Propojení dvou PC přes AP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
agnus
Příspěvky: 63
Registrován: 08 črc 2005, 02:00

Propojení dvou PC přes AP

#1 Příspěvek od agnus »

Potřebuji poradit. Internet přijímám bezdrátově přes AP Ovislink, z jehož dvou výstupů mám nataženy ethernetové kabely do dvou PC. Jak nastavit obě PC pro vzájemný přenos dat přes zmíněný AP? Na prvním PC používám W.XP a na druhém W. Vista. Díky.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

V tom Ovisu je obycejny switch, takze to neni otazkou AP ale nastaveni tech PC

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

#3 Příspěvek od Kado »

tak tak...chyba bude v nastaveni siete v PC, mam wifi internet cez AP (WRT-312), styri vystupy na LAN, napojene dva pc (obidva win xp) a prenos dat medzi nimi funguje bez problemov...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

agnus píše:Potřebuji poradit. Internet přijímám bezdrátově přes AP Ovislink, z jehož dvou výstupů mám nataženy ethernetové kabely do dvou PC. Jak nastavit obě PC pro vzájemný přenos dat přes zmíněný AP? Na prvním PC používám W.XP a na druhém W. Vista. Díky.
Nenapsal jsi základní věc, jak máš nastavenou síť v jednotlivých počítačích. Tím myslím IP adresy, bránu, masku atd. Bez toho se nedá nic vymyslet.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Jak by to asi tak v kostce mělo být nastavené? Mám stejnou konfiguraci,ale smysluplně to rozchodit se mi taky nepodařilo. PC na sebe vidí jen občas a většinou jenom jedním směrem :roll: Veškeří Windowští průvodci nastavením sítě neúčinkují. :(
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Ty ani nikdy nefungovaly, alespoň ne u mě. Mám jedno "stolní" PC a notebook a po větším laborování to chodí. Vidí se, můžu kopírovat sem a tam, můžu z notebooku tisknout a na obou jede internet.
Je to opravdu jen v tom nastavení, jak jsem psal o kousek výš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

No-jo nastavení,nemůžeš být trochu konkrétnější pls? IP adresy mám stanoveny providerem,masku taky,pracovní skupinu rovněž. Internet mi jede na obou strojích OK. jenom ta vzájemná viditelnost je slabší. :?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Dost důležitý je firewall. Zkus jej pro pokusy a zkoušení zakázat. Nastav si sdílení, stejnou skupinu, různá jména počítačů, bacha na názvy, je to háklivé i na velká nebo malá písmena. Jestli Ti jede na obou internet, pak alespoň tahle část je dobře.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Nejdriv musis mit spravne nainstalovanou podporu site, krome sitovky coz je jasne musi mit jeste Protokol TCP/IP a Sdileni souboru a tiskaren +klient site Microsoft. V internim firewallu WinXP a Visty se vetsinou ihned nastavi vyjimka pro sdileni souboru, radeji to ale zkontroluj. Jiny fw radeji vypni.
Dal musis mit nastavenou spravne IP adresu, ta se musi lisit jen v poslednim trojcisli, a masku site. Brana je v tomto pripade nutna jen pro pristup k internetu.
Napr. 1.PC bude mit IP 192.168.1.100 a druhe 192.168.1.101, maska
na obou dvou bude 255.255.255.0
Pak ti musi fungovat ping z jednoho stroje na druhy.
Musis take nastavit, ktere adresare (slozky) se muzou sdïlet, pokud nenastavis, neni co sdilet, ale pocitac by jsi mel videt. Mely by byt oba dva ve stejne skupine.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

RadekB
Trochu ho blbneš. :wink: Jemu chodí internet přes Ovislink na OBOU počítačích a to znamená, že protokoly má dobře a s IP adresama hýbat nemůže, ty má od poskytovatele připojení. Ovislink má většinou dva vývody na síťovou kartu.
Pro něj platí firewall a nastavení sdílení. Pak vyzkoušet ping jestli jde pinkat z každého na každý počítač. A jestli mu nepůjde sdílet tiskárna mezi Vistama a XP, to je pak na další pokračování. Tedy pokud má tiskárnu připojenou do PC kde jsou XP.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

hafca píše:RadekB
Trochu ho blbneš. :wink: Jemu chodí internet přes Ovislink na OBOU počítačích a to znamená, že protokoly má dobře a s IP adresama hýbat nemůže, ty má od poskytovatele připojení. Ovislink má většinou dva vývody na síťovou kartu.
Pro něj platí firewall a nastavení sdílení. Pak vyzkoušet ping jestli jde pinkat z každého na každý počítač. A jestli mu nepůjde sdílet tiskárna mezi Vistama a XP, to je pak na další pokračování. Tedy pokud má tiskárnu připojenou do PC kde jsou XP.
Neblbnu, popsal jsem obecne nastaveni site ve Windows.

S IP adresama je to take tezke - muze mit fw s routovanim (alt.fw nebo 5460 V2 ), takze nemusi mit IP adresy pridelene natvrdo od providera, problem muze byt i v masce site.

S pingem muze mit problem, 🤐 windows fw ma ping zablokovany. Aby fungoval, musi se nastavit vyjimka nebo ho pro zacatek vypnout.

Souhlasim s tim, ze ty tiskarny byva velky boj.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

RadekB: Hafca má pravdu.
Co chceš nastavovat na to již daném ? IP pro LAN je daná a oba PC na internet fungují, takže mají stejnou masku atd. Je to JENOM o softwaru v těch PC.
Jestli můžu poradit, tak bych vypnul firewally na obou PC a jestli je tam něco jako Kerio, tak rovnou odinstaloval a nainstalova aŽ po sesíťování sdílených složek, tiskáren atd. Samozřejmě po dobu bez firewall bych odpojil mechanicky přivod internetu na WAN. Po nastavování je nejlepší provést vždy restarty, to je pak na 100%.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#13 Příspěvek od RadekB »

p32 píše:RadekB: Hafca má pravdu.
Co chceš nastavovat na to již daném ? IP pro LAN je daná a oba PC na internet fungují, takže mají stejnou masku atd. Je to JENOM o softwaru v těch PC.
Jestli můžu poradit, tak bych vypnul firewally na obou PC a jestli je tam něco jako Kerio, tak rovnou odinstaloval a nainstalova aŽ po sesíťování sdílených složek, tiskáren atd. Samozřejmě po dobu bez firewall bych odpojil mechanicky přivod internetu na WAN. Po nastavování je nejlepší provést vždy restarty, to je pak na 100%.
ja se nehadam, nenapsal jsem ze nema pravdu. Ale kdyz vidim, co nekdy maji lidi nastaveny a divi se ze to nechodi, tak radeji napsat vice a zkontrolovat nez mene.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

Mám 2x XP a na jednom počítači KERIO, tak tady bude asi zakopaný pes.Vyzkouším,zatím díky všem za rady :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

RadekB nejde o hádáni, ale logicky jen o to co psal, že mu jde.

Toho Keria musíš odinstalovat a restartovat PC, pak sesíťovat sdílené adresáře a pak teprve znovu instalovat to Kerio a v něm povolit sdílení a přístup z daných adres.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“