuje.
Držím všem bastlířům palce při výběru povolání - mě se to tuším povedlo.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“